04 LIP 2016

Faworyci punktują!

W niedzielnych meczach zwyciężali faworyci, ale mimo porażek dobrze zaprezentowały się zespoły No Name, Auto Diesla i Partizanu.

No Name Słupsk vs Baltic Fish Team 2:6 (0:3)
Drużyna Baltic Fish Team miała ten mecz wygrać, i wygrała ale o punkty nie było już tak łatwo. Zespół No Name Słupsk naprawdę dobrze zaprezentował się w drugiej odsłonie meczu w której przegrał 2:3, ale sama gra była solidna, a drugie dwadzieścia pięć minut było wyrównane. Ponownie najlepszym graczem na boisku został Jarosław Felisiak, który wziąć ciężar gry na siebie aplikując rywalowi aż pięć bramek. Baltic podtrzymuje swoje szanse na podium rozgrywek, już jutro o 20:30 zagra o trzecie miejsce z Kebab House Burzą. No Name w tej rundzie pokazało się z dużo lepszej strony, czego można było się spodziewać po zawodnikach Łukasza Lisika, ostatnie mecze na pewno pokazują, że zespół złapał doświadczenie i będzie dużo groźniejszy w sezonie przyszłym.
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY MECZU

Redar Słupsk vs Grupa Miłośników PN Morpol 3:0 WALKOWER
Morpol już w tym sezonie dwukrotnie oddał walkowera.  Zawodnicy Kazimierza Sawickiego jak wynikało że wcześniejszych informacji menagera zespołu nie zjawili się na meczu z faworyzowanym Redarem. Tym samym pomarańczowi łatwo, szybko i przyjemnie zdobyli komplet punktów.

Auto Diesel Service vs Cosinus 2:3 (0:2)
Mimo iż bez składu oraz bez zmian drużyna Auto Diesla walczyła do końca jak równy z równym o punkty w meczu 26 kolejki. Cosinus zagrał z kolei bez swojego nominalnego bramkarza, ale w liczbie ośmiu zawodników, dobrej jakości, bowiem widzieliśmy na boisku: B.Geska, Cichońskiego czy Makowieckiego. Przez dłuższy czas drużyna z Kobylnicy broniła się bardzo dobrze, dopiero pod koniec pierwszej połowy niefortunnie straciła dwie bramki. W drugiej części jednak bardzo dobra gra taktyczna, i remis 2:2 na siedem minut przed końcem. Zwycięską bramkę zdobył dla Cosinusa w 43 minucie Jacek Gregorek. Sam występ Diesla solidny, Cosinus miał spore problemy ale ostatecznie wygrywa ten mecz, dzięki czemu zapewnia sobie szósta pozycję w ligowej tabeli, Auto Diesel pozostaje na miejscu dziewiątym.

Mecz zaległy – 22 kolejka
Kwiaciarnia Casablanka vs FC Partizan Słupsk 8:5 (3:2)
Swoje siódme i ostatnie zwycięstwo w sezonie 2015/2016 odniosła drużyna Casablanki, która grała z outsiderem ligi FC Partizanem. Trzeba przyznać, że w niektórych fragmentach meczu Kwiaciarnia miała problemy, a sam fakt, że Partyzan na boisku w tym meczu Szymon Gołaszewski (Casablanka), który ustrzelił hattricka i trzykrotnie asystował przy bramkach kolegów. Równie skuteczny  był Tomasz Snochowski (Casablanka), który podobnie jak Gołaszewski zdobył trzy bramki. Zwycięstwo trzema bramkami Kwiaciarni z pewnością nie przekonuje, Partizan zagrał dobrze końcówki obydwu połów, ale notoryczne błędy w ustawieniu i defensywie przekreśliły tutaj zdobycie punktów. Casablanka kończy sezon na miejscu jedenastym, Partizan zamyka ligową tabele.

Mecz zaległy – 21 kolejka
FC Słonzi Słupsk vs Diamond Cars Old Young 5:14 (1:5)
To było trochę dziwne spotkanie, dlaczego? Przez pierwsze dziesięć minut obydwie drużyny były dobrze zorganizowane zwłaszcza w defensywie, ale tylko do czasu. Bliżsi bramki byli zawodnicy w niebieskich koszulkach, którzy  w 9 minucie za sprawą Warwasa objęli prowadzenie z Old Young. Od 10 minuty zaczęło się prawdziwe strzelanie w którym zobaczyliśmy uwaga aż dziewiętnaście bramek. Po połowie meczu Old Young prowadzili 5:1, w drugiej odsłonie, mecz był jeszcze bardziej otwarty, zarówno defensywa Słonzi jak i Diamond Cars składała się przez większą ilość czasu z jednego obrońcy, dlatego też co chwilę widzieliśmy piłkę w siatce. Naturalnie więcej z gry  miała drużyna Artura Piekarka, która aż czternastokrotnie strzelała do siatki Słonzi, z czego dziewięć bramek zdobył Henryk Patyk, który prawdopodobnie tym meczem zapewnił sobie tytuł króla strzelców sezonu 2015/2016. Słonzi przegrywa i kończy sezon na siódmej pozycji, Old Young mają jeszcze jeden mecz i jeśli wygra zakończy sezon z rekordową ilością punktów w rozgrywkach słupskiej edycji.