14 KWI 2014

Katrina Główczyce - Agata Meble Słupsk 5:5, zwycięstwa faworytów!

W 5 kolejce zobaczyliśmy tylko jeden remis i to w hicie kolejki, reszta spotkań tradycyjnie zakończyła się zwycięstwami w większej mierze faworytów.

Osiedle Batorego vs Dragons Team 8:3 (3:1)

Drużyna Osiedla Batorego nie dała większych szans drużynie Dragons Team pewnie wygrywając mecz. Od początku spotkania podopieczni Leszka Urbanowicza prowadzili grę, strzelili bramki i do przerwy prowadzili 3-1. W drugiej części „smoki” dwukrotnie pokonali Kamila Koszewskiego,  ale to było za mało na Osiedle. W drugiej części Adrian Markowski, Wojciech Wójcik, Adrian Perkowski i Marcin Pacholski wpisywali się na listę strzelców tym samym faworyt w tym meczu wygrał 8:3.

MVP meczu: Marcin Pacholski (Osiedle Batorego)

ZKS Komnino vs MGA Słupsk 6:4 (3:2)

Komino, które było faworytem do końca musiało walczyć o zwycięstwo z drużyną MGA, która zagrała zdecydowanie lepiej aniżeli w meczu z Oldboys Team Adamski ale inaczej być nie mogło. Hattrickiem w meczu popisali się Mariusz Wójtowicz (ZKS Komnino) oraz Marek Żukowski (MGA Słupsk). Do pewnego momentu nie wiadomo było kto w tym spotkaniu wygra, bowiem przy wyniku 4:3, MGA oraz ZKS stwarzały sobie sporo sytuacji, skuteczniejsi byli o dwie bramki zawodnicy ZKS.

MVP meczu: Marek Żukowski (MGA Słupsk)

Oldboys Team Adamski vs Kebab House Burza Słupsk 1:7 (0:4)

Burza nie dała szans drużynie Oldboys Team Adamski wysoko wygrywając swój mecz. Właściwie po pierwszej części spotkania było po meczu, bowiem zespół Kebab House Burza prowadził 4:0 i nie zanosiło się na to aby zawodnicy Bartka Fursewicza mogli ten mecz przegrać, lub stracić trzy punkty. Druga część spotkania to formalność ze strony Burzy i strzelenie kolejnych trzech bramek. Zespół Jacka Adamskiego do meczu przystąpił bez swoich nominalnych bramkarzy, co mogło się przełożyć na tak wysoką porażkę.

MVP meczu: Sławomir Kass (Kebab House Burza Słupsk)

Katrina Główczyce vs Agata Meble Słupsk 5:5 (0:2)

Wynik spotkania otworzył Piotr Michalak, chwilę później Maciej Łukojko podwyższył na 2:0 i taki wynik widniał do przerwy. Zespół Główczyc mimo ataków w pierwszej połowie nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Agaty Meble. Po zmianie stron Główczyce ruszyli do ataku i za sprawą Mateusza Stenki , który najpierw zdobył bramkę kontaktową a później wyrównująca zdołali doprowadzić do remisu. Po raz kolejny dał o sobie znać Piotr Michalak, który wyprowadził Agatę na prowadzenie, Katrina goniła wynik i dogoniła – Kamil Iwanicki strzelił na 3:3. Znów w roli głównej zobaczyliśmy Michalaka, który jeszcze dwukrotnie pokonał Bartłomieja Wielgusa, dla zespołu z Główczyc czwartą bramkę zdobył Adrian Szamal, a minutę przed końcem wyrównał Marek Skibiński. Mimo straty piątej bramki świetne zawody w bramce Agaty rozegrał Marek Perkowski, po raz kolejny  dał o sobie znać Piotr Michalak, zdobywca czterech bramek, w zespole z Główczyc wyróżniał się Mateusz Stenka. Jednym słowem kapitalne widowisko, brawo dla obu zespołów.

MVP meczu: Piotr Michalak (Agata Meble Slupsk)

Redar Słupsk vs FC Słonzi 4:7 (1:4)

Mimo licznego i swojego najsilniejszego składu Redar nie zdołał zdobyć punktów w meczu ze Słonzi. Po pierwszej części spotkania byoł już 4:1 dla FC Słonzi, w drugiej części Redar zdołał strzelać bramki i doprowadził do stanu 3:4. Zimną krew zachowali jednak zawodnicy Słonzi, którzy jeszcze trzykrotnie zdobyli bramki, Redar odpowiedział jeszcze jedną i mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Słonzi.

MVP meczu: Dariusz Kochański (FC Słonzi)

Castorama Słupsk vs Kwiaciarnia Casablanka 0:6 (0:4)

Coraz lepiej wygląda zespół Kwiaciarni Casablanki, który rozbił Castoramę w piątej kolejce zmagań Extraliga.pl w Słupsku. Casablanka nie dała za dużych szans rywalom, bardzo dobre zawody po raz kolejny rozegrał Sebastian Kądziela który asystował przy bramkach kolegów dwukrotnie sam także strzelił trzy bramki, Adrian Solczak ustrzelił hattricka. Co prawda zespół Castoramy miał na zmianę tylko jednego zawodnika, ale nie zmienia to faktu, że po pięciu meczach drużyna Castoramy pozostaje bez punktów co jest pewną niespodzianką.

MVP meczu: Sebastian Kądziela (Kwiaciarnia Casablanka)

Top Market/Skoda vs Gold Cash Lombardia 6:2 (3:1)

Po dwóch bramkach Mateusza Zaborowskiego, dwóch bramkach Maciej Tęczy oraz jednej Dawida Mettela Top Market, który był faworytem tego spotkania wygrał z Gold Cash Lombardią. Zespół Lombardii grał w okrojonym składzie, z jednym zawodnikiem rezerwowym na ławce. Drużyna Top Market/Skoda ma komplet punktów i jest jedyną drużyną, która może zdobyć komplet punktów po  meczach w następnej kolejce. Dużym plusem drużyny Mateusza Zaborowskiego jest mała ilość straconych bramek, bowiem Top Market traci jak dotąd średnio 2.5 bramki na mecz co jest najlepszą średnią straconych bramek w lidze.

MVP meczu: Mateusz Zaborowski (Top Market/Skoda)

Almir/Aktywna Fabryka vs CUK Ubezpieczenia 3:1 (1:0)

Wynik typowo piłkarski, sam mecz także ładny, widać było waleczność zawodników, taktycznie oba zespoły także grały solidnie, jedynym minusem mecz był po prostu za ostry, przestrzegamy przed tym w następnym spotkaniu. Wynik dla Aktywnej Fabryki otworzył Hubert Sawicki, i po pierwszej połowie było 1:0. Pierwsza część spotkania była dla Aktywnej Fabryki, która stwarzała groźniejsze sytuację. Druga połowa to ataki obu zespołów, CUK próbowało zagrażać rywalom, i zagrażało, ale albo bramkarz Aktywnej dobrze spisywał się w bramce, albo zawodnicy CUK byli nieskuteczni. Bartek Gesek wyprowadził na prowadzenie dwubramkowe zespół Aktywnej, co przyczyniło się do jeszcze większych ataków ze strony CUK. Jedna akcja otworzyła drogę do bramki, która zdobył Grzegorz Klimczuk, ale po kontrze zawodników Daniela Geska było już 3:1, a drugą bramkę w meczu zdobył Huber Sawicki. Rezultat utrzymał się do końca spotkania.

MVP meczu: Hubert Sawicki (Almir/Aktywna Fabryka)