28 CZE 2016

Hasan w lidze wciąż niepokonany!

W piątek odbyły się dwa zaległe mecze rozgrywek Extraligi w Słupsku. W hicie triumfował niepokonany dotąd Hasan Kebab Old Young.

Mecz zaległy – 22 kolejka
FC Słonzi Słupsk vs No Name Słupsk 5:0 (2:0)
Nie było powtórki z rundy jesiennej gdzie zespół Łukasza Lisika pokonał niespodziewanie No Name, tym razem to dużo młodszy zespół Słonzi na boisku był lepszy. Co prawda to teraz dawaliśmy większe szanse  na punkty No Name w starciu z FC aniżeli w rundzie jesiennej, ale braki podstawowych i kluczowych zawodników (P.Waleszczyk, D.Więckowski) dały o sobie znać. Słonzi w tym meczu zagrało naprawdę dobrze i pewnie pokonało rywala. Akcje były przeprowadzane bardzo składnie, a wynik mógł być wyższy ale w polu karnym rywala brakowało skuteczności. Mecz toczył się ciężkich warunkach bowiem przy ponad 30 stopniowym upale obydwie drużyny musiały radzić sobie na „zielonej plaży”. Słonzi wykonało swój plan i do końca będzie walczyło o szóstą lokatę w ligowej tabeli.

Mecz zaległy – 23 kolejka
Klima Truck Team vs ZKS Komnino 0:3 WALKOWER
Nie doszło do skutku spotkanie Klimy z Komninem. Na pewno wielka szkoda, bowiem mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Na spotkanie nie zebrali się zawodnicy Klimy, którzy poinformowali nas o tym telefonicznie przed meczem. W ten sposób Komnino zdobyło łatwo komplet punktów, Klima w konsekwencji za oddanie walkoweru otrzymała -1 pkt do ligowej tabeli.

Mecz zaległy – 19 kolejka
Baltic Fish Team vs Hasan Kebab Old Young 3:5 (3:2) HIT

Jak na hit kolejki,( co prawda zaległej) przystało, mecz był dobrym widowiskiem, ale inaczej być nie mogło spotkały się ze sobą bowiem dwie równe drużyny. Dobre widowisko to jednak dla Balticu za mało, w tym meczu punktów czwarta drużyna ligowej tabeli nie zdobyła. Brak punktów w konsekwencji skutkuje już stratą trzech oczek do trzeciej w tabeli Burzy, Komnina - Baltic nie ma już szans dogonić po 25 kolejce. Trzeba po raz kolejny podkreślić, że Old Young zagrali o kolejne trzy punkty i je zdobyli choć w pierwszych minutach łatwo o to nie było, bowiem to zawodnicy w niebieskich koszulkach prowadzili 3:1. Cała druga połowa należała jednak do Hasana, któremu w zwycięstwie pomógł jednak bramkarz rywali, który nie był tego dnia dobrze dysponowany. Bardzo istotne było pięć minut drugiej części meczu, od 41 do 45 zawodnicy Old Young przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Przed Balticiem mecz z Burzą, który odpowie nam na pytanie, kto będzie pechowcem i zajmie czwartą lokatę na koniec rozgrywek.