30 LIP 2014

Voltastal Bydgoszcz broni tytuł mistrzowski, Katrina odpada w fazie grupowej!

Drużyna Voltastalu Bydgoszcz obroniła tytuł mistrzowski sprzed roku. Drużyna z Bydgoszczy zajęła pierwsze miejsce w grupie B i grała o mistrzostwo Polski ze zwycięzcą grupy A – Euro-Drób Toruń. Mecz był zacięty i gdyby nie czerwona kartka dla zespołu z Torunia wynik mógł być zgoła inny. Wynik 6:3 na korzyść drużyny Voltastalu.

Niestety ale podobnie jak na turnieju wojewódzkim nie poradziła sobie drużyna ze Słupska – Katrina Główczyce. Katrina zajęła ostatnie trzecie miejsce w grupie, a w całych mistrzostwach wspólnie z drużyną Polwaru Gdynia zajęła ostatnie piąte miejsce.

Euro-Drób Toruń vs Katrina Główczyce 6:0 (5:0)
Podopieczni Michała Matkowskiego w pierwszym spotkaniu nie zdołali nawiązać równorzędnej walki z drużyną z Torunia, już od pierwszych minut zespół Euro-Drób atakował, po pierwszej połowie było po meczu drużyna z Torunia prowadziła już 5:0. Druga połowa to spokojniejsza gra tego zespołu, pełna kontrola i strzelenie jednej bramki na podwyższenie wyniku.

Cater-Group Łódź vs Katrina Główczyce 7:2 (2:2)
Po piętnastominutowej przerwie ponownie na boisku zameldowała się drużyną Katriny, która grała mecz ostatniej szansy, walczyła o zwycięstwo, które prawdopodobnie dawałoby walkę o brąz na Mistrzostwach Polski. Zaczęło się nerwowo, obie drużyny zaczęły atakować, częściej robiła to drużyna z Łodzi ale świetnie w bramce spisywał się Bartłomiej Wielgus. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i to sprawdziło swoje potwierdzenie w tym spotkaniu, drużyna Katriny przeprowadziła dwie szybkie kontry i wyszła na prowadzenie 2:0, obie bramki zdobył Adrian Szamal. Niestety po raz kolejny błędy w obronie drużyny z Główczyc dały się we znaki i w 3 minuty drużyna z Łodzi tuż przed przerwą doprowadziła do remisu. Wydawało się po pierwszej połowie, że drużyna z Łodzi jest w zasięgu Katriny, druga połowa jednak tego nie potwierdziła, Cater w drugiej części rozstrzelał Katrinę i nie pozostawił złudzeń wygrywając 7:2. Drużyna reprezentująca Słupsk, naturalnie po tym meczu pożegnała się z Mistrzostwami Polski.

Cater-Group Łódź vs Euro-Drób Toruń 2:2 (1:1)
Drużyna z Łodzi musiała ten mecz wygrać aby awansować do finału, rywalem był jednak bardzo silny zespół Euro-Drób Toruń. Siły wyrównane, więc zobaczyliśmy remis. Trzeba przyznać, że drużyna z Łodzi do końca walczyła o zwycięstwo ale bardzo dobrze ustawiona taktycznie była drużyna z Torunia. Mecz bardzo ładny, jeden z najładniejszych widowisk tych Mistrzostw Polski.