24 CZE 2015

Fortis mistrzem Ligi B, Partizan przegrywa wygrany mecz!

Team Pack vs FC Partizan Słupsk 5:4 (1:4)
Jak przegrać wygrany mecz? Pokazała to drużyna Partizanu, która po pierwszej połowie prowadząc różnicą trzech bramek uległa wiceliderowi rozgrywek ligi B – drużynie Team Packu.

Początek meczu jak i cała pierwsza połowa należała do drużyny Partizanu, która już po pierwszym kwadransie gry prowadziła 2:0. Później Partizan zdobył bramkę na 3:0, Team Pack odpowiedział bramką na 1:3, w 21 minucie spotkania Sebastian Mączkowski podwyższył prowadzenie zespołu Partizanu. Do przerwy 4:1.

Druga cześć meczu to „popis” zespołu Team Packu, który mimo trudnej sytuacji zdołał wyjść z opresji i zaczął zdobywać kolejne bramki. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części gry, Paweł Stępniewski zdobył drugą bramkę dla zespołu Team Packu. Ostatnie 15 minut spotkania były przełomem dla Team Packu, który zdołał zdobyć trzy bramki, i wygrał to spotkanie. Najjaśniejszą postacią na boisku z pewnością, kapitan zespołu Team Packu – Paweł Stępniewski, zdobywca trzech bramek.

Bramki: P.Stępniewski ’19,’28,’46, K.Brzeziński ’35, R.Markuszewski ’40 (Team Pack) – T.Rejak ‘8, R.Lubowiecki ’15, G.Zdeb ’18, S.Mączkowski ’21 (FC Partizan Słupsk)

Fortis Słupsk vs Grupa Miłośników Piłki Nożnej ‘MORPOL” 7:0 (1:0)
Dzięki zwycięstwu w meczu z Morpolem Fortis zapewnił sobie mistrzostwo Ligi B na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek.

Pierwsza część meczu była dosyć wyrównana, optyczna przewaga zespołu Fortisu, która została potwierdzona bramką po składnie rozegranym rzucie rożnym już w drugiej części spotkania.
W drugiej odsłonie zespół Fortisu osiągnął wyraźną przewagę i od 30 minuty gry zaczął zdobywać kolejne bramki. Hattrickiem popisał się najskuteczniejszy strzelec ligi b – Kamil Klimas.

Zespół Fortisu dzięki siódmemu zwycięstwu w lidze, zapewnił sobie mistrzostwo Ligi B i ma pewne baraże o Ligę A. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Fortis ma przewagę 8 punktów na drugim Team Packiem.

Bramki: K.Klimas ‘2,’30,’35, M.Wujke ’36,’41, K.Freund ’43, J.Szwiec ’44 (Fortis Słupsk)