14 CZE 2015

Hasan lepszy w hicie 23 kolejki!

Osiedle Batorego vs Baltic Fish Team 12:3 (3:2)

Drużyna Balticu w tym spotkaniu nie mogła skorzystać z usług Piotra Górniewicza oraz Karola Zduniaka, którzy są zawieszeni za kartki. Mimo trudów Baltic zdołał zebrać skład na to spotkanie, które zakończyło się wysokim zwycięstwem faworyta tego spotkania – Osiedla.

Początek meczu był dla Baltciu udany, już w drugiej minucie gry Paweł Lewiński zdobył bramkę na 1:0. Pierwszy kwadrans to bardzo wyrównana gra i częste ataki Balticu, który mimo straty bramki w 11 minucie spotkania , dwie minuty później ponownie wyszedł na prowadzenie. Osiedle zaczęło dochodzić do głosu w kolejnych fragmentach spotkania, w 19 minucie do remisu doprowadził Wójcik, a tuż przed przerwą na prowadzenie wyprowadził Osiedle Marcin Pacholski.

W drugiej części meczu wiedzieliśmy właściwie tylko i wyłącznie dominacje Osiedla. Baltic grał bez zmian i niestety zabrakło sił w kolejnych minutach meczu, co zakończyło się wysoką porażką. Kolejne bramki dla Osiedla w drugiej połowie padły w 26,27 i 29 minucie gry. W 31 Baltic zdobył bramkę na 3:6, było to ostatnie trafienie tego zespołu w tym spotkaniu.  Osiedle nie poprzestało na sześciu bramkach, dokładając kolejne sześć, grając konsekwentnie i skutecznie do końca spotkania.

Wygrana z Balticiem to piętnaste zwycięstwo Osiedla w tym sezonie w ligowych zmaganiach. Drużyna Lecha Urbanowicza z 48 punktami jest obecnie na czwartej pozycji w ligowej tabeli, Baltic lokuj się na dziewiątej pozycji.

Bramki: M.Urbaś ’11,’41, W.Wójcik ’19,’26, M.Pacholski ’23,’27,48, M.Zacharski ’29,’33, A.Markowski ’35 – rz.karny,’49,’50 (Osiedle Batorego) – P.Lewiński ‘2,’31, P.Jarest ’13 (Baltic Fish Team)

ZKS Komnino vs Hasan Kebab Old Young 2:6 (1:0)           HIT KOLEJKI
Rewanż nie udał się drużynie ZKS Komnino, w hicie 23 kolejki to Hasan Kebab Old Young był górą pokonując byłego wicelidera rozgrywek 6:2.

Pierwsza połowa należała do drużyny Marcina Trukszyna, która za sprawą samego kapitana prowadziła 1:0 już w szóstej minucie spotkania. Więcej z gry mieli zawodnicy Komnina, którzy atakowali częściej w pierwszych 25 minutach, na drodze nie stawał jednak tylko sam bramkarz rywali ale także słupki na których zatrzymywała się piłka. Hasan również atakował, ale sytuacje drużyny Old Young nie były tak klarowne jak rywala.

Druga odsłona hitu, okazała się dominacją Hasana. W pierwszych dziesięciu minutach gra była wyrównana, w 30 i 32 minucie gry Hasan zdobył dwie bramki, autorem Piotr Bentkowski. ZKS wyrównało w 35 minucie gry za sprawą Pawła Orynycza. Remis nie utrzymywał się zbyt długo chwilę później Dominik Kaczmarek wyprowadził zespół Hasana na prowadzenie. Ostatnie dziesięć minut gry należały do drużyny Artura Piekarka, w 41 minucie gry na 4:2 podwyższył Łukasz Więś. W 44 i 49 minucie gry padły kolejne bramki, autorami Edward Marcol i ponownie Bentkowski.

Dzięki temu zwycięstwu Hasan wraca do gry z 49 punktami Old Young zajmują drugą lokatę, Komnino spada na trzecią pozycję.

Bramki: M.Trukszyn ‘6, P.Orynycz ’35 (ZKS Komnino) – P.Bentkowski ’30,’32,’49, D.Kaczmarek ’36, Ł.Więś ’41, E.Marcol ’44 (Hasan Kebab Old Young)