18 LIP 2016

Old Young zabrakło szczęścia w MP!

W minioną sobotę drużyna Diamond Cars Old Young wzięła udział w Mistrzostwach Polski Extraliga.pl 2016. Drużyna ze Słupska trafiła do grupy 1 i rywalizowała z drużynami z Sosnowca, Ełku oraz Ostródy.
Pierwsze swoje spotkanie Old Young grali z drużyna Dar-Tech Ełk. Zespół ze Słupska po bramkach Kunickiego prowadził 2:0, ale pechowo w ostatnich minutach meczu zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie stracił bramki, a mecz zakończył się remisem 2:2. W spotkaniu nr 2 zespół ze Słupska naturalnie aby myśleć o awansie i wygraniu grupy musiał pokonać Grajlandię z Ostródy. Ta sztuka się udała, choć łatwo nie było, Diamond Cars wygrali 2:0, nie stracili także bramki, bowiem w bramce bardzo dobrze spisywał się pewny Mariusz Smutek, który wybronił rzut karny wykonywany przez Grajlandię. Do Bydgoszczy nie dotarła drużyna z Sosnowca, z która wszyscy w grupie naturalnie wygrali walkowerem. W meczu kończącym zmagania grupy pierwszej, Ełki grał z Ostródą. Wygrana drużyny Dar-Tech różnicą trzech lub więcej bramek, premiowała zespół z Ełku do wygrania grupy, a tym samym awansu do półfinału. Tak się niestety dla Słupszczan stało, 4:1 zespół z Ełku pokonał Grajlandię i dzięki lepszemu bilansowi bramek wyszedł z pierwszego miejsca.
Do końca czekaliśmy na rozstrzygnięcia pozostałych grup. Wiedzieliśmy już, że jeśli w grupie nr 2 padnie remis w meczu Lublina z Bydgoszczą (obydwie drużyny miały po 2 zwycięstwa) Old Young nie wejdą do półfinałów, mając mniej strzelonych bramek – mając gorszy bilans bramkowy. Wszystko układało się po myśli Słupszczan do momentu ostatnich pięciu minut meczu, kiedy to City Parking Group z Bydgoszczy strzelił najpierw bramkę kontaktową a później wyrównująca (2:2) co dało awans obydwu drużyną z grupy nr 2. Tym samym Diamond Cars Old Young pożegnał się z Mistrzostwami, niestety pechowo, bowiem szczęścia ewidentnie zabrakło.

Jak się później okazało Mistrzem Polski rozgrywek Extraliga.pl została drużyna, która rzutem na taśmę uratowała remis w grupie A, właśnie z zespołem Old Young. Dar-Tech Ełk pokonał pewnie w finale Klima-Soft Lublin, zostając tym samym mistrzem, i zgarniając nagrodę główną o wartości 15 tysięcy złotych.

Wyniki:
Dar-Tech Ełk vs Diamond Cars Old Young Słupsk 2:2 (1:2) Bramki: T.Kunicki x2
Grajlandia.com Ostróda vs Diamond Cars Old Young Słupsk 0:2 (0:0) Bramki: B.Kwinta, H.Patyk
Oldboje Zagłębia Sosnowiec vs Diamond Cars Old Young Słupsk 0:3 WO

Grupa 1
1. Dar-Tech Ełk (3  9:3  7 pkt)
2. Old Young Słupsk (3  7:2  7 pkt)
3. Grajlandia Ostróda (3  4:6  3 pkt)
4. Oldboje Sosnowiec (3  0:9  0 pkt)

Zespół ze Słupska pokazał się z dobrej strony, za co należą się brawa. To potwierdza także, że możemy walczyć z każdym na turniejach w całej Polsce.