01 WRZ 2016

Superpuchar dla Old Young!

Wczoraj na boisku w Bruskowie Wielkim odbyło się spotkanie Superpucharu. Zmierzyły się ze sobą drużyny ZKS Komnino i Diamond Cars Old Young, czyli zdobywca pucharu i mistrz ligi poprzedniego sezonu. Pierwsze trofeum w tym sezonie przypadło drużynie Artura Piekarka, która wygrała 2:0.

Superpuchar
Diamond Cars Old Young vs ZKS Komnino 2:0 (1:0)
Mecz stał na wysokim poziomie czego naturalnie można było się spodziewać, grali ze sobą dwie czołowe drużyny sezonu poprzedniego. Obydwie drużyny poważnie potraktowały ten mecz, zjawiły się w bardzo silnych i licznych składach. Od początku meczu inicjatywę przejęli zawodnicy Old Young, którzy utrzymywali się dłużej przy piłce. Czasami zespół Diamond grał szóstką w polu bowiem angażował swojego bramkarza Mariusza Smutka do grania na połowie rywala, co wychodziło pewnemu golkiperowi Old Young bardzo dobrze, nie dość, że bronił bezbłędnie to także strzałami z dystansu zagrażał rywalowi. Pierwszą bramkę wiedzieliśmy na koniec pierwszej połowy, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Dominik Kaczmarek. W drugiej połowie równie wyrównany pojedynek, Komnino tworzyło sobie więcej sytuacji bramkowych aniżeli w pierwszej połowie ale piłka nie znajdowała miejsca w bramce, podobnie przez większość czasu niemoc strzelecką zachowywali zawodnicy Old Young. Druga bramka padła w 45 minucie gry a autorem był król strzelców sezonu poprzedniego Henryk Patyk, który wygrał walkę z Marcinem Trukszynem i wykorzystał swoją sytuację sam na sam z golkiperem rywali. Wynik do końca meczu już nie uległ zmianie, dzięki temu drużyna Old Young postawiła pierwszy krok w kierunku potrójnej korony, bo taki cel obrali sobie mistrzowie sezonu poprzedniego w tym sezonie.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY MECZU

Po końcowym gwizdku byliśmy także świadkami kompletnie niepotrzebnych zachowań w stronę sędziego zawodów, którego arbitraż w tym meczu był na dobrym poziomie. Apelujemy tutaj do wszystkich zawodników/drużyn, że na chamskie zachowania oraz groźby w stronę sędziego czy innych drużyn nie ma tutaj miejsca. Każde groźby i karygodne zachowania będą niosły za sobą konsekwencję. Przypominamy, że mottem przewodnim rozgrywek Extraliga.pl jest wspólna zabawa, szacunek i postawa fair play. Niektórzy jednak o tym zapominają!

Już w sobotę zaczynamy pierwszą kolejkę zmagań ligowych. Najciekawiej zapowiada się spotkanie Baltic Fish Team vs Redar Słupsk, ten mecz już w niedzielę!