20 PAź 2015

Fortis i Burza zwyciężają w niedzielnych meczach!

Fortis Słupsk vs Grupa Miłośników Piłki Nożnej MORPOL 3:2 (1:2)
Morale w zespole Morpolu po sobotnim zwycięstwie nad Partizanem (6:0) były z pewnością dobre. Drużyna Kazimierza Sawickiego z dużymi nadziejami oraz szansami przystąpiła do meczu z Fortisem, z zespołem, który w sezonie poprzednim wygrywał z Morpolem bardzo pewnie.
To spotkanie nie mogło być jednak jednostronne, Morpol z ciekawym składem i sporym potencjałem ofensywnym zdobył jako pierwszy bramkę w dwunastej minucie spotkania. Fortis wyrównał w 15, ale jeszcze przed przerwą Morpol objął prowadzenie za sprawą Błażeja Koguta.
Druga połowa meczu to bardzo wyrównana walka z której zwycięsko wyszli zawodnicy Fortisu, którzy do końca wierzyli i walczyli o punkty w tym spotkaniu. Pięć minut przed końcem meczu Krzysztof Dziewientkowski doprowadził do wyrównania, a minutę później zabójczą kontrę wykorzystał Marcin Wiśniewski, który dał trzy punkty Fortisowi.

Bramki: K.Klimas ’15, K.Dziewientkowski ’45, M.Wiśniewski ’46 (Fortis Słupsk) – R.Milczarek ’12, B.Kogut ’22 (MORPOL)

Kebab House Burza Słupsk vs ZKS Komnino 5:1 (3:1)
W zaległym meczu 4 kolejki wygrała Burza. Było to czwarte zwycięstwo zespołu Bartłomieja Fursewicza w tym sezonie.
Komnino to spotkanie rozpoczęło udanie, 4 minuta gry sytuacje wykorzystuje Mariusz Wójtowicz i mamy 1:0 dla ZKS. Radość Komnina trwała jednak trzy minuty, Marcin Pluta już w 7 doprowadził do remisu. Burza konstruowała kolejne akcje, które procentowały bramkami, niezawodny Pluta jeszcze w pierwszej połowie dołożył kolejne dwie bramki, w sumie ustrzelając hattricka, Kebab House Burza prowadziła 3:1.
Podobnie jak w pierwszej połowie tak i w drugiej padał rzęsisty deszcz z którym musieli sobie radzić zawodnicy obydwu drużyn. Przez większość drugiej części spotkania wynik nie ulegał zmianie, Komnino próbowało przedostawać się w pole karne Burzy, ale defensywa jak i cała drużyna spisywała się w tym meczu bez zarzutu. Zespół Burzy przypieczętował zwycięstwo dokładając rywalowi jeszcze dwie bramki, w 42 minucie bramkę zdobył Giersz, a w 47 wynik na 5:1 ustalił Bentkowski.
Warty podkreślenia jest fakt, że zespół Burzy w pięciu meczach stracił zaledwie 5 bramek, co jest świetną średnią bramek traconych w futbolu sześcioosobowym.

Bramki: M.Pluta ‘7,’13,’20, M.Giersz ’42, P.Bentkowski ’47 (Kebab House Burza) – M.Wójtowicz ‘4 (ZKS Komnino)