10 MAJ 2015

Hasan Przegrywa w hicie, Agata gromi!

Autor: Jarosław Szwiec

Oldboys Team Adamski vs Hasan Kebab Old Young 4:3 (2:2) HIT KOLEJKI
W hicie 20 kolejki górą doświadczony zespół Oldboys team Adamski, który pokonał Hasana Kebab 4:3.

Drużyna Jacka Adamskiego po raz drugi w tym sezonie pokonała Old Young, tym razem o zwycięstwo było ciężej, bowiem do ostatniej minuty nic nie było wiadome.
Śmielej od początku tego meczu do ataków ruszyli zawodnicy Oldojów, którzy swoją przewagę ukoronowali bramką Jacka Jędrycha w dziewiątej minucie, siedem minut później po składnej akcji było już 2:0. Hasan odpowiedział dwoma bramkami, które strzelił pod koniec pierwszej części spotkania, autorami bramek Łukasz Więś i Jakub Stec.

Druga część meczu dała nam odpowiedź, kto okaże się tutaj lepszy. Bramki dla zespołu Jacka Adamskiego padły odpowiednio w 31 i 38 minucie gry autorami Marcin Felczak i Jarosław Luliński. Old Young stać było tylko na zdobycie jednej bramki w drugiej odsłonie meczu, którą strzelił Edward Marcol osiem minut przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Hasan nie wygrał od trzech meczów, zespół Artura Piekarka wyraźnie obniżył loty, Oldboys Team dzięki zwycięstwu awansowało na ósmą pozycję w tabeli.

Bramki: J.Jędrych ‘9, J.Adamski ’16, M.Felczak ’31, J.Luliński ’38 (Oldboys Team Adamski) – Ł.Więś ’23, J.Stec ’24, E.Marcol ’42 (Hasan Kebab Old Young)

Agata Meble Słupsk vs Kwiaciarnia Casablanka 12:2 (5:1)
Z nadwyżką zrewanżowała się drużyna Agaty Meble Słupsk za jesienną porażkę z Casablanką, tym razem drużyna Marka Perkowskiego rozbiła rywala różnicą dziesięciu bramek.

W tym meczu od początku przeważała Agata, która po pierwszych dwudziestu pięciu minutach prowadziła 5:1 i nic nie wskazywało na to aby obraz gry zmienił się w drugiej połowie. Od bramki zaczęła Casablanka, później przez dłuższy czas strzelała tylko Agata, zaczął Włodzimierz Wolski, kończył z czterema bramkami Michalak.

Kolejne fragmenty meczu to bramki zdobywane przede wszystkim przez Agatę, bramkarz Casablanki miał co robić przez cały mecz, gdyby nie jego interwencje zapewne wynik byłby wyższy. Kwiaciarnia nie mając nic do stracenia postawiła na ofensywę zapominając o defensywie co wykorzystała bezlitośnie Agata a właściwie jeden zawodnik, którego piłka szukała w tym meczu sama. Piotr Michalak w tym meczu zdobył aż dziewięć bramek, i aktualnie dzięki temu wyczynowi jest liderem z 40 bramkami wśród klasyfikacji strzelców.

Agata dzięki wygranej jest siódma mając trzydzieści jeden punktów, Casablanka spada na miejsce dziesiąte z dwudziestoma pięcioma punktami.

Bramki: W.Wolski ‘4,’30, P.Michalak ‘7,’12,’16,’24’37,’40,’47,’49,’50, K.Gogolewski ’48 (Agata Meble Słupsk) – P.Pierzchała ‘1, P.Gradus ’47 (Kwiaciarnia Casablanka)

Almir/Cosinus vs Osiedle Batorego 2:7 (1:2)
Cosinus z Osiedlem nawiązał walkę tylko przez pierwsze 25 minut,  w drugiej połowie górowali nad rywalami podopieczni Urbanowicza.

Drużyna Batorego już w piątej minucie gry prowadziła za sprawą Michała Zacharskiego, Cosinus odpowiedział bramka wyrównująca w 17 minucie. Jeszcze przed przerwą Adrian Markowski dał prowadzenie drużynie wicemistrzów Słupska. Przewaga Osiedla i wynik 2:1 do przerwy.

Drugą część meczu Osiedle zaczęło bardzo udanie, Marcin Pacholski tuż po wznowieniu gry podwyższył na 3:1. Przewaga Osiedla się powiększała, tym samym zobaczyliśmy kolejne bramki tego zespołu w 29 minucie drugą swoją bramkę w tym meczu zdobył Markowski, 35 i 43 minuta meczu to wykorzystane sytuacje przez Michała Zacharskiego. W kolejnych fragmentach meczu padły jeszcze dwie bramki, Piotra Makowieckiego dla Cosinusa i Marcina Pacholskiego dla Osiedla. Osiedle pewnie wygrywa i awansuje na trzecią lokatę w tabeli, za tydzień tą drużynę czeka bardzo ważny mecz z FC Słonzi.

Niestety byliśmy też świadkami niemiłej sytuacji w tym spotkaniu. Krzysztof Garbowski zawodnik Osiedla Batorego doznał kontuzji w starciu z rywalem. Mamy nadzieję, że kontuzja młodego gracza z Batorego nie będzie groźna, życzymy także szybkiego powrotu do zdrowia no i przede wszystkim powrotu na boisko.

Bramki: A.Szamal ’17, P.Makowiecki ’46 (Almir/Cosinus) – Michał Zacharski ‘5,’35,’43, A.Markowski ’22,’29, M.Pacholski ’26,’48 (Osiedle Batorego)