13 MAJ 2014

Ciekawe wyniki w 8 i 9 kolejce ...

W miniony weekend Extraliga.pl w Słupsku rozegrała aż 12 spotkań. Najwięcej bramek padło w spotkaniu MGA Słupsk – Agata Meble Słupsk, swój pierwszy mecz wygrała Castorama Słupsk, zobaczyliśmy także 3 remisy.

Oldboys Team Adamski vs Redar Słupsk

9:2 (7:0)

8 kolejkę zmagań Extraliga.pl rozpoczęli zawodnicy drużyn Oldboys Team Adamski i Redaru Słupsk. Mimo iż zespół Jacka Adamskiego kończył mecz w piątkę, to przewaga z pierwszej części spotkania wystarczyła aby mecz zakończył się zwycięstwem doświadczonego zespołu Adamski Team.

Katrina Główczyce vs Castorama Słupsk

3:0

Sobotni mecz Katriny zakończył się walkowerem. To był pierwszy walkower w Extralidze w Słupsku. Castorama niestety nie zdołała zebrać się na mecz z mistrzem z Główczyc.

Gold Cash Lombardia vs Dragons Team

3:3 (2:1)

Lombardia, która na mecz ze Smokami stawiła się w nieco okrojonym składzie nie zdołała wygrać tego meczu. Po pierwszej połowie Gold Cash prowadziło 2:1, Dragons Team w drugiej części spotkania strzeliło o bramkę więcej i mecz zakończył się remisem. Podział punktów to sprawiedliwy wynik w tym meczu.

MGA Słupsk vs Agata Meble Słupsk

1:17 (0:8)

Agata nie dała żadnych szans rywalowi, deklasując. Już w pierwszych minutach wyraźnie było widać przewagę zespołu Marka Perkowskiego. Po pierwszej części było 8:0, w drugiej części jeszcze 9 bramek zdobyła drużyna Agaty, MGA zdobyło tylko bramkę honorową. Najwięcej bramek drużynie MGA Słupsk strzelił w tym spotkaniu Maciej Łukojko (6 bramek, 2 asysty).

Top Market/Skoda vs Kwiaciarnia Casablanka

4:7 (4:3)

Top Market przegrał ważny mecz z drużyną Casablanki. Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach, piłka dostawała rotacji, poprzez mokrą nawierzchnie. Prowadzenie objęli zawodnicy Top Market, w drugiej połowie jednak jakby zeszło powietrze z tego zespołu. Casablanka zagrała zdecydowanie lepiej drugą część spotkania a wynik z drugiej części meczu 4:0 mówi sam za siebie.

Almir/Aktywna Fabryka vs Hasan Kebab Old Young

1:10 (0:9)

Aktywna w tym meczu była bardzo osłabiona i w porównaniu z sobotnim meczem z Castoramą skład bardzo się różnił. Bezwzględnie wykorzystała to drużyna Hasana Kebab, która była w tym meczu była zdecydowanie lepsza i górowała nad rywalem. Co prawda wynik mógł być jeszcze bardziej okazały ale  zwłaszcza w drugiej połowie zawodnicy Old Young byli nieskuteczni.

ZKS Komnino vs FC Słonzi

2:2 (1:1)

Mecz wyrównany, remis to zweryfikował. Drużyna FC Słonzi nie zdołała zdobyć kolejnych trzech punktów, rywal w postaci Komnina postawił swoje warunki. Słonzi po tym spotkaniu z trzynastoma punktami zajmuje siódma pozycję, ZKS mając o trzy oczka mniej lokuje się na dziesiątej pozycji.

CUK Ubezpieczenia vs Kebab House Burza Słupsk

2:4 (0:1)

Burza podtrzymuje dobrą dyspozycję, dzięki kolejnemu zwycięstwu umacnia się na pozycji wicelidera. W meczu z CUK zespół Bartka Fursewicza zagrała ładną piłkę i przede wszystkim skuteczną. CUK mimo niezłej postawy nie zdołało urwać punktów rywalowi. Burza ma o jeden mecz rozegrany mniej od lidera z Główczyc i na chwilę obecną traci cztery punkty.

Top Market/Skoda vs Hasan Kebab Old Young

4:4 (3:0)

To najlepsze spotkanie minionego weekendu w Extralidze Słupskiej. Niestety dla drużyny Mateusza Zaborowskiego drugie połowy w ten weekend były prawdziwą zmorą, bo podobnie jak w meczu z Casablanką było w spotkaniu z Hasanem, z którym Top Market po pierwszej części meczu prowadził 3:0, by zremisować spotkanie. Mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej gdyby Top Market kończył mecz w komplecie, a po czerwonej Kartce zawodnicy Top Marketu kończyli mecz w piątkę. Hasan pokazał charakter w tym meczu bowiem mimo przewagi nie zawsze drużyna zdoła strzelać bramki, a tym bardziej odrabiać trzy bramki straty. Mecz bardzo dobry, brawa za świetne widowisko.

ZKS Komnino vs Redar Słupsk

6:7 (4:5)

Dosyć niespodziewanie w sobotę swój mecz przegrał zespół ZKS Komnino. Porażka może dziwić, bowiem Redar do tego meczu wygrał tylko z Dragons Team. Postawa zawodników drużyny Redaru była jednak solidna i dzięki bramkom Klaudiusza Wasiaka, dobrej gry Pawła Badowskiego Redar zdołał pokonać Komnino. Nowym nabytkiem drużyny Redaru był Mariusz Krzyk, który rozegrał także bardzo dobre spotkanie. Redar dzięki zwycięstwu ma na swoim koncie siedem oczek i do 10 Komnina traci trzy punkty.

Almir/Aktywna Fabryka vs Castorama Słupsk

2:5 (0:3)

Prawdziwą niespodziankę sprawili zawodnicy Castoramy Słupsk, którzy pokonali Aktywną Fabrykę w stosunku 5:2. Należy przypomnieć, że Castorama przed tym meczem miała zerowy dorobek punktowy. Wynik może dziwić jeszcze bardziej gdy sprawdzimy skład Aktywnej na ten mecz, który był bardzo silny. Castorama jednak rozegrała świetny mecz, a w bramce kapitalnymi interwencjami popisywał się Janusz Tworek.

CUK Ubezpieczenia vs Dragons Team

5:2 (3:1)

Dragons Team w meczu z Lombardią zdobył punkt, w konfrontacji z CUK zawodnicy „smoków” nie zdołali podreperować swojego dorobku punktowego, bowiem drużyna Maciej Klimczuka, rozegrała solidne spotkanie i byłą skuteczniejsza od rywala. To było piąte zwycięstwo drużyny CUK w Extraliga.pl w Słupsku. Pierwsi po tym weekendzie lokują się na wysokim piątym miejscu, Dragonsi wyprzedzając MGA i Castoramę zajmują piętnastą lokatę.