• Data spotkania: 2015-06-24 19:00:00
  • Miejsce: Orlik ul. Krzywoustego
  • Sędziowie: Wojciech Młynarczyk (Boisko);

Redar Słupsk

Zawodnik Bramki Gole stracone - bramkarz Strzelone karne Asysty Żółte kartki Czerwone kartki Bramki samobójcze

• Bramki samobójcze

Pierwszym historycznym zwycięzcą Pucharu Ligi zostaje Osiedle Batorego, które w finale po trudach pokonało Redar.

Jak samo Osiedle po meczu powiedziało „rywal postawił nam trudne warunki, nie spodziewaliśmy się, że będzie tak ciężko” - tak też było. Drużyna Dariusza Diakowskiego do ostatniego momentu walczyła o wynik tego spotkania.

W pierwszej części gry nie zobaczyliśmy bramek, zobaczyliśmy jednak niewiele groźnych sytuacji podbramkowych, z obydwu stron. Redar zagrał mądrze nie pozwalając rywalowi na zbyt wiele, Osiedle nie potrafiło „wstrzelić” się w to spotkanie z wysokiego C. DO przerwy 0-0.

Druga połowa przyniosła nam dużo emocji, można powiedzieć, że bardzo dużo, mieliśmy bramki oraz wykluczenia z gry, ale po kolei. W 28 minucie gry Wójcik strzałem w długi róg bramkarza wyprowadził Osiedle na prowadzenie. Sześć minut później Redar skutecznie zaatakował, mocnym strzałem popisał się Jarosław Abramczuk, który doprowadził do remisu. Po długim krosie Marcina Pacholskiego, który wyróżniał się na boisku od początku meczu, piłkę w siatce umieścił Adrian Markowski, Osiedle od 38 minuty prowadziło 2:1. Redar się nie poddawał i walczył, Osiedle także miało swoje sytuacje aby podwyższyć wynik spotkania. W 46 minucie gry drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Krzysztof Gargasz, który tym samym osłabił swój zespół, który grał w ostatnich minutach w piątkę. To jednak nie przeszkodziło w zdobyciu bramki, w 48 minucie spotkania rzut wolny wykorzystał Mirosław Krzyk, który silnym strzałem pokonał Kamila Petrykowskiego. Kiedy wydawało się, że jest duża szansa, że w meczu zobaczymy rzuty karne, Wójcik tuż po wznowieniu gry był nie do zatrzymania, strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Redaru i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Osiedle utrzymało ten wynik do końca spotkania.

Ten mecz zapisuję historię, pierwszy finał Pucharu Ligi, gratulacje i brawa dla obydwu zespołów, Redar pokazał charakter w tym meczu, Osiedle zdobyło to co zamierzało.

Wojciech Wójcik w pucharze zdobył 7 bramek co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca w tej klasyfikacji. Nagroda w postaci vouchera o wartości 500 zł złotych trafia do Osiedla Batorego.