12 KWI 2016

Baltic traci punkty w meczu z Redarem!

Niedzielne mecz 14 kolejki Extraliga.pl przyniosły nam jedną niespodziankę i dwa zwycięstwa faworytów. Niespodziewanie punkty w meczu z osłabionym Redarem stracił Baltic Fish Team.

FC Partizan Słupsk vs Grupa Miłośników PN Morpol 4:7 (1:3)
Drużyna Kazimierza Sawickiego była w tym meczu faworytem i potwierdziła to wygrywając z niżej notowanym Partizanem trzema bramkami.
Od początku Morpol był skuteczny bowiem już w 2 minucie objął prowadzenie za sprawą Dawida Ciesielskiego. W kolejnych minutach faworyt tego meczu zdobył kolejna bramkę, a po kwadransie prowadził już 3:0. Do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Partizanu, którzy swoje pierwsze trafienie zaliczyli w 18 minucie meczu.
Po przerwie Partizanowi udało się złapać kontakt z rywalem, po bramce w 26 minucie zdobytej przez Pniewskiego. Morpol jednak szybko odpowiedział, a konkretnie Steinke. Bramka w 31 minucie na 5:2 dla Morpolu uspokoiła mecz, przez większość czasu nie widzieliśmy bramek. W 43 Partizan ponownie zaatakował i szdobył swoją trzecią bramkę. Morpol chciał strzelać więcej, i tak też się stało w 45 minucie Adamiak zdobył bramkę nr 6 a chwilę później przewrotką Kogut podwyższył prowadzenie na 7:3 dla Morpolu. Partizan jeszcze się zerwał do ataku po którym od razu zdobył bramkę.
Bramki: J.Witek ’18,’43, A.Pniewski ’26, W.Kostecki ’47 (FC Partizan) – D.Ciesielski ‘2, G.Wróbel ‘4, P.Adamiak ’15,’45, P.Steinke ’27, R.Milczarek ’31, B.Kogut ’47 (Morpol)

FC Słonzi Słupsk vs ZKS Komnino 1:4 (0:3)
Do trzech razy sztuka. Tak można podsumować konfrontacje Komnina ze Słonzi, bowiem obydwie drużyny mierzyły się ze sobą już trzykrotnie w tym sezonie, i trzy raz lepsze okazywało się ZKS.
Przez pierwsze parę minut bramek nie widzieliśmy, ale widzieliśmy przewagę Komnina. Bramka numer 1 padła w 10 minucie meczu, która zdobył kapitan zespołu Marcin Trukszyn. Komnino szybko i sprawnie ustawiło sobie to spotkanie w dalszych fragmentach meczu. W 14 i 15 minucie padły kolejne dwie bramki dla faworytów tego spotkania. Do przerwy pewne prowadzenie drużyny ZKS-u.
W drugiej połowie również przewagę mieli zawodnicy Komnina, i wynik zapewne mógł być  bardziej okazały ale dobrze w bramce Słonzi spisywał się Obara, może po za błędem i prezentem dla rywala, przy bramce nr 4 w 30 minucie meczu, której autorem był dobrze dysponowany Przemek Romowski. Słonzi odpowiedziało na dwie minuty przed końcem meczu. Nowy nabytek Bartek Warwas zdobył jednego gola dla drużyny FC.
Bramki: B.Warwas ’48 (FC Słonzi) – M.Trukszyn ’10, P.Romowski ’14,’30, K.Iwanicki ’15 (ZKS Komnino)
Kartki: Ż.K: K.Iwanicki, T.Trukszyn, M.Zacharski, M.Wójtowicz (Wszyscy ZKS Komnino)

Redar Słupsk vs Baltic Fish Team 3:3 (0:1)
Jedyny remis i jedyna niespodzianka w meczu kończącym 14 kolejkę zmagań Extraliga.pl w Słupsku. Baltic traci punkty z Redarem, który nie mógł liczyć na wszystkich swoich kluczowych zawodników w tym spotkaniu.
Już w pierwszych minutach Baltic miał swoje dogodne sytuacje, ale na przeszkodzie w tym meczu stał przede wszystkim golkiper Redaru – Piotr Zaniewski, który ratował swój zespół wiele razy, popisując się świetnymi interwencjami. Pierwsza bramka i jedyna w pierwszej części meczu padła w 11 minucie gry, po strzale Jarosława Felisiaka.
W drugiej połowie przez  pierwsze dziesięć minut niewiele się zmieniało chociaż coraz śmielej atakować zaczął Redar. To się opłaciło bowiem w 35 minucie meczu Kauch doprowadził do wyrównania.  Bramkę na 2:1 dla Balticu zdobył Górniewicz na siedem minut przed końcem meczu. Nie minęła minuta a Redar remisował, podanie Kaucha wykorzystał Łukasz Sawicki. Dwie minut później bardzo dobra okazja Redaru, której nie marnuje Paweł Kauch, który zachował zimną krew i strzałem z ostrego kąta pokonał Łukaczyka. Jeden punkt dla Balticu uratował Piotr Michalak, który wyskoczył najwyżej przy wykonywanym aucie i skierował piłkę do bramki Zaniewskiego na minutę przed końcowym gwizdkiem arbitra.
Bramki: P.Kauch ’35,’46,Ł.Sawicki ’44 (Redar Słupsk) – J.Felisiak ’11, P.Górniewicz ’43, P.Michalak ’49 (Baltic Fish Team)
Kartki: Ż.K K.Zduniak (Baltic Fish)