18 MAR 2015

Redar pokonuję Klimę, Osiedle gromi!

Autor: Jarosław Szwiec

W meczach kończących niedzielne zmagania Extraliga.pl w Słupsku, swoje mecze wygrały zespoły Osiedla, Oldboys Team Adamski i niespodziewanie Redaru Słupsk.

Klima Team vs Redar Słupsk 1:4 (0:2)
Do drugiej niespodzianki doszło w spotkaniu Klimy Team z Redarem Słupsk. Faworyt tego meczu zespół Macieja Klimczuka, niespodziewanie po słabej grze uległ rywalowi w stosunku 1:4.

Zawodnikiem meczu został Łukasz Sawicki, który w przełomowych momentach meczu zdobył dla swojego zespołu dwie bramki, dwukrotnie także asystował przy bramkach Klaudiusza Wasiaka. Redar rozegrał dobre spotkanie, Klima natomiast nie przypominała zespołu chociażby sprzed dnia w zremisowanym meczu z Agatą Meble.

To było czwarte zwycięstwo w lidze drużyny Redaru w tym sezonie w Extraliga.pl.

Bramki: Maciej Klimczuk ’41 (Klima Team) – Łukasz Sawicki ’18,’23, Klaudiusz Wasiak ’31,’35 (Redar Słupsk)

Osiedle Batorego vs Ekipa na Swoim 9:0 (3:0)

Niespodzianki nie oglądaliśmy za to  meczu Osiedla z Ekipą na Swoim.  Zespół Leszka Urbanowicza nie dał rywalom żadnych szans.

Od początku spotkania na boisku panowali zawodnicy Osiedla. Po pierwszych dwudziestu pięciu minutach było właściwie po meczu, po dwóch bramkach Garbowskiego i samobójczym trafieniu Ekipy, Osiedle prowadziło 3:0. Mimo iż w bramce Ekipy dobrze spisywał się Paweł Osowicki, nie uchronił on swojego zespołu przed utratą kolejnych bramek. Słaba postawa defensywy Ekipy w tym spotkaniu była widoczna, a rywal bez większych problemów to wykorzystał.
Osiedle w drugiej części gry dobiło rywala, aplikując jeszcze sześć bramek, wygrywając mecz w stosunku 9:0.

Jednostronne widowisko, Ekipa dawno nie rozegrała tak słabego spotkania.

Bramki:  Bramka samobójcza '2, Krzysztof Garbowski ’19,’21, Przemysław Rabenda ’33, Marcin Pacholski ’37,’48, Marek Urbaś ’38,’49, Wojciech Wójcik ’43 (Osiedle Batorego)

Baltic Fish Team vs Oldboys Team Adamski 1:3 (0:0)
Meczem, który kończył niedzielne zmagania Extraligi, było spotkanie Oldboys Team Adamski – Baltic Fish. Przed tym spotkaniem obydwa zespoły miały po tyle samo punktów, ciężko było wskazać tutaj faworyta.

Mimo iż drużyna Jacka Adamskiego grała w tym meczu bez zmian, wygrała za co należą się brawa doświadczonej drużynie Oldbojów. Dobra forma z hali przeniosła się na sztuczną nawierzchnie i pozwoliła zdobyć trzy punkty w tym spotkaniu.

Od pierwszych minut mecz toczył się w wolnym tempie, przez pierwszy kwadrans żadna ze stron nie zdołała oddać nawet strzału na bramkę. Po pierwszej połowie było bez bramek.
Druga część meczu przyniosła większe emocje i co najważniejsze bramki. Drużyna Oldboys Team w 32 i 35 minucie zdobyła dwie bramki i prowadziła 2:0. Trzy minuty później Baltic odpowiedział bramką kontaktową. Chwilę później zespół Oldboys Team  zdobył trzecia bramkę, i wynik nie zmienił się już do końca spotkania.

Bramki: Maciej Dembek ’38 (Baltic Fish Team) – Marcin Felczak ’32,’40, Jacek Adamski ’35 (Oldboys Team Adamski)