05 KWI 2016

Wygrane faworytów!

FC Partizan Słupsk vs FC Słonzi Słupsk 5:11 (0:6)
Drużyna Marcina Kępińskiego – FC Partizan w tej rundzie występuje połowicznie w nowym zestawieniu. W tym meczu faworytem było Słonzi, które lokuje się wyżej od Partyzantów w ligowej tabeli.
Od początku meczu na boisku rządzili zawodnicy Słonzi, którzy szybko rozpoczęli zdobywanie bramek. Po kwadransie gry było już 3:0, Partizan nie mógł zatrzymać Słonzi, które również nie pozwalało na zbyt wiele rywalowi. W kolejnych fragmentach pierwszej części meczu podobny obraz gry, Słonzi atakowało i znajdowało drogę do bramki. Do przerwy po bramkach Warwasa, Pielacha, Pieniaka, Czelewicza, Lubowieckiego i Pacochy było już 6:0 da FC Słonzi.
Druga połowa zaczęła się podobnie, szybka bramka Słonzi ale odpowiedział także Partizan.  Przy stanie 7:1, Słonzi nie zamierzało rezygnować z kolejnych bramek. Skuteczność faworyta tego meczu była równie skuteczna jak w pierwszej połowie. W 31 minucie meczu Marek Pielach zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, chwilę później padły kolejne bramki dla Słonzi. W końcówce meczu obudzili się zawodnicy Partizana, którzy w dwie minuty wyprowadzili mocne ciosy w postaci trzech bramek. W 44 minucie meczu było już 10:5, wynik meczu na dwie minuty przed końcem ustalił Pacocha.
Bramki: A.Pniewski ’26, J.Witek ’33,’43,’44, P.Meyer ’43 (FC Partizan Słupsk) – B.Warwas ‘3,’27, M.Pielach ‘3,’31, A.Pieniak ‘9,’34, E.Czelewicz ’17,’35, R.Lubowiecki ’22, M.Pacocha ’25,’48,
Kartki: Ż.K M.Kępiński (FC Partizan Słupsk)

Grupa Miłośników PN Morpol vs Redar Słupsk 3:8 (3:4)
Redar w przerwie między rundami wzmocnił się zawodnikami z zewnątrz, dokonał takżęe transferu m.in. z Osiedla Batorego. Morpol, który gra coraz lepiej w rozgrywkach Extraliga.pl w tym spotkaniu uchodził za outsidera.
Strzelanie w tym meczu rozpoczęło się szybko. W drugiej minucie meczu nowy  nabytek Morpolu – Patryk Stępień (wcześniej FC Słonzi) dał prowadzenie swojemu zespołowi. Redar chwilę później ruszył do ataków, co się opłaciło. W drugiej minucie wyrównał Marcel Staniszewski, a w piątej na prowadzenie Redar wyprowadził kapitan zespołu – Krzysztof Muller. To był bardzo dobry okres gry Redaru, który również w 7 i 8 minucie meczu zdobył kolejne bramki. Morpol mimo utraty czterech bramek nie poddał się i atakował. W 14 i 18 minucie padły bramki dla Grupy Miłośników, autorami Adamiak i Steinke. Do przerwy 3:4.
W drugiej połowie Morpol jeszcze częściej atakował ale piłka nie znajdowała drogi do bramki. W dalszych minutach meczu to Redar był zespołem, który przejął inicjatywę, ale większość akcji nie kończyło się bramkami podobnie jak w przypadku Morpolu – na posterunku był D.Czechowski (Morpol). Bardzo ważna bramka padał w 35 minucie meczu, której autorem był Kauch. Być może bramka na 5:3 była najistotniejszym momentem tego meczu. Na dziesięć minut przed końcem Redar prowadził 6:3, widać było rozluźnienie defensywy Morpolu, która pod koniec dała wbić sobie jeszcze dwie bramki, których autorem była Staniszewski.
Bramki: P.Stępień ‘2, P.Steinke ’14, P.Adamiak ’18 (MORPOL) – M.Staniszewski ‘2,’7,’46,’49, K.Muller ‘5, P.Kauch ‘8,’35, Ł.Sawicki ’40 (Redar Słupsk)
Kartki: Ż.K M.Stanieszewski (Redar Słupsk)