02 CZE 2015

Osiedle pokonuje Słonzi, Wygrane Cosinusa i Fortis!

Almir/Cosinus vs Oldboys Team Adamski 4:3 (1:1)
Rzutem na taśmę zespół Cosinusa pokonał w mecuz 22 kolejki Extraliga.pl w Słupsku Oldboys Team Adamski, trzy bramki w cztery minuty dały szóste zwycięstwo w tym sezonie drużynie Daniela Geska.

Spotkanie rozpoczęło się od groźniejszych ataków drużyny Jacka Adamskiego. Pierwsza bramka padła w szóstej minucie spotkania dla zespoły Oldbojów, autorem Paweł Ślędak. Cosinus wyrównał w minucie osiemnastej za sprawą Marcina Klimaszewskiego. Do przerwy remis 1-1.

W drugiej części spotkania przez dłuższy czas wynik nie ulegał zmianie do trzydziestej piątej minuty, kiedy Jacek Adamski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mimo ataków z obu stron to Oldboje zdobyli kolejną, trzecią bramkę w 43 minucie gry, autorem po raz drugi Jacek Adamski. W 47 minucie spotkania Mirosław Lewandowski wyrównał i jak się okazało to był przełomowy moment tego meczu, bowiem tuż przed końcem w 49 i 50 minucie gry Marcin Klimaszewski zdobył dwie bramki dla drużyny i to Cosinus cieszył się ze zwycięstwa. Bohaterem meczu niewątpliwie Klimaszewski, zdobywca trzech bramek dla Cosinusa w tym meczu.

Warto odnotować, że mecz toczył się w ciężkich warunkach, rzęsisty deszcz dawał o sobie znać praktycznie przez całe spotkanie.

Bramki: M.Klimaszewski ’18,’49,’50, M.Lewandowski ’47 (Almir/Cosinus) – P.Ślędak ‘6, J.Adamski ’35,’43 (Oldboys Team Adamski)

FC Słonzi Słupsk vs Osiedle Batorego 2:4 (0:2) HIT KOLEJKI
W meczu naszczycie 22 kolejki Extraligi w Słupsku, Osiedle, które w Pucharze niedawno wyeliminowało Słonzi po raz kolejny okazało się lepsze, tym razem wygrywając w lidze 4:2.

Mecz udanie rozpoczęli zawodnicy Osiedla, którzy za sprawą Wojtka Wójcika w ósmej minucie spotkanie wyszli na prowadzenie. Pierwszy kwadrans spotkania należał do Osiedla, które konstruowało dużo składniejsze akcje, czego dowodem była druga bramka Wójcika w 13 minucie spotkania. Słonzi starało się atakować, ale nie potrafiło w pierwszej połowie znaleźć drogi do bramki, a Osiedle za sprawą Michała Zacharskiego prowadziło już 3:0.

Drugą część spotkanie wyglądała podobnie choć zespół Słonzi atakował coraz częściej i śmielej. Niekorzystny wynik, który się utrzymywał na pewno nie pomagał drużynie aktualnego lidera, ale udało się zdobyć pierwszą bramkę za sprawą Michała Giersza w 39 minucie gry. FC się nie poddawało ale nie zdołało dogonić wyniku tego spotkania, drugą bramkę zdobył tuż przed końcem Adam Ratajczyk, Batorego jednak także odpowiedziało drugim trafieniem Michała Zacharskiego.

Mecz bardzo dobry, nie zabrakło emocji, pięknych bramek a przede wszystkim dobrego widowiska.

Bramki: M.Giersz ’39, A.Ratajczyk ‘48 (FC Słonzi Słupsk) – W.Wójcik ‘8,13, M.Zacharski ’24,’44 (Osiedle Batorego)

FC Partizan Słupsk vs Fortis Słupsk 1:9 (0:3)
Większych szans nie dali zawodnicy Fortis Słupsk rywalowi w starciu piątej kolejki Ligi B. Lider wygrał pewnie 9:1.

Fortis swoją pierwszą bramkę strzelił w szóstej minucie, w której autorem był Przemek Paziewski. Kolejne fragmenty spotkania to prowadzenie gry przez zespół Fortis, który przez dłuższy czas nie potrafił zdobyć kolejnej bramki do minuty 18, Kamil Klimas podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Dwie minuty później po bardzo ładnej akcji Mateusz Wujke strzelił na 3:0, taki wynik widniał do przerwy.

Druga część meczu to jeszcze większa przewaga drużyny Fortis. Zespół przez cały mecz prowadził grę nie dając rywalom konstruować akcji. Kolejną bramkę dla faworytów tego meczu zdobył Szwiec w 39 minucie gry. Kolejne bramki padały średnio co trzy minuty, w 42, 25, 47 i 49 minucie gry Fortis zdobywał kolejne bramki. Licznik pokazywał dziewięć i na tym się skończyło. Bramkę honorową dla Partyzantów zdobył sam kapitan Rafał Lubowiecki, który tego dnia nie mógł być zadowolony z gry swojego zespołu. Pod koniec spotkania kontuzji doznał bramkarz Fortisu, Mariusz Smutek który musiał opuścić plac gry na pięć minut przed końcem spotkania. Bramkarzowi lidera Ligi B oczywiście życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, kontuzja nie okazałą się na szczęście groźna.

Bramki: R.Lubowiecki ’39 (FC Partizan Słupsk) – P.Paziewski ‘6, K.Klimas ’18,’42,’47,’49, M.Wujke ’20, J.Szwiec ’39, S.Chwał ’45 (Fortis Słupsk)