22 CZE 2015

Osiedle - Klima Team 6:3!

FC Słonzi Słupsk vs Oldboys Team Adamski 11:2 (6:2)
Większych problemów z pokonaniem doświadczonego zespołu Oldboys Team Adamski nie miał lider rozgrywek Extraliga.pl w Słupsku – FC Słonzi.

W szeregach Słonzi zabrakło m.in. Daniela Libigockiego oraz Michała Giersza, ale to nie przeszkodziło kolegom w wygraniu tego meczu. Słonzi rozpoczęło od dwóch trafień Marcina Dyla odpowiednio w 7 i 12 minucie gry. Adamscy odpowiedzieli trafieniem Adama Pietrasa, ale tuż po bramce kontaktowej Słonzi zdobyło kolejne. Autorami pozostałych bramek w pierwszych 25 minutach byli: Przemysław Milewicz,  Maciej Szklaryk, Piotr Kwiecień i Dariusz Kochański.

W drugiej odsłonie bramki zdobywali tylko i wyłącznie zawodnicy lidera rozgrywek. W 27 minucie zaczął Dariusz Kochański, a w 49 skończył Przemysław Milewicz. Słonzi kontrolowało i prowadziło grę w tym spotkaniu. To był dobry występ tego zespołu, zdecydowanie lepszy od poprzednich występów w których Słonzi męczyło się z rywalami.

Kolejne trzy punkty to duży krok w kierunku mistrzostwa Słupska oraz biletu na Mistrzostwa Polski szóstek 2015.

Bramki: M.Dyl ‘7,’12, P.Milewicz ’15,’49, M.Szklaryk ’18, P.Kwiecień ’22,’31, D.Kochański ’25,’27,’44, M.Loba ’40 (FC Słonzi Słupsk) – A.Pietras ’13, C.Malinowski ’16 (Oldboys Team Adamski)

Osiedle Batorego vs Klima Team 6:3 (2:1)
W bardzo ciekawym spotkaniu 24 kolejki, Osiedle w identycznym stosunku jak w rundzie jesiennej pokonało Klimę Team 6:3.

Początek meczu to szybkie tempo gry narzucone przede wszystkim przez Klimę, która już w 2 minucie gry zdobyła bramkę na 1:0 za sprawą Macieja Klimczuka. Pozostałe fragmenty spotkania były wyrównane, i przez większość czasu gry Klima prowadziła 1:0. Wynik uległ zmianie w 20 minucie spotkania za sprawą Osiedla, które wyrównało w 20 minucie gry. Tuż przed końcem pierwszej połowy Wójcik wyprowadził zespół Batorego na prowadzenie. Do przerwy 2:1.

W drugiej połowie zobaczyliśmy jeszcze więcej bramek, strzelanie w 33 minucie rozpoczął Michał Zacharski, który podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 35 minucie gry odpowiedziała Klima bramką kontaktową. Kolejne trzy bramki dla Osiedla były zasługą Marka Urbasia, dla Klimy trzecia bramkę zdobył dobrze dysponowany Miłosz Kania.

To było ważne zwycięstwo Osiedla Batorego, które z 51 punktami zajmuję druga pozycję w lidze.

Bramki: M.Pacholski ’20, W.Wójcik ’25, M.Urbaś ’37,’45,’46 (Osiedle Batorego) – M.klimczuk ‘2, G.Klimczuk ’35, M.Kania ’41 (Klima Team)

Fortis Słupsk vs Team Pack 4:2 (2:0)
To było bardzo ważne spotkanie dla obydwu zespołów, które są na pierwszych dwóch miejscach w lidze b. W pierwszym spotkaniu 4-2 wygrał Fortis, dokładnie w takim stosunku lider ligi b pokonał Team Packa w drugim meczu.

Przez pierwsze dziesięć minut obydwa zespoły grały twardo i walecznie, konstruując przy tym sytuacje podbramkowe. W 14 minucie Fortis dzięki składnej akcji wyszedł na prowadzenie za sprawą Kamila Klimasa, pięć minut później Przemysław Paziewski podwyższył prowadzenie Fortisu. Drużyna Fortisu tuż przed przerwą miała jeszcze idealną okazję aby podwyższyć prowadzenie, ale jej nie wykorzystała, Team Pack nie zdołał zdobyć bramki w pierwszej części gry, do przerwy 2-0.

W drugiej części gry gra się zaostrzyła, sędzia musiał sięgać po kartki. Fortis po składnie przeprowadzonej akcji podwyższył prowadzenie na 3:0 w 29 minucie gry. Team Pack zaczął atakować dużo śmielej co przyniosło efekt w postaci bramki w 37 minucie gry. Ostatnie 6 minut meczu to ataki obydwu drużyn, zarówno Fortis jak i Team Pack zdobyli jeszcze po jednej bramce, ostatecznie Fortis wygrywa 4:2 i oddala się od Team Packu w tabeli.

Warto podkreślić, że zespół Fortisu grał w tym meczu „gołą” szóstką a w bramce zabrakło Mariusza Smutka. Brawa dla obydwu zespołów za dobre spotkanie.

Bramki: K.Klimas ’14,’44, P.Paziewski ’19, M.Szymkowiak ’29 (Fortis Słupsk) – M.Boniek ’37, R.podpora ‘445 (Team Pack)