10 MAJ 2016

Kopciński zapewnił wygraną Klimie!

Hit kolejki dla zespołu Macieja Klimczuka – Klima Truck Team. W niedzielę wygrał także zespół Redar Słupsk, łatwe trzy punkty dla lidera rozgrywek drużyny Hasan Kebab Old Young, które mistrzowie Słupsk zdobyli poprzez walkower.

Grupa Miłośników PN Morpol vs Hasan Kebab Old Young 0:3 WALKOWER
Niestety na meczu nie pojawili się zawodnicy Morpolu. Dzień przed meczem otrzymaliśmy informacje od managera zespołu Pana Kazimierza Sawickiego, że drużyna nie zjawi się na meczu gdyż nie uda się skompletować minimalnej liczby graczy, która mogłaby rozegrać mecz. Losowe zdarzenia wykluczyły start drużyny Morpolu, drużyna Old Young mogła bez większego wysiłku zatem dopisać sobie kolejne trzy punkty.

Baltic Fish Team vs Klima Truck Team 4:6 (2:0)
Dwukrotnie w tym sezonie, w rundzie jesiennej i w Pucharze Ligi lepszy okazywał się w tej konfrontacji Baltic, ale Klima wzięła rewanż za poprzednie porażki w hicie 18 kolejki.
Obydwie drużyny nie mogły skorzystać ze swoich wszystkich zawodników, Baltic pojawił się w ośmioosobowym składzie, o jednego zawodnika mniej do dyspozycji mieli gracze Klimy.
Pierwsza część spotkania zakończyła się zwycięstwem Balticu, który za sprawą dwukrotnie Jarosława Felisiaka pokonywał Gracjana Strzeleckiego. Pierwsza bramka była indywidulaną akcją samego strzelca bramki, druga bramka tuż przed końcem pierwszej połowy to zasługa Adriana Solczaka, który wyłożył Felisiakowi piłkę do pustej bramki. Klima miała swoje sytuacje bramkowe w pierwszej połowie ale nie udało się zdobyć choćby jednej bramki.
Druga połowa należała do drużyny Klimy, która zdobyła w drugiej odsłonie meczu aż sześć bramek. Kontaktowa bramka padła po wyrzucie z autu, co do centymetra w bramce piłkę umieścić Kopciński, chwilę później rzut wolny Felisiaka obrobił Strzelecki. W 30 minucie gry kiepskie zachowanie golkipera i obrońcy Balticu, piłkę przejął w polu karnym Kopciński, który podał do Grzegorza Klimczuka, a napastnik Klimy doprowadził do wyrównania. W 34 minucie bardzo ładna dwójkowa akcja Klawikowski-Felisiak, drugi z wymienionych precyzyjnym uderzeniem pokonał po raz trzeci golkipera Klimy, 3:2 prowadził Baltic. Klima wyrównała dwie minuty później w roli głównej Kopciński, który przebieg z piłką ponad połowę boiska, i ze spokojem pokonał Koszewskiego. W 40 minucie meczu Baltic został poważnie osłabiony, najlepszy zawodnik zespołu – Jarosław Felisiak doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Klimie grało się łatwiej, siedem minut przed końcem meczu dosyć szczęśliwa bramka Pawła Hojczyka, który z ponad połowy zagrał piłkę górą, nienajlepsze zachowanie bramkarza Balticu przy tej sytuacji i 4:3 dla Klimy. Trzy minuty później było już 5:3, autorem kolejnej bramki Kopciński.  Ostatnia bramka Klimy to także prawdziwy popis Kopcińskiego, słynny DJ najpierw odebrał piłkę rywalowi na własnej połowie, później ograł sprytnie obrońcę rywala, i posłał piłkę w długi róg bramki. Baltic zdołał zdobyć jeszcze tylko jedną bramkę, bardzo dobry wyrzut z autu Solczaka na bramkę zamienił Klawikowski.
Bramki: J.Felisiak ‘3,’24,’34, K.Klawikowski ’49 (Baltic) – D.Kopciński ’27,’36,’46,’47, P.Hojczyk ’43, G.Klimczuk ’30 (Klima)
Ż.K: B.czerniło (Klima)

FC Partizan Słupsk vs Redar Słupsk 1:7 (1:2)
Zgodnie z planem trzy punkty powędrowały do drużyny Dariusza Diakowskiego – Redaru Słupsk.
W pierwszej części meczu widzieliśmy trzy bramki i niewiele więcej klarownych sytuacji z obydwu stron. Dosyć nieoczekiwanie w 7 minucie meczu prowadzenie objął zespół Partizanu, za sprawą Roberta Kanclera. W 13 minucie mecuz wyrównał Sawicki, który wbił piłkę do pustej bramki, asystował Staniszewski. Marcel wyprowadził Redar na prowadzenie w 21 minucie meczu, po indywidualnej akcji, do przerwy Redar prowadził 2:1.
Drugą połowę Redar rozpoczął od bramki Pawła Kaucha, który uderzył zewnętrzną częścią stopy w długi róg bramki. Kolejne dwie bramki dla faworyta tego meczu zdobył Fabian Słowiński, przy obydwu bramkach asystował Staniszewski. W dalszych fragmentach meczu swóje dwie sytuacje miał Partizan, w jednej akcji piłka trafiła w słupek. W końcowych minutach Redar zdobył jeszcze dwie bramki najpierw w 36 minucie gry Paweł Kauch wypracował bramkę Wasiaka, później Klaudiusz ustanowił wynik w 49 minucie.
Bramki: R.Kancler ‘7 (Partizan) - Ł.Sawicki ’13, M.Staniszewski ’21, P.Kauch ’28, F.Słowiński ’33,’37, K.wasiak ’46,’49 (Redar)