10 MAJ 2021

NSNK gromi rywala, Burza z 3 pkt

Wczoraj jako pierwsi na murawę wyszli zawodnicy Nam strzelać nie kazano, oraz KS Huragan Dobrzęcino. Pierwsi zaatakowali gracze z Dobrzęcina za sprawą Kamila Gajewskiego, ale futbolówkę sparował stojący tymczasowo w bramce Kacper Benkowski. Następnie trzy szybkie bramki trafili podopieczni Jarosława Dańczaka. Gole na swoje konta wpisali Adam Baranowski, oraz Sylwester Dzwonnik (x2) i po 9' minutach mieliśmy 3:0. Następnie znów strzelał Gajewski, lecz i tym razem górą był bramkarz. Okazję sam na sam miał również Olaf Koleśnikow ale nie zdołał jej wykorzystać. Piłkarze w złotych strojach dalej napierali czego owocem były gole Piotra Marciszewicza który wykorzystał podanie od Łukasza Kopeć, a po chwili role odwróciły się i Piotr asystował przy golu Łukasza. Mimo wyniku 5:0 strzelanie nie zakończyło się. Najpierw piękną akcję wykreował Kopeć - Marciszewicz, oraz Mordal z czego ten ostatni trafił piłkę do siatki, a po chwili ten sam zawodnik trafił na 7:0.
Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się i od razu zaatakowali gracze Dańczaka. Najpierw z ostrego kąta trafił Mordal, a po chwili podwyższył Dzwonnik. W 31' minucie Huragan odpowiedział trafieniem Łukasza Czubaka. Cztery minuty później gola zanotował też Dzwonnik po asyście Pawła Piórkowskiego i mieliśmy 10:1. Drużyna KSH mogła też zagrozić przeciwnikom z rzutu wolnego, ale strzał Łukasza Lenarcika powędrował nad poprzeczką. Następnie wpadły kolejne cztery gole dla ekipy Dańczaka. Do notesu sędziego wpisali się Dzwonnik (x2), Mordal, oraz Kopeć. Na 15:1 trafił nieobecny ostatni Krzysztof Segało. Zawodnicy Huraganu mogli mieć dobrą okazję za sprawą Falińskiego, ale w dobry sposób uprzedził go bramkarz. Przed zakończeniem spotkania ekipa w złotych strojach dalej chciała atakować. Najpierw nad poprzeczką uderzył Mordal, a kolejne dwa gole dorzucili Segało, oraz Dzwonnik i mecz zakończył się wysokim wynikiem 17:1.

Drugi pojedynek to spotkanie ekip Win-Pro Burza, oraz Toyota Słupsk. Jako pierwsza do natarcia ruszyła ekipa Bartłomieja Fursewicza. Najpierw z dystansu niecelnie uderzył Marcin Dyl, a po chwili Michał Giersz strzelał prawą nogą ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Dobrą okazję mógł mieć też Mateusz Rojek, ale futbolówkę w porę wybiła defensywa Niebieskich. Następnie ostro do pracy wzięli się Burzowcy. Trzy gole autorstwa Damiana Kopcińskiego, oraz jeden Marcina Wiśniewskiego, pozwoliły już po 12' minutach wyjść na wysokie czterobramkowe prowadzenie. Warto zanotować że trzy asysty zanotował tutaj Giersz. W 15' minucie znów dał o sobie znać duet Kopciński - Giersz. "Dj" podwyższył na 5:0. Dwie minuty później pierwszego gola dla Toyoty zdobył debiutujący na orliku Konrad Kiełczykowski. Po chwili ten sam zawodnik trafił również na 5:2. Po tej bramce nastąpiła zmiana bramkarzy. Między słupkami stanął Marcin Wiśniewski który zastąpił Mariusza Smutka który dostał poważnej kontuzji ścięgna achillesa, podczas niefortunnego wyjścia zza pola karnego. Tuż przed przerwą prowadzenie zdołał podwyższyć Kopciński, przy którym znowu asystował Giersz. Po 25' minutach wynik 6:2.
Po zmianie stron jako pierwsi do siatki trafili gracze Toyoty. Mocnym uderzeniem od słupka popisał sie Kiełczykowski. Szybko odpowiedział na to Giersz, który wykorzystał błąd obrony i trafił do siatki. Ze strony Burzy przed doskonałą okazją stanął Dariusz Kochański ale posłał piłkę nad poprzeczką. Na 8:3 w 41' minucie zdołał trafić Artur Kleszcz, a ekipa Fursewicza wysoko prowadziła. Mimo tego rywalom nie pozwolił odskoczyć aktywny tego dnia Kiełczykowski który dwukrotnie trafił do siatki, z czego przy jednym z goli asystował Mikulski, po wyprowadzeniu dobrego kontrataku. Strzelał również Marcin Kowalewski, lecz został w porę powstrzymany przez defensywę rywala. Z rzutu wolnego uderzał też Kiełczykowski ale piłka zatrzymała się na murze. Tuż przed zakończeniem meczu wynik na 9:5 ustalił Kochański. Warto wspomnieć że w tym meczu przy trafieniach kolegów, aż sześciokrotnie piłkę podawał Giersz.