26 WRZ 2015

Wiele emocji w sobotnich spotkaniach!

Sobotnie spotkania Extraliga.pl w Słupsku dostarczyły nam wielu emocji oraz pięknych bramek. W hicie kolejki lepsza Burza, z Cosinusem wygrało Słonzi, pewne zwycięstwa odniosły także zespoły Komnina, Hasana Kebab i Klimy Team.

Kwiaciarnia Casablanka vs ZKS Komnino 1:7 (0:3)
Zespół Marcina Trukszyna szybko objął prowadzenie, już w piątej minucie gry Karol Czechowski dał prowadzenie drużynie z Komnina, cztery minuty później było już 2:0. Casablanka starała się zagrażać bramce ZKS-u ale w bramce dobrze spisywał się Paweł Zieliński. Więcej z gry mieli zawodnicy Komnina, którzy w 18 minucie gry podwyższyli prowadzenie na 3:0. Minutę prze końcem pierwszej części gry z boiska wykluczeni zostali Adam Hostyński oraz Patryk Kończak. Obydwie drużyny zgodnie z regulaminem przez 10 minut grały w osłabieniach.
Druga odsłona meczu była powtórką pierwszej połowy. Komnino przeważało i zdobywało kolejne bramki. W 40 minucie spotkania Komnino prowadziło już 5:0, Casablanka chwilę później zdobyła swoją jedyną, honorową bramkę, której autorem był Tomasz Snochowski. Drużyna z Komnina wykorzystała jeszcze swoje dwie sytuacje i wygrała ten mecz aż 7:1.

Bramki: T.Snochowski ’40 (Kwiaciarnia Casablanka) – K.Czechowski ‘5,’18, M.Trukszyn ‘9,’30, P.Orynycz ’40,’41, M.Wójtowicz ’50 (ZKS Komnino)

Klima Truck Team vs FC Partizan Słupsk 16:2 (5:1)
Jednostronne spotkania w wykonaniu Klimy, która rozbiła różnicą czternastu bramek swojego rywala, tym samym wygrywając najwyżej w tym sezonie.
Wynik mówi sam za siebie od początku meczu grę prowadzili zawodnicy Klimy Team, którzy po pierwszym kwadransie gry prowadzili 3:1. Jeszcze przed przerwą Klima zdobyła dwie bramki.
Drugie dwadzieścia pięć minut to deklasacja rywala w wykonaniu Klimy, która po zmianie stron zdobyła uwaga aż jedenaście bramek. Bramki dla Klimy w drugiej połowie padały średnio co dwie minuty, rywal nie miał nic do powiedzenia. Podwójnym hattrickiem popisał się Bartłomiej Czerniło, który otworzył wynik tego meczu. Najwięcej asyst po stornie Damian Kopcińskiego, który obsłużył sześciokrotnie swoich kolegów z drużyny, sam także zdobył trzy bramki.

Bramki: B.Czerniło ‘3,’8,’33,’44,’47,’50, A.Klimczuk ’15,’28,’33, P.Fijałowski ’18, Z.Skrzypa ’24, D.Kopciński ’27,’45,’48, M.Tusiński ’40, M.Klimczuk ’49 (Klima Truck Team) – A.Pieniak ‘6, W.Cholody ’49 –rz.karny (FC Partizan Słupsk)

Hasan Kebab Old Young vs Redar Słupsk 8:3 (4:3)
Różny przebieg spotkania miał mecz Redaru z Old Young. Drużyna D.Diakowskiego potrafiła prowadzić od początku meczu by ulec różnicą pięciu bramek.
Hasan rozpoczął zgodnie z planem w czwartej minucie gry prowadził 1:0. Radość nie trwał jednak długo, w przeciągu trzech minut Redar zdobył trzy bramki i sensacyjnie prowadził 3:1. Taki wynik utrzymywał się przez dłuższy czas, zespół Redaru jednak nie dokończył pierwszej polowy w komplecie, po tym jak czerwoną kartkę dostał Dariusz Diakowski. Hasan bezlitośnie wykorzystał przewagę liczebną aplikując rywalom do przerwy trzy bramki, tym samym wychodząc na prowadzenie.
W drugiej części gry Hasan ponownie okazał się lepszy. Drużyna Old Young zdobyła cztery bramki pewnie pokonując rywala. Redar nie potrafił zdobyć żadnej bramki w drugiej połowie mimo iż Hasan przez dziesięć minut grał w piątkę, po czerwonej kartce Pawła Mossakowskiego. Autorem czterech bramek dla Hasan był Henryk Patyk, który z siedmioma bramkami aktualnie zajmuje drugą pozycję wśród najlepszych strzelców.

