20 WRZ 2015

Redar pokonuje Klimę, Cosinus rozbija Komnino!

Najwięcej emocji w niedzielnych spotkaniach wzbudził mecz Redaru z Klimą. Faworyt tego meczu przegrał, Redar pokazał po raz kolejny charakter. Niespodzianek nie było w spotkaniu Słonzi oraz Balticu, wysoko wygrał także Cosinus.

Grupa Miłośników Piłki Nożnej „MORPOL” vs FC Słonzi Słupsk 1:8 (0:4)
Niespodzianki nie było w meczu Słonzi. Drużyna, która była zdecydowanym faworytem potwierdziła to na boisku aplikując rywalowi osiem bramek.
Po pierwszej części gry Słonzi prowadziło 4:0, po składnych akcjach zakończonych bramkami. Pierwsza połowa pod dyktando zespołu FC. Druga odsłona meczu wzbudziła już nieco więcej emocji, zespół Morpolu potrafił zagrozić bramce Słonzi. Przy stanie 6:0 dla faworyta tego meczu, jedyną bramkę i honorową zdobył Morpol, Słonzi dołożyło jeszcze dwie i licznik zatrzymał się na ośmiu. Było to najwyższe zwycięstwo w niedzielnych spotkaniach extraliga.pl w Słupsku.

Bramki: K.Żelazek ’37 (MORPOL) – T.Fabich ‘2, M.Pielach ‘4,’22,’26,’44, G.Gregorek ‘7,30, P.Kozub ’43-rz.karny (FC Słonzi Słupsk)

Cosinus vs ZKS Komnino 8:3 (5:1)
Prze tym meczem większe szanse dawano drużynie Marcina Trukszyna – ZKS Komnino, jednak to Cosinus okazał się lepszy wysoko pokonując rywala.

W bramce Komnina rozpoczął Mariusz Wójtowicz, kończy Bartek Szabat, co oznaczało, że zabrakło golkipera drużyny z Komnina – Pawła Zielińskiego, brak bramkarza ZKS-u był widoczny od pierwszych minut Początek spotkania to dwie szybko strzelone bramki przez obydwa zespoły, dla Cosinusa trafił K.Miastkowski dla Komnina D.Zagórowski. Remis utrzymał się jednak tylko do siódmej minuty, rzut karny dla Cosinusa wykorzystał Bartek Gesek. Od momentu strzelenia drugiej bramki na boisku dominował Cosinus, który w pierwszej połowie zdobył jeszcze trzy bramki i prowadził 5:1.

Drugą część meczu również lepiej rozpoczął Cosinus, od zdobycia dwóch bramek. Stan meczu w 32 minucie gry wynosił już 7:1. Komnino zdołało zaatakować i odpowiedzieć dwoma bramkami, Cosinus dołożył na trzy minuty przed końcem jeszcze jedną i pewnie wygrał to spotkanie.

Bramki: K.Miastkowski ‘3. B.Gesek ‘7,’32, J.Gregorek ’18,’23, S.Cichoński ’23,’30, P.Wesołowski ’47 (Cosinus) – D.Zagórowski ‘2,’36, A.Hostyński ’41 (ZKS Komnino)

Klima Truck Team vs Redar Słupsk 3:4 (0:2)
Ten mecz wzbudził najwięcej emocji, wśród wszystkich niedzielnych. Niespodziewanie od początku meczu prowadził Redar, zespół Klimy gonił do końca, ale strat nie udało się odrobić.

Redar na prowadzenie wyszedł już w piątej minucie gry, rzut karny pewnie wykorzystał Jarosław Abramczuk. Przez pierwszą część gry mecz był wyrównany, ale więcej z gry mieli zawodnicy Redaru, którzy ponownie za sprawą Abramczuka zdobyli bramkę na minutę przed końcem pierwszej części gry.

Drugą połowę fatalnie rozpoczęła Klima, która strzeliła sama sobie bramkę, a konkretnie pechowcem był Maciej Klimczuk. Klima swoją pierwszą bramkę zdobyła w 31 minucie gry, a dziewięć minut później przypomniał o sobie Kopciński, który zdobył bramkę kontaktową. Ostatnie dwie minuty meczu były bardzo emocjonujące, najpierw na 4:2 dla Redaru trafił Kauch, a w 50 minucie gry rozmiar porażki Klimy zmniejszył Kopciński. Wygrana Redaru to niespodzianka niedzielnych spotkań.

Bramki: M.Tusiński ’31, D.Kopciński ’40,’50 (Klima Team) – J.Abramczuk ‘5,’24, Br.Samobójcza ’26, P.Kauch ’49 (Redar Słupsk)

Baltic Fish Team vs FC Partizan Słupsk 7:2 (4:1)
Niespodzianki nie było w spotkaniu Balticu, który był murowanym faworytem do zdobycia trzech punktów w starciu z Partizanem.

Po pierwszej połowie Baltic zgodnie z planem prowadził 4:1 po dwóch bramkach Jarosława Felisiaka oraz dwóch trafieniach Piotra Michalaka, bramkę dla Partizanu zdobył Bilyk.
W drugiej połowie meczu faworyt tego meczu nadal prowadził grę i zdobywał kolejne bramki, na 5:2 podwyższył A.Ryjewski, wcześniej błąd bramkarza Balticu wykorzystał Partizan, zdobywając drugą bramkę. Kolejne dwa trafienia były autorstwa Felisiaka, który wyrasta na zdecydowanego lidera wśród strzelców extraliga.pl w Słupsku. Baltic miał jeszcze szanse aby wygrać bardziej okazale, ale nie potrafił wykorzystać swoich sytuacji.

Bramki: J.Felisiak ‘1,’7’39’43, P.Michalak ’10,’18, A.Ryjewski ’35 (Baltic Fish Team) – M.Bilyk ‘8, W.Cholody ’31 (FC Partizan Słupsk)