14 LIS 2015

W hicie kolejki Cosinus remisuje z Balticiem!

W hicie kolejki zobaczyliśmy bramkowy remis, w pozostałych spotkaniach wygrane Burzy, Hasana i Słonzi.

FC Partizan Słupsk vs Kebab House Burza 1:8 (0:2)
Bez większych problemów zgodnie z planem wygrała drużyna Burzy, która zdobyła w meczu z dużo niżej notowanym Paritzanem osiem bramek.
Całe spotkanie pod dyktando drużyny Bartłomieja Fursewicza, strzelanie już w pierwszej minucie gry rozpoczął skuteczny Piotr Gajek, do przerwy zespół Burzy prowadził 2:0.
Po zmianie stron Burza jeszcze bardziej dominowała i strzelała kolejne bramki. Przy stanie 5:0 dla Burzy padła honorowa i jedyna bramka dla Partizana, której autorem był Grzegorz Zdeb.
Drużyna Burzy wygrywa po raz siódmy z rzędu i jest po sobotnich zmaganiach wiceliderem słupskiej edycji Extraliga.pl.
Bramki: G.Zdeb ’32 (FC Partizan Słupsk) - P.Gajek ‘1, B.Kozłowski ’20, P.Bentkowski ’26,’30,’31, P.Kwiecień ’33, R.Somionka ’42, M.Mińkowski ’50 (Kebab House Burza)

Osiedle Batorego vs Hasan Kebab Old Young 2:4 (1:2)
W ciekawym spotkaniu lepszy Hasan, który ma dziewięć zwycięstw z rzędu i przewodzi z liczbą 27 punktów w ligowej tabeli.
Mecz toczył się w bardzo ciężkich warunkach, padał bardzo rzęsisty deszcz który utrudniał zespołom grę. Hasan rozpoczął ten mecz bardzo udanie już w pierwszej minucie gry bramkostrzelny Henryk Patyk pokonał Petrykowskiego i było 1:0. Osiedle nie pozostało dłużne i w 8 minucie meczu doprowadziło do wyrównania. Obydwie drużyny nie odkrywały się, ale więcej z gry miał Hasan, który w 14 minucie gry wyszedł na prowadzenie, autorem bramki Patyk. Do przerwy 2-1 prowadzili zawodnicy Old Young.
Po przewie mecz jeszcze bardziej się zaostrzył, oscylował także w więcej sytuacji podbramkowych. Hasan śmiało ruszał i konstruował swoje ataki i tak w 33 minucie gry prowadził już 3:1, hattricikiem popisał się Patyk. Na pięć minut przed końcem nie kto inny niż Patyk zdobył już czwartą bramkę w tym meczu i Hasan był pewien trzech punktów. Rozmiary porażki zmniejszył Sebastian Boszke. Osiedle kończyło to spotkanie w piątkę, drugą żółtą w konsekwencji czerwona kartkę dostał Michał Zacharski, który osłabił swój zespół.
Po zdobyciu kolejnych czterech bramek Henryk Patyk przewodzi w klasyfikacji strzelców z 30 bramkami na koncie.
Bramki: M.Zacharski ‘8, S.Boszke ’47 (Osiedle Batorego) – H.Patyk ‘1,’14,’33,’45 (Hasan Kebab Old Young)

Cosinus vs Baltic Fish Team 1:1 (1:0)
Wile emocji, walki do końca zobaczyliśmy w hicie 10 kolejki Extraliga.pl w meczu na szczycie gdzie mierzyły się drużyny Cosinusa i Balticu Fish.
Ten mecz bardzo dobrze rozpoczęła drużyna Cosinusa, której prowadzenie już w siódmej minucie meczu zapewnił Bartłomiej Gesek. Obydwie drużyny, które w swoich składach mają bardzo dobrze wyszkolonych technicznie zawodników atakowały i zagrażały bramce rywala, ale wynik nie ulegał zmianie. Cosinus do przerwy prowadził 1:0.
Druga odsłona hitu przyniosła nam jeszcze więcej emocji. Drużyna Balticu goniła wynik i walczyła o bramkę w tym meczu, ta sztuka udała się nowo sprowadzonemu do teamu Balticu – Krzysztofowi Winiarskiemu, który do remisu doprowadził w 33 minucie gry. Jak się okazało była to bramka na wagę jednego punktu, bowiem wynik nie uległ zmianie. Po dwóch żółtych kartkach Piotra Górniewicza, Baltic musiał kończyć ten mecz o jednego zawodnika mniej. Cosinus grając w przewadze nie wykorzystał swoich dogodnych sytuacji a mecz zakończył się podziałem punktów.
Bramki: B.Gesek ‘7 (Cosinus) – K.Winiarski ’33 (Baltic Fish Team)

Fortis Słupsk vs FC Słonzi Słupsk 1:3 (1:2)
W ostatnim meczu kończącym sobotnie zmagania Extraliga.pl Słonzi pokonało po wyrównanym spotkaniu Fortis 3:1.
Już w trzeciej minucie gry po błędzie defensywy Fortisu, Słonzi wyszło na prowadzenie za sprawą Marcina Dyla. Obydwie drużyny próbowały atakować bramkę rywali ale przez większość czasu bez większego rezultatu. W czternastej minucie Fortis wyrównał, za sprawą Dziewientkowskiego, który przerzucił piłkę nad golkiperem Słonzi i skierował ją do pustej bramki. Słonzi objęło prowadzenie jeszcze przed przerwą, uderzenie Macieja Walusia było najładniejszą bramką tego meczu, po pierwszych dwudziestu minutach 2:1.
W drugiej połowie Fortis próbował doprowadzić do remisu ale na drodze stawały słupski i poprzeczki, a przede wszystkim golkiper zespołu Słonzi, który po raz kolejny rozegrał bardzo dobre zawody, mowa o Rafale Obarze. Zespół Fortisu, zmniejszył swoje szanse na punkty w tym meczu tracąc trzecią bramkę, która padła w 43 minucie gry a autorem był Marek Pielach. Wynik nie uległ już zmianie, Słonzi pokonało Fortis.
Bramki: K.Dziewientkowski ’14 (Fortis Słupsk) – M.Dyl ‘3, M.Waluś ’21, M.Pielach ’43 (FC Słonzi Słupsk)