13 WRZ 2015

1 kolejka za nami!

Wczoraj odbyła się inauguracyjna kolejka Extraliga.pl w Słupsku. W pierwszej kolejce odbyło się sześć spotkań, w żadnym ze spotkań nie zobaczyliśmy remisu, najpewniej zwyciężyła drużyna Osiedla Batorego, które wysoko pokonała Cosinusa, w meczu na szczycie powtórka z rozrywki, Hasan 3-1 pokonuje Burzę.

Almir/Cosinus vs Osiedle Batorego 3:9 (1:3)
Faworytem był zespół Osiedla Batorego, i to potwierdził wysoko pokonując drużynę Cosinusa. Mecz do trzydziestej piątej minuty był wyrównany, Cosinus minimalizował straty i gonił wynik, w późniejszych fragmentach spotkania, słaba postawa defensywy Cosinusa była konsekwencją straty kilku bramek.
Drużyna z Batorego zaczyna od pewnej wygranej, Cosinus mimo iż grał naprawdę nieźle w tym meczu, przegrał różnicą aż sześciu bramek.

Bramki: J.Gregorek '20, T.Ciemniewski '26, M.Klimaszewski '35 (Almir/Cosinus) – M.Pacholski '7,'17,'30, M.Urbaś '18, Sz.Czajkowski '36, R.Markuszewski '40, M.Felczak '45, O.Połeć '46,'48 (Osiedle Batorego)

FC Partizan vs No Name Słupsk 1:5 (1:2)
Drużyna Andrzej Kostucha do tego spotkania przystąpiła gołą szóstką. W znacznie liczniejszym składzie zobaczyliśmy zespół Łukasza Lisika, który od początku meczu przejął inicjatywę. Partizan nawiązał walkę po zdobyciu bramki kontaktowej, po trzeciej bramce rywali, na boisku panowali zawodnicy No Name, którzy byli w tym meczu dużo lepsi, potwierdzając to zdobyciem pięciu bramek.

Bramki: M.Biłyk '22 (FC Partizan) – T.Czubak '3,'10,'41, D.Grondziewski '40,'47 (No Name Słupsk)

ZKS Komnino vs FC Słonzi Słupsk 3:2 (2:1)
Bardzo dobre widowisko zobaczyliśmy w meczu Komnina ze Słonzi. Było to od początku meczu wyrównane spotkanie, pełne sytuacji podbramkowych i emocji. Lepiej to spotkanie zaczęli zawodnicy z Komnina, którzy po ramce Marcina Trukszyna prowadzili 1:0 w szóstej minucie gry. Tuż przed przerwą Komnino zdobyło drugą bramkę, schodząc do szatni zwycięsko, wcześniej wyrównująca bramkę zdobyło Słonzi. W drugiej części gry podobnie jak w pierwszej mieliśmy bardzo dużo sytuacji z jednej jak i drugiej strony, Mateusz Słoński w 32 minucie gry wyrównał stan spotkania. Ostatnie słowo należało jednak do Komnina, które po błędzie Słonzi przeprowadziło skuteczną kontrę zakończoną bramką na 3:2, jak się później okazało bramką zwycięską, która do pustej bramki skierował Paweł Orynycz.

Bramki: M.Trukszyn '6, D.Zagórowski '24, P.Orynycz '43 (ZKS Komnino) – M.Słoński '21,'32 (FC Słonzi Słupsk)