07 KWI 2016

Niespodzianka w Pucharze Ligi! Dzisiaj kolejne mecze!

Wczoraj byliśmy świadkami pierwszej niespodzianki w 1/8 Pucharu Ligi. W drugim spotkaniu faworyzowany Cosinus uległ Morpolowi 2:3. Swój mecz zgodnie z założeniami wygrało ZKS Komnino, które  w drugiej rundzie zagra właśnie z Morpolem.
Kolejne mecze Pucharu odbędą się dzisiaj. Na przeszkodzie Hasana w pierwszej rundzie stoi Klima Truck Team, a Baltic zagra z Auto Dieslem.

FC Słonzi Słupsk vs ZKS Komnino 3:7 (3:2)
W 1/4 Pucharu ligi zagra faworyt tego pojedynku – ZKS Komnino, które okazało się lepsze w pierwszej rundzie od FC Słonzi. Przypominamy, że zespoły spotkają się już w najbliższy weekend w ramach 14 kolejki.
Początek spotkania należał do FC Słonzi, które swoją przewagę udokumentowało w 4 minucie meczu,  rzut karny na bramkę zamienił Marek Pielach. Komnino do głosu doszło w 10 minucie gry, piłkę do pustej bramki skierował Karol Adamiuk. ZKS objęło prowadzenie trzy minuty później, w polu karnym powalczył kapitan zespołu – Marcin Trukszyn, który strzałem w długi róg pokonał Obarę. Mecz toczył się w szybkim tempie, obydwie drużyny się nie oszczędzały, meczu nie dokończył Maciej Szklaryk, który ucierpiał pod koniec pierwszej połowy. Piorunująca dla Słonzi była końcówka, kiedy to w 24 minucie stan meczu wyrównał Gregorek, a chwilę później Warwas wyprowadził FC na prowadzenie.
Po przerwie podobny obraz gry z tym, ze dużo składniej grało Komnino. Bramka na 3:3 padła w 32 minucie gry. Drużyna z Komnina miała swoją szansę także z rzutu karnego, który wybronił Rafał Obara. Bramka nr 4 dla ZKS-u padła w 37 minucie meczu. Od tamtego czasu Komnino nie pozwało rywalowi na zbyt wiele i bardzo skutecznie kończyło swoje akcje. W 43 i 50 minucie meczu kolejne trafienia dołożył najlepszy na boisku w tym spotkaniu – Karol Adamiuk.
Maciejowi Szklarykowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a także na boisko.
Bramki: M.Pielach ‘4-rz.karny, G.Gregorek ’24, B.Warwas ’25 (FC Słonzi słupsk) – K.Adamiuk ’10,’32,’43,’50, M.Trukszyn ’13, P.Orynycz ’37, M.Zacharski ’41 (ZKS Komnino)
Kartki: Ż.K M.Pacocha, M.Waluś (FC Słonzi Słupsk) – K.Iwanicki (ZKS Komnino)
Kontuzja: M.Szklaryk (FC Słonzi)

Grupa Miłośników PN Morpol vs Cosinus Słupsk 3:2 (1:1)
Tego chyba nie spodziewał się nikt. Morpol po bardzo dobrym meczu wyeliminował z dalszej gry Cosinusa, który był murowanym faworytem w tym meczu.
Przez całe spotkanie zobaczyliśmy bardzo wyrównany mecz. Morpol mógł skorzystać ze swoich wszystkich kluczowych zawodników, podobnie jak Cosinus.
Drużyna Cosinusa próbowała od początku meczu zagrażać bramce Morpolu, ale to outsider tego spotkania już w szóstej minucie za sprawą Dawida Ciesielskiego wyszedł na prowadzenie. Cosinus, który miał wielkie chęci aby atakować bramkę rywala wyrównał siedem minut później. Wynikiem remisowym zakończyła się pierwsza odsłona spotkania.
W drugiej części gry, widzieliśmy jeszcze bardziej wyrównany mecz, bez przewagi którejkolwiek z drużyn. Morpol grał bardzo mądrze i szanował piłkę. W 37 minucie spotkania kapitalny strzał Patryka Adamiaka wyprowadził Grupę Miłośników na prowadzenie(bramka stadiony świata). Chwilę później świetnie rozegrana kontra, piłkę na dziewiąty metr wyłożył Adamiakowi – Cieselski i Morpol cieszył się z trzeciej bramki. Cosinus znalazł się w ciężkiej sytuacji na siedem minut przed końcem. Drużyna Daniela Geska coraz bardziej napierała bramkę rywala, ale akcje nie kończyły się powodzeniem, w bramce bardzo dobrze spisywał się Dariusz Czechowski. W ostatnich sekundach Cosinusowi udało się zdobyć drugą bramkę, niepilnowany w polu karnym – Maciej Gregorek był jej autorem. Nic więcej w tym meczu już nie widzieliśmy, arbiter zakończył mecz, a Morpol mógł cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Pucharu Ligi.
Bramki: D.Ciesielski ‘6, P.Adamiak ’37,’43 (Morpol) – M.Klimaszewski ’13, M.Gregorek ’50 (Cosinus)
Kartki: Ż.K D.Ciesielski (Morpol)

ZAPOWIEDZI
Hasan Kebab Old Young vs Klima Truck Team   czwartek, 7 kwiecień, 20:00
Niespodzianką z pewnością był by awans zespołu Klimy, która z pewnością w dzisiejszym starciu powalczy z rozpędzonym Hasanem. W pierwszym meczu w tym sezonie, Hasan pewnie wygrał 8:3. Drużyna Klimy ma jednak kim atakować i to z pewnością będzie największym atutem Klimy na Hasan, który jednak w każdej formacji spisuje się bardzo dobrze.

Baltic Fish Team vs Auto Diesel Service Kobylnica Team   czwartek, 7 kwiecień, 21:00
Drugim dzisiejszym meczem będzie konfrontacja Balticu z Auto Dieslem. Faworytem jest zespół Balticu Fish, który w lidze wyprzedza swojego rywala o siedem pozycji. Diesel jednak wygląda solidnie po wzmocnieniach, a potwierdzeniem była wygrana z Cosinusem w minioną sobotę. Kto awansuje do ćwierćfinału? Dowiemy się już późnym wieczorem.