03 CZE 2016

ZKS Komnino zdobywa Puchar Ligi!

Wczoraj rozgrywki pucharowe dobiegły końca. Zwycięzcą Pucharu Ligi została drużyna Marcina Trukszyna – ZKS Komnino, które w tej rundzie jest w świetnej formie. Mecz finałowy był kapitalnym widowiskiem, stworzonym przez obydwa zespoły, które potraktowały ten finał bardzo poważnie.

Droga Zwycięzców
Drużyna z Komnina w całym Pucharze zdobyła 16 bramek, 8 straciła. W 1/8 finału zespół wyeliminował FC Słonzi, grając tam bardzo dobrą drugą połowę. W ćwierćfinale ZKS musiało powalczyć o awans z Morpolem, który postawił trudne warunki. W półfinale mecz z Balticiem, który przejdzie do historii, po regulaminowych 50 minutach 1:1, w konkursie rzutów karnych aż 14 serii, z czego 5 wykrorzystali zawodnicy Komnina. Wreszcie upragniony finał z Burzą, mecz, w którym widzieliśmy dwie czołowe drużyny, i zwycięstwo w regulaminowym czasie 4:2, bramki Komnino zdobywało po bardzo skutecznych akcjach.

Droga Burzy
W pierwszej rundzie drużyna Bartka Fursewicza trafiła najlepiej jak mogła. Rywalem był Partizan, czerwona latarnia rozgrywek, mecz zakończył się pewną wygraną w stosunku 8:2. Najwięcej problemów Burza miała w meczu ćwierćfinałowym, w którym przyszło się zmierzyć z dobrze dysponownaym i wzmocnionym Redarem. Tam zespół do zwycięstwa pociągnął Giersz, który został bohaterem meczu. W półfinale teoretycznie łatwy rywal – No Name. Jak się okazało łatwo też nie było a rywal postawił trudne warunki, tym razem Burzę do zwycięstwa poprowadził Pluta, który również w meczu finałowym zdobył dwie bramki, ale to nie wysatrczyło aby wygrać Puchar. W całych rozgrywkach pucharowych Burza zdobyła 20 bramek i 12 straciła.

Indywidualnie
Najlepszym strzelcem Pucharu Ligi został Michał Giersz, który w 4 meczach zdobył 7 bramek. Tak naprawdę pomocnik Burzy zapewnił sobie tytuł już w pierwszym meczu, gdzie zdobył 5 bramek strzelając je Partizanowi. Tuż za nim uplasowal się Marcin Pluta, który mimo iż rozegrał tylko dwa mecze, to zdobył aż pięć bramek, średnio 2.5 bramki na mecz, co daje najlpeszą średnią w rozrgywkach pucharowych.
Najlepszym asystentem z kolei został zawodnim zywcięzców – Kamil Iwanicki (ZKS Komnino), który przy bramkach kolegów asystował aż pięciokrotnie.

Finał Pucharu Ligi
ZKS Komnino vs Kebab House Burza 4:2 (2:0)

Mecz został bardzo poważnie potraktowany przez obydywa zespoły, co prawda zarówno Komnino jak i Burza walczą o podium rozgrywek ligowych to jednak była to świetna okazja do tego aby już jakiś tytuł sobie zapewnić, jednym meczem, ostatnia prosta – finał Pucharu Ligi.
Obydwie drużyny zjawiły się w bardzo silnych składach, naszpikowanymi kluczowymi zawodnikami, w bramkach jedni z najlepszych bramkarzy w lidze: D.Libigocki i P.Zieliński.
Całe spotkanie było bardzo wyrównane, od początku do końca meczu. W pierwszych minutach największe zagrożenie po stronie Komnina niósł kapitan zespołu Marcin Trukszyn, który zapoczątkował bardzo ładną akcję po której padła bramka nr 1 dla ZKS-u. Burza wytrzymała napięcie i nie poddawała się mimo straty trzech bramek. Można powiedzieć, że strata tych bramek tylko napędziła podopiecznych Bartka Fursewicza, którzy w pięć minut przegrywali już 2:3 i mogli doprowadzić do remisu, ale na drodze stał kapitalnie dysponowany Paweł Zieliński – golkiper zespołu Komnina. Oglądaliśmy mecz, który toczył się w bardzo szybkim tempie, a zagrania i akcje były najwyżej jakości. Zapały Burzy na pięć minut przed końcem meczu zgasił Zacharski, który dobrze odnalazł się w polu karnym rywala, zdobywając czwartą bramkę dla Komnina.
Puchar oraz voucher o wartości 500 zł trafia w ręce drużyny ZKS Komnino, które okazuje się najlepsze w pucharowym rozgrywkach. Gratulacje dla zwycięzców, brawa dla Kebab House Burzy, która znalazła się tylko za Komninem w tych rozgrywkach.

Nagrody
Za zwycięstwo w Pucharze Ligi drużyna Komnina wygrywa okazjonalny puchar oraz voucher o wartości 500 zł.