24 MAR 2015

Gorąca niedziela w Extralidze!

Hasan Kebab Old Young vs Almir/Cosinus 6:2 (1:2)
Mecz Hasana z Cosinusem podobnie jak w pierwszym spotkaniu obu drużyn rozegranym jesienią przyniósł nam wiele emocji, niestety także tych negatywnych.

Zespół Almiru szybko objął prowadzenie bo już w drugiej minucie gry było 1:0. Hasan wyrównał z pomocą zawodnika Cosinusa, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Jeszcze przed przerwą Marcin Klimaszewski wyprowadził Cosinusa na prowadzenie, po 25 minutach 2:1 dla zespołu Daniela Geska.

W drugiej części meczu były wykluczenia oraz kolejne bramki. Po dwóch bramkach Tomasza Ciemniewskiego doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami obu drużyn, a zawodnik Cosinusa Bartek Gesek został ukarany przez arbitra czerwoną kartką, osłabiając swój zespół.  Cosinus, który kończył mecz w piątkę, nie zdołał się obronić, tracąc kolejne trzy bramki. Zespół Artura Piekarka wygrał 6:2 i nadal pozostaje liderem słupskie edycji Extraliga.pl

Bramki: Bramka samobójcza, Dominik Kaczmarek ’29, Tomasz Ciemniewski ’36,’40, Łukasz Więś '44, Artur Piekarek ’49 (Hasan Kebab Old Young)

Osiedle Batorego vs ZKS Komnino 0:0 (0:0)
Ten mecz przejdzie do historii rozgrywek Extraliga.pl. Wynik bezbramkowy na boisku orlik, zdarza się bardzo rzadko. Takim rezultatem zakończył się mecz pomiędzy czołowymi zespołami Osiedla Batorego i  ZKS Komnina. Jedną bramkę wprawdzie w tym spotkaniu widzieliśmy, ale nie została ona uznana przed sędziego zawodów.

Mecz niestety do najładniejszych nie należał, nie widzieliśmy bramek, widzieliśmy za to czerwone kartki, dla zawodnika Osiedla oraz w konsekwencji drugiej żółtej dla zawodnika Komnina. Zespół Leszka Urbanowicza musiał radzić sobie w piątkę przez większość spotkania, ZKS osłabione zostało w drugiej części gry. Mimo ataków z obu stron, nie zobaczyliśmy żadnej bramki. Zespoły miały więcej miejsca, ale także mniej sił co przełożyło się na końcowy wynik tego spotkania. Podział punktów w ważnym spotkaniu dla obu zespołów.

Baltic Fish Team vs Redar Słupsk 7:3 (3:1)
Rewanżu za jesienną porażkę nie wzięli zawodnicy Redaru Słupsk, którzy tym razem ulegli jeszcze wyżej Balticowi.

Baltic od początku spotkania starał się zagrażać bramce rywala, i już w trzeciej minucie wynik otworzył Karol Zduniak, chwilę później Redar wyrównał. Baltic nie czekał długo na kolejne swoje bramki, w jedenastej i dwunastej minucie gry było już 3:1.

Mimo bramki kontaktowej Mirosława Krzyka, Redar nie zdołał wyrównać, Baltic strzelił natomiast kolejne bramki. Przy stanie 5:3 dla zawodników Baltic Fish, zobaczyliśmy jeszcze dwa trafienia dla zwycięzców tego meczu. Drużyna Redaru, która ostatnio sprawiła niespodziankę wygrywając z Klimą Team, tym razem nie zdołała zdobyć punktów. Baltic wygrał po raz piaty w tym sezonie, dwukrotnie drużyna uczyniła to w meczach z Redarem.

Bramki: Karol Zduniak ‘3, Piotr Górniewicz ’11, Paweł Kmita ’12, Jarosław Felisiak ’37, Bartłomiej Jurkiewicz ’38,’41, Arkadiusz Ryjewski ’48 (Baltic Fish Team) – Jarosław Abramczuk ‘6, Mirosław Krzyk ’26, Krzysztof Giedrewicz ’38 (Redar Słupsk)