09 LIS 2015

Hit kolejki na remis!

W hicie kolejki remis, Baltic mimo iż przegrywał 0:2 potrafił dogonić rywala, zwyciężyły zespoły Cosinusa, Klimy i Burzy.

Grupa Miłośników PN Morpol vs Cosinus 1:6 (0:2)
Trzy punkty dla Cosinusa w meczu z Morpolem.
Drużyna Kazimierza Sawickiego mimo iż bez trzech swoich kluczowych zawodników próbowała zdobyć punkty w meczu z Cosinusem, ta sztuka jednak się nie udała, zespół Daniela Geska pewnie wygrał ten mecz.
Przez pierwsze dziesięć minut spotkania mecz był wyrównany, zarówno Cosinus jak i Morpol atakowali bramkę rywala. Pierwszą zobaczyliśmy w 14 minucie spotkania, zespół Cosinusa na prowadzenie wyprowadził Marcin Klimaszewski. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla faworytów tego meczu w pięknym stylu zdobył Konrad Szkopiński.
W drugiej odsłonie spotkania Morpol zaatakował śmielej co dało pierwszą bramkę, ale tylko jedną. Zespół Cosinusa zdobył ich w drugiej części meczu cztery, strzelanie rozpoczął Sebastian Cichoński, a zakończył w ostatnich minutach meczu Szkopiński.
Bramki: P.Steinke ’37 (Morpol) – M.Klimaszewski ’14,’37, K.Szkopiński ’23,’50, S.Cichoński ’36, J.Gregorek ’47 (Cosinus)

Osiedle Batorego vs Klima Truck Team 1:5 (0:2)
To był jeden z najciekawiej zapowiadających się spotkań 9 kolejki Extraliga.pl. Faworytem było Osiedle, ale nie dźwignęli tego ciężaru wicemistrzowie Słupska.
Osiedle zagrało słabe spotkanie, a rywal był po prostu w tym meczu lepszy.
Pierwsza bramka w tym meczu padła pod koniec pierwszej części spotkania, bo błędzie Osiedla, Dariusz Kamiński wyprowadził na prowadzenie Klimę. Tuz przed końcowym gwizdkiem arbitra w pierwszej połowie, dobrze dysponowany w ostatnim czasie Paweł Hojczyk podwyższył prowadzenie, do przerwy 2:0 dla Klimy.
Osiedle w drugiej połowie starało się konstruować akcje ofensywne, ale o te w tym meczu nie było łatwo. Do tego w 31 minucie meczu ponownie Kamiński dał się we znaki defensywie Osiedla, było już 3:0. Chwilę później po dośrodkowaniu Zacharskiego Boszke zdobył pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę dla Osiedla. Po bramce na 1:3 był cień nadziei na korzystny rezultat dla Osiedla, ale w 42 minucie gry wszelkie szanse na korzystny wynik wybił z głowy rywalom Damian Kopciński, który nie zwykł marnować sytuacji sam na sam z bramkarzem. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra, kapitan zespołu – Maciej Klimczuk ustanowił wynik spotkania na 5:1.
To był najsłabszy występ Osiedla w tym sezonie.
Bramki: S.Boszke (Osiedle Batorego) – D.Kamiński ’23,’31, P.Hojczyk ’25, D.Kopciński ’42, M.Klimczuk ’50 (Klima Truck Team)

ZKS Komnino vs Baltic Fish Team 2:2 (2:0) HIT KOLEJKI
Jak na hit kolejki przystało obydwa zespoły pokazały dobry futbol, a mecz zakończył się podziałem punktów.
Z wysokiego C ten mecz rozpoczęło ZKS Komnino, w szóstej minucie meczu Paweł Orynycz wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przez pierwszą część meczu obydwie drużyny nie chciały się otworzyć, grały dobrze pod względem taktycznym. Tuż przed końcem pierwszej części gry Komnino wyprowadziło skuteczną kontrę, w polu karnym sam na sam z golkiperem Balticu znalazł się Marcin Trukszyn, który bez większych problemów skierował piłkę do siatki, po pierwszych dwudziestu pięciu minutach niespodziewanie ZKS prowadziło 2:0.
Druga odsłona hitu obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych, nie zabrakło też pięknych bramek i czerwonej kartki. Komnino jak i Baltic groźnie atakowało bramkę rywali. W drugich dwudziestu pięciu minutach tylko jeden zespół zdołał zdobyć bramki – Baltic Fish Team. W 31 minucie spotkania bramkę kontaktową dla Balticu zdobył Marcin Kozłowski, który przepięknym strzałem z przewrotki pokonał bramkarza Komnina, który był bez większych szans – bramka stadiony świata.  Baltic cztery minuty później za sprawą Piotra Górniewicza doprowadził do remisu. Przez ostatnie 8 minut po drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartce dla Jarosława Felisiaka zespół Balticu musiał grać w osłabieniu. Komnino z przewaga jednego zawodnika miało swoje szanse, których jednak nie wykorzystało. Brawa dla obydwu drużyn za piękny mecz, który kończy się sprawiedliwie podziałem punktów.
Bramki: P.Orynycz ‘6, M.Trukszyn ’23 (ZKS Komnino) – M.Kozłowski ’31, P.Górniewicz ’35 (Baltic Fish Team)

Redar Słupsk vs Kebab House Burza 1:2 (1:1)
Po ciężkich bojach swój szósty mecz z rzędy wygrała drużyna Kebab House Burzy, która wygrała z Redarem w 9 kolejce.
Zespół Bartłomieja Fursewicza bez Pluty i paru swoich zawodników musiał przystąpić do tego spotkania. W piątej minucie spotkania bardzo ładna akcja ofensywna zespołu Burzy przyniosła pierwszą bramkę, autorem Piotra Gajek, który wykorzystał świetne zagranie Jakuba Steca. Jeszcze przed przerwą Redar po fatalnym błędzie defensywy Burzy zdołał doprowadzić do remisu. Do przerwy 1:1.
W drugiej części meczu zobaczyliśmy tylko jedna bramkę, której autorem był najlepszy na boisku w tym spotkaniu Piotr Gajek, zdobywca dwóch bramek dla zespołu Burzy. Wielu sytuacji bramkowych w drugiej odsłonie meczu jak i w całym spotkaniu nie mieliśmy. Redar kończył to spotkanie w piątkę, zespół osłabił Konrad Łabicki.
Bramki: P.Kauch ’15 (Redar Słupsk) – P.Gajek ‘5,’33 (Kebab House Burza)