13 CZE 2015

Z 0:2 na 3:2!

Almir/Cosinus vs Agata Meble Słupsk 6:8 (4:3)
To spotkanie podobnie jak poprzednie okazało się ciekawe, ale wynik się nie powtórzył choć Cosinus miał duże szanse na komplet punktów w tym meczu to fatalna postawa defensywy nie sprostała atakom Agaty.

Mecz rozpoczął się od razu od ataku Agaty zakończonym bramką Piotra Michalaka w 1 minucie gry. Cosinus długo nie czekał na bramkę w 4 minucie po indywidualnej akcji Piotr Makowiecki dał wyrównanie Cosinusowi. Ten sam zawodnik pięć minut później wyprowadził swój zespół na prowadzenie idealnie lobując Piotra Modzelewskiego. Almir prowadził już 3:1, ale Agata nie poddawała się i zdołała wyrównać po bramkach Jacka Rubinowicza i Krzysztofa Gogolewskiego. Jeszcze przed przerwą świetną akcje Cosinusowi wypracował Chichoński, a Makowiecki dopełnił formalności do przerwy 4:3 dla Cosinusa.

W drugiej części spotkania obejrzeliśmy podobnie jak w pierwszej odsłonie aż siedem bramek, ale aż pięć zdobyła Agata, choć rozpoczęła źle druga połowę, bowiem sam bramkarz Bartłomiej Wojtanowski przelobował bramkarza Agaty podwyższając prowadzenie. Zespół Agaty w późniejszych fazach meczu strzelał bramki, kolejne cztery na swoje konto zapisał Piotr Michalak, który w drugiej części meczu zdobywał bramki w 30, 35 i 37 minucie spotkania.

W tym spotkaniu mieliśmy sporo pięknych bramek, Agata rewanżuje się Cosinusowi za porażkę z rundy jesiennej.

Bramki: P.Makowiecki ‘4,’9,’21,’39, S.Cichoński ’11, B.Wojtanowski ’30 (Almir/Cosinus) – P.Michalak ‘1,’30,’35,’37, J.Rubinowicz ’17, K.Gogolewski ’18,’42, P.Goleniewski ’49

Kebab House Burza Słupsk vs kwiaciarnia Casablanka 3:2 (0:2)
Prawdziwą dramaturgie widzieliśmy w spotkaniu Burzy z Casablanką, do końca nie wiadomo było kto wygra ten mecz, a najbardziej prawdopodobnym wynikiem do 45 minuty był remis, tak się jednak nie stało.

Casablanka świetnie rozpoczęła to spotkanie, w 10 minucie gry za sprawą Mateusza Świątka zespół Kwiaciarni prowadził 1:0. Niespełna minutę później świetnym strzałem popisał się Michał Podgórny i było już sensacyjnie 2:0. Przez dłuższy czas faworyt tego meczu nie potrafił konstruować dogodnych sytuacji i pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanie zwycięstwem Casablanki.

W drugiej połowie Burza złapała kontakt, po bramce w 32 minucie gry, autorem  Piotr Gajek. Kontaktowa bramka ożywiła to spotkanie, zespół Casablanki jak i Burzy atakował ale wynik przez dłuższy czas nie ulegał zmianie. Zmiana rezultatu nastąpiła w 40 minucie spotkania, podanie Gajka wykorzystał Jarosław Grzegrzółka i Burza doprowadziła do remisu. Na tym się jednak nie skończyło, pod koniec spotkania było wiele emocji, te pozytywne po stronie Burzy, która po składnie rozegranym rzucie wolnym w 45 minucie gry wyszła na prowadzenie, bramkę zdobył Bartosz Kozłowski. Wynik nie uległ już mianie, Casablanka zagrała podobnie jak z Komninem bardzo dobre spotkanie, Burza mimo iż m.in. bez Pluty zgarnia komplet punktów.

Bramki: P.Gajek ’32, J.Grzegrzółka ’40, B.Kozłowski ’45 (Kebab House Burza Słupsk) – M.Świątek ’10, M.Podgórny ’11 (Kwiaciarnia Casablanka)