16 MAJ 2016

6 pkt dla Słonzi w konfrontacji z Klimą!

Drużyna Cosinus Słupsk nie sprawiła zawodu i wygrała w meczu 19 kolejki z No Name Słupsk. W ciekawym spotkaniu FC Słonzi po raz drugi w tym sezonie pokonało Klima Truck Team, a zniżkę formy notuje Auto Diesel, który uległ wysoko niżej klasyfikowanemu zespołowi Grupy Miłośników.

Cosinus Słupsk vs No Name Słupsk 6:0 (2:0)
Drużyna Cosinusa po wygranej z Burzą, powróciła na właściwe tory. W meczu 19 kolejki faworyt tego meczu nie dał większych szans drużynie Łukasza Lisika.
Od początku meczy to Cosinus narzucił swoje tempo i atakował bramkę rywala. Wynik meczu otworzył w 10 minucie Jacek Gregorek, który wykorzystał dobre zagranie z rzutu rożnego Klimaszewskiego, dwie minuty później uderzenie B.Geska znalazło drogę do bramki, było już 2:0. No Name nie stwarzało sobie sytuacji strzeleckich w pierwszej połowie, najlepszą sytuacje miał kapitan zespołu – Ł.Lisik ale piłka minęła słupek bramki rywala.
Cosinus w 33 i 37 minucie gry wykorzystał kontrę i przewagę liczebną, bardzo podobne bramki zdobywali Jacek Gregorek i Piotr Makowiecki. Drużyna No Name próbowało strzałów z dystansu, zarówno strzały Czubaka i Goleniewskiego nie znalazły drogi do bramki, pewny w bramce Cosinusa był Dariusz Reut.  Kolejne bramki Cosinus zdobył w 44 i ostatniej 50 minucie. Obydwie bramki padały podobnie jak poprzednie z bliskiej odległości po dobrych podaniach graczy faworyta tego meczu.
Bramki: J.Gregorek ’10,’33, B.Gesek ’12, P.Makowiecki ’37, M.Klimaszewski ’44, H.Sawicki ’50 (Cosinus)

FC Słonzi Słupsk vs Klima Truck Team 4:3 (2:2)
To było dobre widowisko, po raz drugi w tym sezonie góra byli zawodnicy FC Słonzi, którzy tym razem pokonali Klimę 4:3.
Klima w pierwszej połowie atakowała groźniej swojego rywala, miała sporo sytuacji strzeleckich, w bramce dobrze spisywał się Kostuch. Słonzi wykorzystało swoje sytuacje bramkowe w pierwszej połowie. Pierwsza bramka w tym meczu padła po dobrym krosie Macieja Klimczuka, który wykorzystał młody napastnik Klimy – S.Dzwonnik. Słonzi dwukrotnie bardzo dobrze i skutecznie rozegrało rzuty rożne, po których bramki zdobywali: Marek Pielach i Bartek Warwas. Klima wyrównała pod koniec pierwszej połowy, tym razem Kopciński pokonał golkipera rywali.
Bardzo efektywne trzy minuty rozegrało Słonzi w drugiej odsłonie meczu. Najpierw w 37 minucie Pielach w zamieszaniu w polu karnym był najszybszy, a dwie minuty później kapitalnym uderzeniem popisał się Rafał Lubowiecki, bramka stadiony świata. Klima miała swoje sytuacje, może nie tak klarowne jak w pierwszej ale trzykrotnie groźnie zaatakowali zawodnicy w zielonych koszulkach. W 43 minucie dośrodkowanie Bartka Czerniło wykorzystał ponownie Dzwonnik, który strzałem głową przelobował Obarę, bramka także bardzo ładnej urody.
Kontuzji w tym meczu doznał kapitan Słonzi – Marcin Dyl, któremu życzymy zdrowia i szybkiego powrotu na boiska.
Bramki: M.Pielach ’20,’37, B.Warwas ’23, R.Lubowiecki ’39 (Słonzi) – S.Dzwonnik ’15,’43, D.Kopciński ’25 (Klima)

Grupa Miłośników PN Morpol vs Auto Diesel Service 7:1 (3:0)
Ewidentny regres formy przeżywa drużyna Auto Diesel Service. Zespół z Kobylnicy przegrał po raz drugi z rzędu, tym razem z outsiderem drużyną Morpolu.
Pierwszy kwadrans to wyrównany mecz i  dużo walk iw środku pola. W 18 minucie na prowadzenie drużynę Grupy Miłośników wyprowadził Klimas, chwilę później po uderzeniu Steinke było już 2:0. Morpol przeprowadził pod koniec pierwszej połowy kontrę, którą na bramkę zamienił kapitan zespołu Rafał Milczarek. Do przerwy 3:0.
Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Morpolu, który za sprawą bardzo aktywnego Stenki prowadził już 4:0. Drużynie Diesla brakowało sił a przede wszystkim zmian w tym meczu co było widoczne.  Zespół z Kobylnicy miał swoje trzy dogodne sytuacje przy stanie 0:4, ale zabrakło skuteczności.  W kolejnych fragmentach padły jeszcze trzy bramki dla Grupy Miłośników, wartą odnotowania jest bramka nr 7 autorstwa Steinke, który atomowym strzałem z woleja pokonał Petrykowskiego. Honorową bramkę w ostatniej minucie meczu dla Diesla strzelił Fabich.
Bramki: K.Klimas ’18,’40, P.Steinke ’19,’49, R.Milczarek ’20, M.Stenka ’26,’35 (Morpol) – T.Fabich ’50 (Diesel)