06 CZE 2016

Mecz na szczycie na remis!

W sobotnich meczach widzieliśmy pewną wygraną drużyny Hasan Kebab Old Young oraz remis w meczu na szczycie, po raz trzeci ZKS Komnino zremisowało w tym sezonie z Baltic Fish Team.

Hasan Kebab Old Young vs Auto Diesel Service 10:1 (3:0)
Dwudziesta wygrana w obecnym sezonie drużyny Old Young stała się faktem. Przed spotkaniem murowanym faworytem był Hasan i tylko dobra frekwencja kluczowych zawodników Diesla mogła tutaj cokolwiek zmienić, tak się jednak nie stało, absencje zawodników drużyny z Kobylnicy po raz enty w tej rundzie stały się faktem, i tylko z jednym rezerwowym przyszło grać Dieslowi. Hasan przez cały mecz panował na boisku, co prawda w pierwszych piętnastu minutach dosyć poprawnie Diesel grał w linii obronnej, to jednak przez kolejne minuty nie wystrzegał się błędów, czego nie zwykli marnować zawodnicy drużyny A.Piekarka. Drużyna Old Young grała swoją piłkę, wykorzystując duży potencjał swojego zespołu oraz skład w jakim zjawiła się drużyna lidera rozgrywek. W tym meczu swój dorobek bramkowy poprawił Henryk Patyk, który czterokrotnie wbijał piłkę do siatki rywala. Na pochwałę mimo dziesięciu wpuszczonych bramek  zasłużył Kamil Petrykowski (Auto Diesel), który dwoił się i troił w słupkach drużyny z Kobylnicy.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY MECZU

Baltic Fish Team vs ZKS komnino
2:2 (1:0) HIT KOLEJKI

Spełnił się trzeci scenariusz, który statystycznie zakładaliśmy przed meczem, scenariusz, który niewiele zmienił w bezpośrednim pojedynku w walce o wicemistrzostwo pomiędzy Baltic Fish a ZKS Komnino. Po raz trzeci w tym sezonie konfrontacja Balticu z Komninem kończy się remisem, po raz drugi remisem w stosunku 2:2. W tym meczu zupełnie inaczej jak w rundzie jesiennej wynik gonili zawodnicy ZKS-u, którzy po 32 minutach przegrywali 0:2, katem golkipera z Komnina w tym meczu okazał się niezawodny Jarosław Felisiak (Baltic), który  najpierw w 10 minucie wykorzystał rzut karny, a w 32 minucie gry podwyższył prowadzeniem swojego zespołu. Owocne i kluczowe były trzy minuty drugiej części meczu: 36 i 38, kiedy Marcin Trukszyn i koledzy wyrównali stan gry. Mecz był bardzo wyrownany, obydwie drużyny zdawały sobie sprawę, że grają o dużą stawkę, co było widoczne na boisku. Jednym słowem dobre widowisko, ale bez konkretnego rozstrzygnięcia w kwestii podwyższenia lub zmniejszenia punktów nad rywalem w ligowej tabeli. Nadal kwestia drugiego i trzeciego miejsca jest otwarta, obydwie drużyny zyskały przewagę w tej kolejce nad czwartą w tabeli Kebab House Burzą, która nie zapunktowała w 22 kolejce.