03 KWI 2016

Hasan deklasuje, Auto Diesel lepszy od Cosinusa!

Swój pokaz siły po raz kolejny pokazał Hasan Kebab Old Young, który rozbił Casablankę 19:1, ważny mecz wygrała Kebab House Burza a faworyt meczu ostatniego – Cosinus uległ Auto Dieslowi 5:9.

Kwiaciarnia Casablanka vs Hasan Kebab Old Young 1:19 (0:8)
Niespodzianki nie było w meczu otwierającym trzynastą kolejkę zmagań Extraligi, wygrał faworyt i to zdecydowanie.
Od początku meczu jak można było się spodziewać na boisku rządzili zawodnicy Old Young. Casablanka tylko przez osiem minut zdołała ustrzec się utraty bramki, później piłka lądowała w siatce seriami. Worek z bramkami otworzył Dominik Kaczmarek, a chwilę później prowadzenie Hasana podwyższył najlepszy w tym meczu – Artur Patyk, autor siedmiu bramek i dwóch asyst. Po kwadransie gry było 2:0, Kwiaciarnia próbowała swoich sił w akcjach ofensywnych, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Jeszcze przed przerwą Hasan strzelił aż sześć bramek, do przerwy 0-8.
Druga odsłona meczu dostarczyła nam jeszcze więcej bramek, oraz samych sytuacji bramkowych, które stwarzał przede wszystkim - Hasan, który w tym meczu występował w najsilniejszym zestawieniu.  Casablanka swoją jedyną, honorową bramkę zdobyła tuż po przerwie w 27 minucie meczu. Pogrom zaczął się w 32 minucie meczu, po bramce Bartka Kwinty. Od tego momentu zawodnicy Old Young masowo zdobywali bramki, zmieniali się tylko strzelcy, na listę strzelców z pięcioma trafienia wpisał się m.in. Łukasz Stasiak.
To było jednostronne widowisko, Hasan gromi rywala i zdobywa kolejne trzy punkty. Po trzynastu meczach drużyna A.Piekarka ma na swoim koncie 39 punktów i uwaga aż 117 bramek strzelonych, Casablanka na przedostatnim trzynastym miejscu z sześcioma oczkami.
Bramki: M.Świątek ’29 (Kwiaciarnia Casablanka) – D.Kaczmarek ‘8,’24, H.Patyk ’11,’19,’22,’36,’44,’46,’48, Ł.Stasiak ’17,’24,’37,’38,’42, M.Nejman ’19,’39, T.Kunicki ’27, B.Kwinta ’32, A.Pietras ‘48

Klima Truck Team vs Kebab House Burza 3:5 (1:3)
Mecz zapowiadał się ciekawie i taki też był, nie zabrakło jednak kontrowersji i ostrej gry. Komplet punktów dla Burzy, która szybko objęła prowadzenie w tym meczu.
Drużyna Bartłomieja Fursewicza dobrze ułożyła sobie to spotkanie bowiem już w trzeciej minucie meczu Michał Giersz wyprowadził na prowadzenie swój zespół. Nie minęły dwie minuty a mieliśmy już 2:0, tym razem akcję zespołu wykończył Bogzdel. Klima próbowała nawiązywać walkę z Burzą, ale przez pierwszy kwadrans inicjatywa należała do Kebab House Burzy. W minucie piętnastej ponownie Giersz wpisał się na listę strzelców i było już 3:0. Klima swoją pierwszą bramkę zdobyła  tuż przed przerwą. Bramka była bardzo potrzebna, zachęciła zespół do częstszych ataków, które widzieliśmy w drugiej odsłonie meczu.
Drugą połowę meczu również udanie podobnie jak pierwszą rozpoczęli zawodnicy Burzy, którzy zdobyli bramkę nr 4, autorem Piotr Bentkowski. Klima w dalszych fragmentach meczu próbowała gonić wynik meczu. W 35 minucie padła druga bramka dla Klimy, dwie minuty później ponownie trzy bramkowe prowadzenie należało do Burzy. Na pięć minut przed końcem spotkania zobaczyliśmy jeszcze jedną bramkę dla Klimy, którą zdobył Dariusz Kamiński, wynik do końca meczu już się nie zmienił.
To była ważna wygrana zespołu Kebab House Burzy, który goni zespół Hasana Kebab w ligowej tabeli. Wszystkie oczy zwrócone będą za tydzień właśnie na spotkanie Hasana z Burzą, które odbędzie się w następną sobotę o godzinie 15:30.
Bramki: D.Kamiński ’23,’45, P.Hojczyk ’35 (Klima Truck Team) – M.Giersz ‘3,’14, Ł.Bogzdel ‘5, P.Bentkowski ’28,’37 (Kebab House Burza)
Kartki: Ż.K M.Mińkowski (Kebab House Burza, Cz.K B.Kozłowski (Kebab House Burza)

Cosinus vs Auto Diesel Service Kobylnica Team 5:9 (1:4)
Najwięcej emocji wzbudził ostatni sobotni mecz pomiędzy Cosinusem a wzmocnionym zespołem Auto Diesla, który wcześniej występował pod nazwą Fortisu. Faworyt tego meczu nie zdołał zdobyć punktów, lepsi okazali się zawodnicy Diesla.
To spotkanie dobrze ułożyło się dla drużyny Auto Diesla, bowiem już w trzeciej minucie meczu Tomek Fabich dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przez pierwsze dziesięć minut meczu widzieliśmy sporo walki, i strzałów z dystansu, szczęścia nie mieli tutaj zawodnicy Cosinusa, którzy dwukrotnie trafiali w słupek. Auto Diesel podwyższył prowadzenie w 11 minucie meczu, akcje zespołuwykończył Dziewientkowski. Emocjonująca była końcówka pierwszej połowy, po bardzo składnej akcji Auto Diesel strzelił bramkę na 3:0 w 18 minucie meczu. W 20 min odpowiedział Cosinus, a konkretnie Bartek Gesek, którego tym razem uderzenie z dystansu znalazło drogę do bramki, Diesel zdobył przed przerwą jeszcze jedną bramkę.
Pierwsze minuty drugiej odsłony meczu zdecydowanie należały do drużyny z Kobylnicy, w 28 i 31 minucie meczu padły bramki nr 5 i 6, autorami dwa nowe nabytki: Łukasz Podlasiak i Przemysław Cyrankowski.  Dwie minuty później kopia sytuacji z pierwszej połowy i ponownie Bartek Gesek pokonuje z dystansu Kamila kędziora. W kolejnych minutach meczu akcje zespołu Diesla napędzał niezawodny Cyrankowski, który ponownie obsłużył Dziewientkowskiego i sam strzelił bramkę nr 9 dla swojego zespołu. Okres błędów drużyny Auto Diesla w ostatnich pięciu minutach meczu w konsekwencji zakończył się utratą dwóch bramek, których autorami byli: ponownie Bartek Gesek i Maciej Gregorek.
To było bardzo dobre widowisko, które trzymało w napięciu do końca meczu. Ostatecznie to Auto Diesel zdobywa komplet punktów w meczu 13 kolejki Extraliga.pl w Słupsku.
Bramki: B.Gesek ’20,’33,’45, M.Zarzycki ’44, M.Gregorek ’47 (Cosinus) – T.Fabich ‘3, K.Dziewientkowski ’11,’22,’36,’43, S.Chwał ’18, Ł.Podlasiak ’28, P.Cyrankowski ’31,’44 (Auto Diesel Service)
Kartki: Ż.K M.Gregorek (Cosinus)