Bramki: J.Luliński ‘4,’45, H.Patyk ’19,’21,’25,’29, A.Pietras ’34, B.Kwinta ’49 (Hasan Kebab Old Young) – P.Kauch ‘5, M.Krzyk ‘6,’7’-rz.karny (Redar Słupsk)

Kebab House Burza Słupsk vs Osiedle Batorego 3:1 (2:0)
Prawdziwy hit kolejki dla zespołu Bartłomieja Fursewicza. Burza podobnie jak w sezonie poprzednim w rundzie wiosennej wygrała z Osiedlem w stosunku 3:1.
Na początku spotkania żadna ze stron nie chciała się odkryć. Zarówno Osiedle jak i Burza potrafiły stworzyć sobie klarowne sytuacje, ale bramek wciąż brakowało. Cztery minuty przed końcem pierwszej części gry Burza objęła prowadzenia za sprawą Marcina Pluty, który głową pokonał Kamila Petrykowskiego, uderzając w długi róg. Tuż przed przerwą powtórka, w roli głównej ponownie Pluta i 2:0 dla Burzy po pierwszej części meczu.
W drugiej połowie do ataków od początku ruszyło Osiedle Batorego. Napór drużyny z Batorego ukoronowany został bramką kontaktową. Pięknym strzałem popisał się Michał Zacharski i w 26 minucie gry było 2:1. Kolejne fragmenty meczu były wyrównane. W 32 minucie gry Burza podwyższyła prowadzenie, Piotr Gajek zmienił tor lotu piłki uderzanej przez Marcina Plutę a ta znalazła drogę do pustej bramki. Od straty trzeciej bramki Osiedle atakowało coraz częściej, było blisko zdobycia bramki ale w słupkach Burzy bardzo dobrze dysponowany był Daniel Libigocki, który potwierdził swoje bramkarskie umiejętności.
Widowisko bardzo dobre, godne hitu kolejki. obydwie drużyny pokazały swoje atuty, wysokie umiejętności,  lepsza okazała się Burza.

Bramki: M.Pluta ’21,’24, P.Gajek ’32 (Kebab House Burza Słupsk) – M.Zacharski ’26 (Osiedle Batorego)

Cosinus vs FC Słonzi Słupsk 2:3 (0:2)

Emocji również nie zabrakło w meczu kończącym sobotnie zmagania Extraligi w Słupsku.
Podobnie jak w hicie kolejki obydwie drużyny nie chciały odkryć się za szybko. Zarówno drużyna Cosinusa jak i Słonzi atakowała ale piłka nie znajdowała drogi do siatki. Pierwsze trafienie zobaczyliśmy pod koniec pierwszej połowy, kiedy Tomasz Fabich precyzyjnym strzałem pokonał Bartłomieja Wojtanowskiego. Warto pokreślić, że pomocnik Słonzi zdobył bramkę uderzając piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Jeszcze przed przerwą Marek Loba pokonał bramka Cosinusa i było 2:0.
W drugiej części walka bark w bark z obydwu stron. Cosinus zaczął śmielej atakować, w 31 minucie gry Sebastian Cichoński zdobył bramkę kontaktową dla swojego zespołu. Cosinus starał się doprowadzić do remisu ale ta sztuka sienie udawała, Słonzi także miało swoje dogodne sytuacje. Jedną z nich wykorzystało w 40 minucie gry, a konkretnie Marek Pielach, który w sytuacji sam na sam okazał się bezbłędny. Cosinus musiał zagrać bardziej ofensywnie i tak też się stało. Na dwie minuty przed końcem meczu Kamil Miastkowski zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu. FC Słonzi nie oddało wyniku rywalowi i wygrało ten mecz 3:2. Widowisko emocjonujące, mecz bardzo dobry.

Bramki: S.Cichoński ’31, K.Miastkowski ’49 (Cosinus) – T.Fabich ’22, M.Loba ’24, M.Pielach ’40 (FC Słonzi Słupsk)