19 MAJ 2015

Osiedle lepsze od Słonzi, Fortis z kompletem punktów!

FC Partizan Słupsk vs Team Pack 0:0 (0:0)
Po raz drugi historyczny wynik bezbramkowy zobaczyliśmy w spotkaniu Partizanu z Team Packiem. Wcześniej bramki nie padły tylko w meczu Osiedla z Komninem.

Mecz był wyrównany a remis jest tutaj chyba najbardziej sprawiedliwym rezultatem. W pierwszym meczu drużyna Team Packu pokonała 2:0 Partyzantów, tym razem zespoły podzieliły się punktami.

Sam mecz jak można się spodziewać nie wzbudził wielu emocji, brak bramek, brak klarownych sytuacji. Team Pack ma po czterech spotkaniach siedem punktów, Partizan zdobył drugi punkt i jest trzeci w tabeli.

Grupa Miłośników Piłki Nożnej „MORPOL” vs Fortis Słupsk 0:6 (0:2)
Po raz kolejny wygrała drużyna Fortis, która po raz drugi wysoko pokonała zespół Morpolu.

W pierwszych fragmentach spotkania mecz był wyrównany, Morpol w pierwszych minutach groźniej atakował, ale w bramce bardzo pewny był Mariusz Smutek. Fortis zdobył swoją bramkę w 10 minucie gry,  autorem Kamil Klimas. Dwie minut później po składnej akcji Fortis prowadził już 2:0, wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga część meczu  należała do drużyny Fortis, która zagrała spokojnie, i rozważnie nie tracąc żadnej bramki w meczu, aplikując kolejne rywalowi. Trzecia bramka dla faworytów spotkania padła w 29 minucie gry, zdobywcą Przemysław Paziewski. Morpol próbował atakować ale akcje nie były składne i nie zagrażały bramce rywala. Na 4-0 w 36 minucie gry strzelił Sebastian Chwał, kolejne bramki dla Fortis padły w 48 i 50 minucie gry.

Warto podkreslić, że drużyna lidera ligi B grała w tym meczu "gołą" szóstką.

Bramki: K.Klimas ’10,’12, P.Paziewski ’19,48, S.Chwał ’36, J.Szwiec ’50 (Fortis Słupsk)

Puchar Ligi
Osiedle Batorego vs FC Słonzi Słupsk 5:2 (3:2)

Po praz pierwszy w historii, osiedle pokonało FC Słonzi, w meczu półfinału Pucharu Ligi.

Wszystko już jasne w finale w czerwcu zmierzą się drużyny Osiedla i Redaru. Drużyna Batorego pokonała w meczu półfinałowym Słonzi w stosunku 5:2 co zapewniło awans do finału.

Wynik spotkania otworzył Wójcik w szóstej minucie spotkania, Słonzi wyrównało trzy minuty później za sprawą Giersza. Jeszcze w pierwszej połowie Osiedle zdobyło dwie bramki, Słonzi odpowiedziało jedną do przerwy 3:2.

W drugiej części spotkania Osiedle szybko zdobyło bramkę na 4:2, autorem Wojtek Wójcik. Słonzi atakowało podobnie jak Osiedle ale przez dłuższy czas piłka nieznajdowana drogi do bramki. Ostatnią bramkę, piata w tym meczu zdobyło Osiedle w ostatniej, 50 minucie gry – autorem Marcin Pacholski, który zdobył w tym meczu dwie bramki.

Zespół FC Słonzi nie korzystał w tym spotkaniu m.in. z usług Daniela Libigockiego.

Bramki: W.Wójcik ‘6,’23,’527, M.Pacholski ’18,’50 (Osiedle Batorego) – M.Giersz ‘9, T.Fabich ’25 (FC Słonzi Słupsk)