01 LIP 2015

Słonzi przegrywa z Klimą!

Kwiaciarnia Casablanka vs Redar Słupsk 2:7 (2:4)
Bardzo ważne zwycięstwo odniosła drużyna Redaru, która pokonała w ramach 26 kolejki Extraliga.pl Casablankę. Te zwycięstwo wywindowało zespół Dariusza Diakowskiego na dziesiątą pozycję.

Redar zaczął bardzo udanie, już w pierwszej minucie zdobył bramkę za sprawą Pawła Kaucha, kolejne  bramki Redar zdobył w 6 i 11 minucie gry. Rywal przegrywał już 0:3 ale zdołał zerwać się do ataku, co się opłaciło bowiem Casablanka zdobyła dwie bramki. Redar strzelił jeszcze przed przerwą i prowadził 4:2.
W drugiej części meczu przez dłuższy czas niewiele się działo, dopiero w 35 minucie gry po błędzie bramkarza Casablanki Redar zdobył swoją piątą bramkę. Skończyło się na siedmiu rywal w drugiej połowie nie zdołał zdobyć żadnego gola.

Zespół Casablanki po tej porażce jest w ciężkiej sytuacji z 24 punktami zajmuje przed ostatnią dwunastą pozycję.

Bramki: M.Świątek ’17, Sz.Schulz ’23 (Almir/Cosinus) – P.Kauch ‘1,’40, M.Krzyk ‘6, J.Abramczuk ’11,’35’, ‘46 (Redar Słupsk)

FC Słonzi Słupsk vs Klima Team 2:3 (1:1)
To jeszcze nie jest ten dzień, Słonzi nie wygrało tego meczu i nie może być jeszcze pewne  mistrzostwa. Oglądaliśmy świetne widowisko w którym nie zabrakło bramek, piłkarskiego wyniku, walki oraz nawet czerwony kartek.

Wielkie brawa i ukłony w stronę drużyny Klimy Team, która uwaga grała bez zmian a potrafiła wygrać to spotkanie. Do tego w trakcie meczu z kontuzja zmagał się Miłosz Kania, który mimo trudów kontynuował grę. Po pierwszej połowie mieliśmy remis 1:1, pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Klimy za sprawą Bartka Czerniło, dla Słonzi bramkę wyrównująca zdobył Dariusz Kochański.

W drugiej połowie wiele sytuacji pod jedną jak i drugą bramką. Na prowadzenie w 30 minucie gry Słonzi wyprowadził Kochański, ale Klima nie dała za wygraną i mimo braku zmian walczyła do końca o każdą piłkę, każdy metr. W 37 minucie gry Miłosz Kania wykorzystał błąd rywala i doprowadził do wyrównania. Pięć minut prze końcem świetną indywidualną akcją popisał się Damian Kopciński, który dał Klimie zwycięstwo. W końcowym fragmencie Słonzi kończyło mecz w piątkę, drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę dostał golkiper drużyny Słonzi – Daniel Libigocki.

Bramki: D.Kochański ’19,’30 (FC Słonzi Słupsk) – B.Czerniło ‘6, M.Kania ’37, D.Kopciński ’45 (Klima Team)