16 MAR 2015

Słonzi rewanżuje się w hicie kolejki, Hasan nadal liderem!

W sobotnich meczach nie zabrakło emocji w konfrontacjach drużyn, które miały stworzyć dobre widowisko, takie też stworzyły. Za porażkę z jesieni, zrewanżowało się FC Słonzi, które pokonało ZKS Komnino 5:2.

Kwiaciarnia Casablanka vs Almir/Cosinus  10:6 (5:4)
Grad bramek zobaczyliśmy w meczu Casablanki z Cosinusem. Jak można było się spodziewać mecz do końca był zacięty, chociaż w początkowej fazie meczu wydawało się, że Casablanka bez problemów może wygrać ten mecz, bez problemów jednak się nie odbyło.

Mimo iż w bardzo szybkim tempie, bramki zdobywać zaczęli zawodnicy Casablanki to mecz rozwinął się w dalszej części, kiedy do głosu dochodzić zaczęli zawodnicy Cosinusa.

Po pierwszych dwudziestu pięciu minutach Casablanka prowadziła 5:4. W drugiej części mieliśmy wymianę ciosów, którą wygrała drużyna Casablanki. Szesnaście bramek w meczu Casablanki z Cosinusem, jeszcze tylu goli nie widzieliśmy w meczach obu drużyn.

Bramki: Rafał Halman, Sebastian Kądziela X2, Tomasz Madej, Daniel Piechowski X3, Michał Podgórny X3 (Kwiaciarnia Casablanka) – Kamil Iwanicki X2, Marcin Klimaszewski, Robert Ludko X2, Maciej Tęcza (Almir/Cosinus)

Klima Team vs Agata Meble Słupsk 3:3 (2:0)
Bardzo zacięty mecz w spotkaniu Agaty z Klimą. Pierwsza połowa dla drużyny Maciej Klimczuka, potwierdzona dwoma bramkami i sporą ilością sytuacji podbramkowych. Bramki w pierwszej części meczu zdobywali – Bartosz Czerniło i Miłosz Kania.

Druga odsłona meczu dobrze zaczęła się dla zespołu Agaty Meble, która tuż po wznowieniu zdobyła bramkę kontaktową. W trzydziestej ósmej minucie gry swoją dobra dyspozycję w meczu z Klimą potwierdził – Michał Mytych, który doprowadził do remisu. Ten sam zawodnik  w czterdziestej piątej minucie, wykorzystując rzut karny wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Minute przed końcem spotkania,  drugą bramkę w spotkaniu, a trzecią dla zespołu Klima Team strzelił Miłosz Kania, a mecz zakończył się podziałem punktów.

Bramki: Bartłomiej Czerniło ’11, Miłosz Kania ’16,’49 (Klima Team) – Bogumił Fortunat ’26, Michał Mytych ’38,’45 (Agata Meble Słupsk)

FC Słonzi Słupsk vs ZKS Komnino 5:2 (2:2) HIT KOLEJKI
W hicie czternastej kolejki lepsi zawodnicy FC Słonzi, którzy tym samym zrewanżowali się rywalowi za porażkę z jesieni.

Mecz toczył się w szybkim tempie a pierwszą bramkę widzieliśmy już na samym początku spotkania, kiedy piłkę do bramki skierował Michał Giersz w drugiej minucie meczu. Komnino po bardzo składnie przeprowadzonej akcji wyrównało w trzynastej minucie spotkania, piłkę do pustej bramki skierował Paweł Orynycz. Chwilę później po precyzyjnym uderzeniu Bartłomiej Szabata ZKS prowadziło 2:1. Ozdobą meczu była bramka na 2:2 Michała Giersza, który bezpośrednio z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Po pierwszej części gry remis 2:2.

Trzynaście minut drugiej części gry podobnie jak w pierwszej połowie toczyło się w szybkim tempie, a żadna ze stron nie chciała oddać pola gry. Słonzi w trzydziestej dziewiątej minucie za sprawą Piotra Kwietnia prowadziło 3:2. Cztery minuty przed końcem Michał Giersz strzelił swoją trzecią bramkę w tym meczu, a FC było już niemal pewne zwycięstwa. Dwie minuty przed końcem piąta bramkę dla Słonzi strzelił Przemysław Milewicz, który przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

Bramki: Michał Giersz ‘2,’16’,’46, Piotr Kwiecień ’39, Przemysław Milewicz ’48 (FC Słonzi Słupsk) – Paweł Orynycz ’13, Bartłomiej Szabat ’15 (ZKS Komnino)

Hasan Kebab Old Young vs Redar Słupsk 5:2 (2:1)
W ostatnim sobotnim meczu czternastej kolejki Extraliga.pl w Słupsku wygrał faworyt – Hasan Kebab Old Young.

Zespół Old Young szybko potrafił ustawić sobie grę w tym spotkaniu. Już w siódmej minucie spotkania Bartosz Kwinta wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niespełna cztery minuty później Hasan prowadził już 2:0. Kontaktową bramkę dla Redaru przed końcem pierwszej połowy zdobył Jarosław Abramczuk.

W drugiej połowie gry dał o sobie znać kapitan zespołu Old Young – Artur Piekarek, który podwyższył prowadzenie swojego zespołu w 31 minucie, a w 50 zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Czwarte trafienie dla Hasana to dzieło Szymona Gołaszewskiego, dla Redaru drugą bramke strzelił Krzysztof Gargasz.

To było siódme zwycięstwo z rzędu Hasana Kebab Old Young, który z trzydziestoma punktami prowadzi w tabeli.

Bramki: Bartosz Kwinta ‘7,’11, Artur Piekarek ’31,’50, Szymon Gołaszewski ’36 (Hasan Kebab Old Young) – Jarosław Abramczuk ’24, Krzysztof Gargasz ’39 (Redar Słupsk)