21 KWI 2015

Słonzi lepsze w hicie kolejki, start Ligi B za nami!

Hasan Kebab Old Young vs FC Słonzi Słupsk 2:4 (0:0) HIT KOLEJKI
W hicie 17 kolejki Extraliga.pl w Słupsku po raz drugi w tym sezonie lepsze okazało się Słonzi, które pokonało drużynę Artura Piekarka (Old Young) 4:2.

Od początku spotkania obie drużyny stworzyły sobie sytuacje podbramkowe, których przez większość czasu nie wykorzystywały. Kolejne fragmenty spotkania przyniosły nam pierwszą  bramkę dla zespołu Słonzi. Chwilę później FC podwyższyło swoje prowadzenie, po wykorzystanym rzucie karnym podyktowanym przez arbitra spotkania. Hasan odpowiedział bramką Bartosz Kwinty, ale to było za mało, na Słonzi, które zdobyło w sumie w tym meczu cztery bramki. Hasan ponownie odpowiedział bramką Kwinty ale wynik spotkania nie uległ już zmianie.

To było bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o mistrza Słupska. Słonzi dzięki tej wygranej ma pięć punktów przewagi nad drugim Hasanem. Old Young mają jednak o jeden mecz rozegrany mniej od rywali.

Bramki: Bartosz Kwinta X2 (Hasan Kebab Old Young) – Dariusz Kochański X2, Michał Giersz X2 (FC Słonzi Słupsk)

Team Pack vs FC Partizan Słupsk 2:0 (1:0)
Pierwsze koty za płoty, tak można określić start drugiego poziomu rozgrywek w Słupsku – Ligi B. W pierwszym z dwóch spotkań Ligi B spotkały się drużyny dobrze znanego już Team Packu oraz nowej drużyny występującej w Extraliga.pl – FC Partizanu Słupsk.

Zwycięstwo odniosła drużyna Pawła Stępniewskiego, która dwoma bramkami pokonała swojego rywala. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, ale skuteczniejsi byli zawodnicy Team Packu, którzy w szesnastej minucie pierwszej części gry za sprawą Rafała Markuszewskiego prowadzili 1:0. Druga bramka padła w drugiej części meczu.

Doświadczenie drużyny Team Packu w meczach o stawkę zaprocentowało trzema punktami. To udany start zespołu Pawła Stępniewskiego w kontekście kolejnych spotkań. Partizan w swoim debiucie uległ, ale już w kolejnych meczach może się poprawić.

Bramki: Rafał Markuszewski, Kamil Koszewski (Team Pack)

Fortis Słupsk vs Grupa Miłośników Piłki Nożnej „MORPOL” 10:1 (3:1)
Ciekawie zapowiadało się spotkanie zespołu Fortis i Morpolu, mecz zakończył się wysokim zwycięstwem zespołu ze Słupska.

Pierwsze fragmenty spotkania to walka z obydwu stron. Prowadzenie dla zespołu Fortis zdobył Przemysław Paziewski, które jednak długo nie trwało, Morpol zdołał przeprowadzić skuteczną kontrę, która dała wyrównanie. Drużyna Fortis jeszcze przed przerwą wykorzystała swoją przewagę zdobywając drugą i trzecią bramkę. Do przerwy 3:1.

Druga część spotkania to popis zawodników Fortis, którzy strzelili rywalom jeszcze siedem bramek. Kiedy do wyniku 3:1, Morpol jeszcze walczył o korzystny rezultat, po czwartej bramce rywali rozwiązał się worek z bramkami.
Wysokie zwycięstwo zespołu Fortis dało prowadzenie w tabeli po pierwszej kolejce zmagań w lidze b, już za tydzień kolejne spotkania drugiego poziomu Extraligi w Słupsku.

Bramki: Przemysław Paziewski X3, Kamil Klimas X4, Mateusz Wujke, Sebastian Chwał, Jarosław Szwiec (Fortis Słupsk) – Łukasz Właśniak (MORPOL)