29 CZE 2015

Szalona pogoń Cosinusa!

Osiedle Batorego vs Oldboys Team Adamski 10:7 (5:3)
Ważne trzy punkty zdobyła drużyna Osiedla Batorego w meczu 25 kolejki, rywalem była doświadczona drużyna Jacka Adamskiego.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, zobaczyliśmy aż osiem bramek, wymianę ciosów. Strzelanie rozpoczęło Osiedle, ale drużyna Oldboys Team nie pozostawała dłużna i odrabiała straty. Zespół Leszka Urbanowicza wystąpił w  tym meczu w linii defensywnej w nieco eksperymentalnym zestawieniu co było widoczne po błędach i stratach bramek. W szeregach zespołu oldbojów widzieliśmy Grzegorza Bednarczyka, który znacznie pomagał drużynie w tej konfrontacji.

Druga część meczu przyniosła nam podobny obraz, Osiedle w kluczowym momencie oddaliło się od rywala na trzy bramki, co dało zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem meczu należy uznać Marcina Pacholskiego, który w ciężkich monetach gry swojego zespołu potrafił udźwignąć ciężar, do tego zdobył aż pięć bramek.

Bramki: S.Kołodyński ‘5,’34, W.Wójcik ’12,’40,’48, M.Pacholski ’15,’17,’19,’41,’46 (Osiedle Batorego) – J.Luliński ‘6,’20, K.Kolasiński ’18, G.Bednarczyk ’31,’42, J.Adamski ’35,’49 (Oldboys Team Adamski)

ZKS Komnino vs Almir/Cosinus 8:7 (6:1)
Wiele emocji dostarczyło nam spotkanie Cosinusa z Komninem, powtórki z jesieni nie było, chociaż przez pierwsze 25 minut zanosiło się na wysokie zwycięstwo Komnina.

Zawodnicy ZKS-u z niedowierzaniem patrzeli na siebie po tym jak Cosinus zaczął odrabiać straty w spotkaniu w którym przegrywał różnicą sześciu bramek. Drużyna Marcina Trukszyna bardzo szybko objęła jak i podwyższała prowadzenie, skuteczność zawodników Komnina była wręcz przerażająca, każda akcja kończyła się bramką, z przodu nie do zatrzymania byli Bartłomiej Szabat i Adam Hostyński. Cosinus mimo iż atakował to nie potrafił sfinalizować swoich sytuacji.

Druga odsłona meczu pokazała jak duży potencjał drzemie w zespole Cosinusa, który po bardzo składnych akcjach zaczął poważnie zagrażać bramce rywala. Ostatnie 10 minut meczu to dominacja Cosinusa, który zdobył aż sześć bramek i do końca nie wiadomo było, czy Komnino zdoła utrzymać rezultat. Mecz bardzo ładny, wyrównany, gratulacje dla Komnina, brawa w stronę Cosinusa, który rozegrał świetną przede wszystkim druga połowę.

Bramki: A.Hostyński ‘4,’17,’18, B.Szabat ‘5,’16,’26,’44, M.Trukszyn ’22 (ZKS Komnino) – M.Klimaszewski ’19,’40-rz.karny,’49, P.Makowiecki ’43, S.Cichoński ’44, D.Gesek ’47-rz.karny, H.Sawicki ’48 (Almir/Cosinus)

Baltic Fish Team vs Klima Team 2:4 (0:2)
Wiele dramaturgii w spotkaniu Klimy z Balticiem, zwyciężyła drużyna, która była w tym spotkaniu faworytem – Klima Team.

W końcowej fazie meczu Klima grała w „czwórkę” po tym jak arbiter wykluczył z udziału w dalszej grze Grzegorza i Macieja Klimczuka. To jednak nie przeszkodziło Klimie wygrać ten mecz, i zdobyć kolejne trzy punkty.
Lepsi byli po prostu zawodnicy Macieja Klimczuka, którzy prowadzili po pierwszej połowie 2:0 i kontrolowali to co dzieję się na boisku. Warto dodać, że Klima grała również bez ławki rezerwowych co potwierdza bardzo dobre ustawienie taktyczne w spotkaniu z Balticiem.
Przełomowym momentem z pewnością była bramka, Miłosza Kanii na 3:0 dla Klimy, którą śmiało można okrzyknąć bramką „stadiony świata”. Baltic mimo gry w przewadze nie potrafił dogonić drużyny Klimy.

Bramki: P.Putz ’47, J.Felisiak ’49-rz.karny (Baltic Fish Team) – B.Czerniło ’10, G.Klimczuk ’12, M.Kania ’28,’45 (Klima Team)