26 MAJ 2014

Wielkie emocje w hicie kolejki, Słonzi pokonuję Agatę!

Jedenastka kolejka za nami! Bardzo dużo emocji, walki i ładnych spotkań mogliśmy obejrzeć w miniony weekend. W hicie kolejki pomiędzy drużynami Kebab House Burzy i Hasana Kebab padł remis, w drugim najciekawszym meczu Słonzi niespodziewanie pokonało Agatę Meble aż 5:1, Osiedle Batorego wygrało swój mecz i awansowało na trzecią pozycję w tabeli.

Top Market/Skoda – Katrina Główczyce 5:7 (2:4)

Choć Katrina przystąpiła do tego meczu z brakiem kliku zawodników m.in. Mateusza Stenki, Adriana Szamala to zdołała wygrać z Top Marketem. Mecz nie zaczął się po myśli drużyny Katriny, która przegrywała 0:2 po kliku minutach. Drużyna z Główczyc ruszyła do ataków i w kilkadziesiąt minut potrafiła wyjść na prowadzenie utrzymując je do końca pierwszej części spotkania. Druga połowa to wiele emocji bowiem Top Market nie składał broni i potrafił strzelić trzy bramki, taką samą jednak liczbą bramek w drugiej części odpowiedziała drużyna Katriny i mecz zakończył się wynikiem 7:5 na korzyść drużyny z Główczyc. W bramce Katriny znów pewnym punktem był Bartłomiej Wielgus, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Dzięki temu zwycięstwu Katrina Główczyce ma już pięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Burzą.

Gold Cash Lombardia – Osiedle Batorego 3:4 (0:2)

W tej konfrontacji lepsi okazali się podopieczni Leszka Urbanowicza, którzy strzelili o jedną bramkę więcej. Po pierwszej połowie po dwóch bramkach Adriana Markowskiego Osiedle prowadziło 2:0. W drugiej części bramkę kontaktową dla Gold Cash zdobył Wojciech Porowski, Osiedle chwilę później strzeliło na 3:1 po świetnej zespołowej akcji. Marcin Dyl uderzeniem z rzutu wolnego jeszcze dał nadzieję drużynie Lombardii, jednak zimną krew zachowali zawodnicy Batorego, Michał Zacharski wyprowadził Osiedle na prowadzenie dwubramkowe i było 4:2. Jeszcze raz Dyl strzelił dla Lombardii ale to nie wystarczyło aby zdobyć punkty w tym meczu.

MGA Słupsk – Castorama Słupsk 2:9 (1:4)

Castorama, która w poprzednich meczach wygrywała z Aktywną Fabryką i remisowała po dobrym meczu z Top Marketem była zdecydowanym faworytem w starciu z MGA Słupsk. Niespodzianki nie było a Tomasz Ciemniewski rozstrzelał zespół MGA zdobywając siedem bramek. W szeregach MGA zabrakło Marka Żukowskiego oraz Przemysława Goleniewskiego, bramki dla MGA strzelali z rzutu karnego Mariusz Szustakiewicz oraz Leszek Labuda.

Dragons Team – Kwiaciarnia Casablanka 4:7 (2:3)

Casablanka wygrała choć na początku nie szło zawodnikom tej drużyny. Dragons Team a konkretnie Paweł Stępniewski otworzył wynik bardzo ładną bramką, Casablanka strzeliła za sprawą Szymona Schulza diw bramki i prowadziła, ale tylko chwilę bo Paweł Sadowski doprowadził do remisu, ostatecznie jeszcze jedną bramkę zdobyli zawodnicy Casablanki do było 3:2 po pierwszej części.  Ciekawie zrobiło się w drugiej części kiedy smoki rzuciły się do odrabiania strat i doszli do stanu 4:5, później jednak skuteczniejsza była Casablanka.

ZKS Komnino – Oldboys Team Adamski 3:10 (1:4)

Drużyna Jacka Adamskiego zagrała jak dawniej i rozbiła Komino 10:3. Podręcznikowe i skuteczne akcje dały wysokie zwycięstwo drużynie Oldboys Team Adamski. Cały zespół rozegrał dobre spotkanie, Komnino grało dużo słabiej niż miało to miejsce w ostatnich ich spotkaniach, co widać po wyniku. ZKS musiało radzić sobie bez Mariusza Wójtowicza, który nabawił się kontuzji.

CUK Ubezpieczenia – Redar Słupsk 5:4 (3:2)

Zdecydowanie lepiej z meczu na mecz radzi sobie zespół Redaru, który pechowo stracił bramkę pół minuty przed końcem meczu i przegrał ostatecznie z CUK Ubezpieczenia. Mecz był wyrównany od pierwszej minuty do ostatniej. Zobaczyliśmy sporo ładnych dla oka akcji, kilka ładnych bramek oraz interwencji bramkarskich. CUK w następnej kolejce ma ciężkiego rywala w postaci Osiedla Batorego, jeszcze cięższą przeprawę będzie miał zespół Redaru, który zagra w 12 kolejce z faworyzowaną Agatą Meble.

Kebab House Burza Słupsk – Hasan Kebab Old Young 3:3 (0:2)

Hit kolejki wzbudził wiele emocji. Początek spotkania należał do Hasana, który przejął inicjatywę od pierwszych minut, z biegiem czasu mecz się wyrównał. Po pierwszej części zasłużenie prowadzili zawodnicy Old Young 2:0. Druga część spotkania to wiele walki z obu stron, Piotr Gajek strzelił dla Burzy kontaktową bramkę po wznowieniu gry i to pobudziło kolegów. Bramka Kebab House podziałała także na Hasana, który za sprawą Bartosz kwinty strzelił trzecią bramkę. Burza goniła wynik i dogoniła, najpierw po raz drugi na listę strzelców wpisał się Piotr Gajek a trzecią bramkę dająca cenny remis Burzy zdobył po podaniu Jarosława Grzegrzółki Krystian Giersz. Oba zespoły miały jeszcze swoje sytuacje ale w bramce czujni byli golkiperzy, a piłka trafiała parokrotnie w poprzeczkę nie znajdując miejsca w bramce.

Agata Meble Słupsk – FC Słonzi 1:5 (0:2)

Niespodziewanie wysokiej porażki doznała drużyna Agaty Meble, która została pokonana przez FC Słonzi. Agata nie przegrała od dawna w Extralidze podobnie jak FC Słonzi. Bardzo dobra mądra taktycznie gra zespołu Słonzi przyczyniła się do takiego wyniku, dobrze w obronie, skutecznie w ataku zwłaszcza za sprawą jednego zawodnika, który bez wątpienia był bohaterem tego meczu mowa o Dariuszu Kochańskim, który zdobył cztery bramki dla swojego zespołu.  Słonzi dzięki zwycięstwu wyprzedziło w tabeli Agatę i z 20 punktami zajmuję czwarta pozycję.