15 LIS 2015

Hasan wygrywa z Balticiem!

W niedzielnych meczach Extraliga.pl pewnie swoje mecze wygrały drużyny Komnina i Osiedla. Zespół ZKS-u miał dużo cięższego rywala ale nie zatrzymało to Marcina Trukszyna i kolegów w zdobyciu aż jedenastu bramek.

ZKS Komnino vs Klima Truck Team 11:5 (6:3)
Można było spodziewać się tutaj wyrównanego spotkania jak i całego końcowego rezultatu, tymczasem Komnino rozbija Klimę, strzelając rywalowi aż 11 bramek.
Spotkanie bardzo udanie ułożyło się dla Komnina, które już w szóstej minucie spotkania prowadziło 1:0. Kolejne bramki padały w szybkim tempie a po kwadransie gry drużyna Marcina Trukszyna prowadziła już 5:0. Klima odpowiedziała po raz pierwszy w 17 minucie spotkania, Komnino jednak minutę później podwyższyło prowadzenie na 6:3. Jeszcze przed przerwą Klima zdobyła dwie bramki i druga połowa zapowiadała się ciekawie.
Tak naprawdę tylko zapowiadała, bowiem Komnino w 28, 31 i 41 minucie gry dołożyło kolejne trzy bramki i pewnie prowadziło różnicą sześciu bramek. Klima jeszcze zerwała się do ataku, dał o sobie znać Damian Kopciński, który był autorem kolejnych dwóch bramek dla Klimy. Komnino na trzy minuty przed końcem zdobyło dwie bramki, wygrywając bardzo pewnie ten mecz.
Bramki: K.Adamiuk '6,'15, D.Zagórowski '8,'47, B.Szabat '10, K.Iwanicki '13,'31,'41, P.Orynycz '21, M.Trukszyn '28, K.Czechowski '50 (ZKS Komnino) – D.Kamiński '17, A.Klimczuk '22, D.Kopciński '24,'42,'43 (Klima Truck Team)

Osiedle Batorego vs FC Partizan Słupsk 13:1 (6:1)
Osiedle mimo iż przystąpiło do spotkania z outsiderem tego meczu bez swoich kilku podstawowych zawodników to wygrało pewnie ten mecz, różnicą dwunastu bramek.
Worek z bramkami otworzył się w ósmej minucie spotkania, autorem pierwszej bramki dla Osiedla był Szymon Czajkowski. Po kwadransie gry Osiedle prowadziło już 4:0 i kontrolowało spotkanie. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze trzy bramki, dwie po stronie Osiedla, których autorami byli Kamil Kędzior i Rafał Stasiak oraz jedną po stronie Partizana, bardzo ładnej urody, przy strzale Sebastiana Gelety, Petrykowski bez szans.
Cała druga połowa jak można było się spodziewać pod dyktando Osiedla, tylko faworyci tego meczu strzelali bramki w drugiej części spotkania. Rozpoczął Marcin Pacholski a skończył Adrian Markowski. Licznik bramek zatrzymał się na trzynastu. Po kiepskich wynikach w ostatnim czasie Osiedle na przełamanie rozbija Partizan.
Bramki: Sz.Czajkowski '8,'41, O.Połeć '11,'14, M.Pacholski '11,'31,'48, K.Kędzior '16, R.Stasiak '20, P.Rabenda '37, A.Markowski '42,'45,'50 (Osiedle Batorego) – S.Geleta '17 (FC Partizan Słupsk)

Kebab House Burza vs Kwiaciarnia Casablanka 11:2 (4:1)
Większych problemów ze zwycięstwem nad zespołem Casablanki nie miała Burza, która pewnie wygrała ten mecz.
Do pierwszej bramki czekaliśmy do 6 minuty gry kiedy to Michał Giersz wyprowadził na prowadzenie zespół Kebab House. Kolejne fragmenty meczu z przewagą Burzy, która podwyższała prowadzenie.
W drugiej odsłonie spotkania Burza zgodnie z planem zdobywała kolejne bramki i kontrolowała grę. Casablankę stać było na zdobycie jeszcze jednej bramki, która nie miała już większego znaczenia w tym spotkaniu.
Zespół Burzy dzięki udanemu weekendowi, dwóch zwycięstwach jest wiceliderem w ligowej tabeli Extraliga.pl.
Bramki: M.Giersz '6,'27,'40, J.Stec '16, A.Kleszcz '18,'42, M.Mytych '21, K.Zając '41, B.Kozłowski '45,'49, B.Fursewicz '50 (Kebab House Burza) – P.Gradus '19, W.Moćko '42 (Kwiaciarnia Casablanka)

Hasan Kebab Old Young vs Baltic Fish Team 6:4 (2:1)
Dzisiaj wszystkie oczy skierowane były na hit zaległej 6 kolejki Extraligi w Słupsku. Konfrontacja Hasana z Balticiem była prawdziwą wojną z której zwycięsko wyszli zawodnicy Old Young.
Obydwie drużyny zjawiły się w silnych składach na to spotkanie, Baltic bez Górniewicza i Kozłowskiego, Hasan bez Lulińskiego i Pietrasa, to tyle jeżeli chodzi o absencje.
W pierwszych fragmentach meczu żadna z drużyn nie chciała stracić bramki, żadna zatem się nie odkrywała. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Dominik Kaczmarek, który uderzeniem z dystansu pokonał golkipera Balticu. Na dwie minuty przed końcem Hasan za sprawą Stasiaka prowadził już 2:0. Tuż przed przerwą arbiter spotkania podyktował rzut karny dla Balticu, który na bramkę zamienił Felisiak.
Druga połowa przyniosła nam wiele emocji, nie zabrakło także bramek. Wiele sytuacji podbramkowych widzieliśmy w drugiej odsłonie meczu, w 37 minucie gry swoją dogodną sytuacje wykorzystał Baltic a konkretnie Winiarski, który sprytnie ograł defensywę Hasana i mieliśmy remis. Hasan tuż po wznowieniu gry po straconej bramce momentalnie wyszedł na prowadzenie, w roli głównej Stasiak. Długo nie czekaliśmy na odpowiedź Balticu, który za sprawą Michalaka chwilę później już remisował. Bardzo istotne były kolejne bramki zdobywane przez zespół Hasana najpierw Kaczmarek, później ponownie Stasiak. Baltic mimo różnicy dwóch bramek nadal atakował, co zaprocentowało czwartą bramką, która zdobył Winiarski. Zawodnicy Balticu próbowali doprowadzić do remisu, ale brakowało im szczęścia. Wszelkie wątpliwości rozwiał najlepszy na boisku Łukasz Stasiak, który był nie do zatrzymania. Czwarta jego bramka w tym meczu padła w 48 minucie gry. Hasan wygrywa kolejny mecz, jest jak dotąd nie do zatrzymania.
Jeszcze w pierwszej części meczu kontuzji doznał Henry Patyk, który nie był w stanie kontynuować gry. Najlepszemu obecnie strzelcowi słupskiej Extraligi życzymy szybkiego powrotu do gry.
Kapitalne widowisko, które oglądało ponad 50 osób, przechodzi do historii rozgrywek. Brawa dla obydwu drużyn za mecz na bardzo wysokim poziomie piłkarskich.
Bramki: D.Kaczmarek '14,'41, Ł.Stasiak '23,'38,'43,'48 (Hasan Kebab Old Young) – J.Felisiak '25-rz.karny, K.Winiarski '37,'45, P.Michalak '40 (Baltic Fish Team)