25 LIS 2014

Casablanka lepsza od Agaty!

Redar Słupsk vs Ekipa na Swoim 3:1 (2:0)

W bardzo dobrej dyspozycji jest Redar, który zdobył swoje kolejne punkty w Extralidze.

W poprzedniej kolejce Redar zdobył punkty w meczu z Agatą, a dzień później wyeliminował Burzę Kebab House z Pucharu Ligi. W miniona niedzielę Redar wygrał w lidze z Ekipą na Swoim 3:1, zdobywając tym samym dziesiąty punkt w ligowych potyczkach.

Od początku spotkania obie drużyny starały się zagrażać bramce rywala, bez skutku. Piłka swoje miejsce w siatce znalazła jeszcze w pierwszej części meczu, kiedy Jarosław Abramczuk dobrze wykorzystał swoją sytuacje i wyprowadził Redar na prowadzenie. Parę chwil później pechowo piłkę do własnej bramki skierował napastnik Ekipy i było już 2:0 dla Redaru.

W drugiej połowie podobny przebieg spotkania, Redar zdołał podwyższyć prowadzenie na 3:0. Ekipa zareagowała szybko na kolejną straconą bramkę, sam kapitan Tomasz Błaszczyk strzelił bramkę dla swojego zespołu (Ekipa na Swoim) na 1:3. Ekipa jeszcze zrywała się do ataków, zagrażała bramce Redaru ale nie zdołała nic więcej zmienić w tym meczu.

Bramki: Jarosław Abramczuk, bramka samobójcza, Klaudiusz Wasiak (Redar Słupsk) – Tomasz Błaszczyk (Ekipa na Swoim)

Baltic Fish Team vs Osiedle Batorego  2:7 (0:2)

Przed spotkaniem z pewnością czołówka ligi liczyła na Baltic Fish, który był w tym meczu w silnym składzie, natomiast Osiedle przystąpiło do tego spotkania z brakiem swojego bramkarza, a w bramce widzieliśmy obrońcę Osiedla – Kamila Kędziora, który mimo iż bramkarzem nie jest to spisywał się solidnie w roli golkipera.

Od początku meczu Baltic zaczął atakować, ale strzały w większej mierze lądowały obok bramki Osiedla. Do głosu doszło Osiedle, które za sprawą Wójcika prowadziło 1:0. Kolejne fragmenty spotkania to kolejne ataki Balticu, ale nie skuteczni byli zawodnicy tego zespołu w tym meczu. Osiedle ruszyło z kontrą i strzałem z dystansu Marek Urbaś pokonał bramkarza Balticu było już 2:0.

W drugiej części meczu Baltic zdołał strzelić bramki za sprawą Jarosława Felisiaka, który przywrócił nadzieję na punkty dla swojego zespołu w tym meczu. Jak się okazało tylko na chwilę bowiem przy stanie 3:2 dla Osiedla z kontrą wyszło Osiedle i za sprawą Kiełczykowskiego było już 4:2. Później bramki strzelali już tylko zawodnicy wicemistrzów ze Słupska, w roli głównej przede wszystkim Wojtek Wójcik, który czterokrotnie pokonywał bramkarza Batlicu.

Bramki: Jarosław Felisiak (Baltic Fish Team) – Konrad Kiełczykowski X2, Marek Urbaś, Wojciech Wójcik X4 (Osiedle Batorego)

Oldboys Team Adamski vs Klima Team  1:4 (0:2)

Po sobotnim remisie z FC Słonzi, drużyna Kimy Team z pewnością chciała zgarnąć w meczu z Oldboys Team trzy punkty, tak też się stało.

Zespół Macieja Klimczuka (już w składzie z kapitanem) od początku meczu przejął inicjatywę i napędzał swoje akcje ofensywne.  Prowadzenie Klima objęła dosyć szybko, co pozwoliło na kontrolę tego spotkania. Jeszcze przed przerwą Klima podwyższyła prowadzenie.

W drugiej połowie atakować musieli zawodnicy Jacka Adamskiego, i tych okazji mieli znacznie więcej aniżeli w połowie pierwszej, piłka jednak przez dłuższy czas nie chciała znaleźć drogi do bramki. Problemów z tym nie mieli zawodnicy Klimy, którzy także swoje sytuacje mieli, ale wykorzystywali je znacznie częściej.

Klima Team dzięki temu zwycięstwu awansowała na trzecią pozycje w tabeli.

Bramki: Jacek Adamski (Oldboys TeamAdamski) – Paweł Hojczyk, Adam Klimczuk X2, Grzegorz Klimczuk (Klima Team)

Kwiaciarnia Casablanka vs Agata Meble Słupsk  6:3 (1:0)

Zaległe spotkanie w ramach siódmej kolejki rozegrały drużyny Casablanki oraz Agaty Meble.

Casablanka choć po dobrej grze przegrała w sobotę z Burzą, z Agatą sobie poradziła. Zwycięstwo trzema bramkami z pewnością może cieszyć, rywalem była Agata, która w ostatnim czasie nie ma wyników.
Mecz zaczął się po myśli Kwiaciarni, która jeszcze przed przerwą objęła prowadzenie po strzale Patryka Kończaka.
W drugiej odsłonie mecz nabrał tempa, żadna z drużyn nie chciała dać za wygraną. Casablanka po składnej akcji za sprawą Madeja prowadziła już 2:0. Kolejne bramki dla Casablanki były autorstwa Kądzieli, Madeja oraz Świątka. Agata zdołała odpowiedzieć dwoma bramkami Michalaka oraz Łopuszyńskiego.

Słaba forma Agaty może być zaskoczeniem, zespół Marka Perkowskiego nie wygrał od czterech spotkań, co więcej przegrał trzykrotnie i oddala się od czołówki Extraligi, Casablanka dzięki zwycięstwu przeskoczyła w tabeli m.in. Agatę.

Bramki: Patryk Kończak, Tomasz Madej X2, Sebastian Kądziela X2, Mateusz Świątek (Kwiaciarnia Casablanka) – Piotr Michalak X2, Adrian Łopuszyński (Agata Meble Słupsk)