27 KWI 2016

Hasan górą w hicie 16 kolejki!

W hicie 16 kolejki wygrała drużyna Hasan Kebab Old Young, kolejnej wysokiej porażki doznali zawodnicy FC Partizan.

FC Partizan Słupsk vs Klima Truck Team 0:10 (0:6)
Jak można było się spodziewać przed spotkaniem, faworyt był tylko jeden i każdy inny wynik byłby niespodzianką, Klima pewnie wygrała z outsiderem ligi.
Drużyna Klimy szybko zdobyła swoją pierwszą bramkę bowiem już w 2 minucie piłkę do pustej bramki skierował Grzegorz Klimczuk. W kolejnych minutach Klima nie grała dobrze, na boisku nie działo się praktycznie nic po za tym, że faworyci mieli futbolówkę po swojej stronie. Druga bramka padła po martwym okresie gry, ponownie Grzegorz Klimczuk był jej autorem. Klima dobrze i skutecznie zagrała w ostatnich minutach pierwszej połowy, gdzie zdobyła jeszcze cztery bramki. Skuteczny był Adam Klimczuk, który sprytnie zachowywał się przy strzałach, podbijając piłkę pokonywał trzykrotnie w pierwszych dwudziestu pięciu minutach golkipera rywali.
W drugiej połowie meczu Klima także nie potrafiła przez dłuższy czas pokonać golkipera Partizana, choć co trzeba zaznaczyć grała lepiej i miała dużo więcej sytuacji na podwyższenie rezultatu aniżeli w pierwszych dwudziestu minutach pierwszej części meczu. Pierwsza bramka strzelona przez Klimę w drugiej połowie padła dopiero w 45 minucie gry, której autorem był Bartek Czerniło, pewnym strzałem pomocnik Klimy pokonał Biłyka. Wcześniej Boniek był autorem bramki samobójczej. Bramki numer 9 i 10 dla Klimy padły w 47 i 50 minucie meczu. Okazałe zwycięstwo z dużą ilością bramek z pewnością przyda się drużynie Macieja Klimczuka.
Bramki: G.Klimczuk ‘2,’12, S.Dzwonnik ’20,’47, A.Klimczuk ’23,’24,’25, Br. Samobójcza ’35, B.Czerniło ’45, P.Fijałkowski ’50 (Klima Truck)

Redar Słupsk vs Hasan Kebab Old Young 2:5 (1:2) HIT KOLEJKI
W hicie 16 kolejki lepsi okazali się zawodnicy drużyny Hasan Kebab Old Young, wygrywając różnicą trzech bramek.
W szeregach Redaru zabrakło m.in. Marcela Staniszewskiego, który dołączył do zespołu w tej rundzie i jest sporym wzmocnieniem. W składzie Hasana zabrakło m.in. Bartka Kwinty, Łukasza Stasiaka, braci Nejmanów i Marcola.
Swoją pierwszą akcję ofensywną bardzo dobrze rozegrali zawodnicy Redaru, którzy za sprawą Kaucha prowadzili już w 2 minucie gry. Nie minęła jednak minuta a Hasan już remisował, po dobrze wyrzuconym aucie przez Steca, i wyłożeniu piłki przez Pietrasa, futbolówkę do pustej bramki skierował Patyk. Drużyna Old Young przeważała i grała piłką, swoją sytuacje w kolejnych fragmentach meczu miał Jakub Stec, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła w słupek. W 11 minucie gry rzut z autu wykonywał Kunicki, który dokładnie na nogę dograł do defensora Hasana – Jakuba Steca, a ten wpakował piłkę do siatki. Faworyt tego meczu miał jeszcze swoje dogodne 2-3 sytuacje w pierwsze połowie, ale strzały Steca i Kaczmarka świetnie wybraniał Zaniewski, do przerwy 1-2.
Przez pierwsze piętnaście minut drugiej połowy niewiele działo się na boisku, po za dwoma groźnymi sytuacjami dla Hasana, po strzale Kaczmarka z rzutu wolnego i uderzeniu z dystansu Kunickiego. W 40 minucie meczu z szybka kontrą wyszli zawodnicy Dariusza Diakowskiego, piłkę na skrzydło rozrzucił Muller a strzał Giedrewicza znalazł drogę do bramki, na dziesięć minut przed końcem Redar remisował 2:2. Tuż po wznowieniu Hasan szybko przedostał się pod pole karne rywale, zimną krew zachował Henryk Patyk, który strzałem w długi róg pokonał golkipera rywali. Redar tuż po stracie trzeciej bramki wznowił grę i stracił piłkę na własnej połowie, drogę do bramki Patykowi otworzył prostopadłą piłką Kaczmarek, Hasan prowadził już 4:2. Redar w kolejnych minutach próbował atakować i odrabiać starty ale bezskutecznie. Na trzy minuty przed końcem meczu wynik ustalił Łukasz Dawidowicz, który ruszył za akcja ofensywą swojego zespołu. W końcowych fragmentach meczu Redar miał dwie sytuacje bramkowe, najpierw piłkę uderzoną przez Kaucha na rzut rożny sparował Smutek, później Muller z 12 metrów chybił obok bramki.
Bramki: P.Kauch ‘2, K.Giedrewicz ’40 (Redar Słupsk) – H.Patyk ‘3,’41,’42, J.Stec ’11, Ł.Dawidowicz ’47 (Hasan Kebab)
Kartki Ż.K: F.Słowiński (Redar)