06 WRZ 2016

Klima ratuje remis w meczu z Komninem!

Inauguracja sezonu 2016/2017 za nami. Rozpoczęliśmy od spotkania Fortis Słupsk vs Kwiaciarnia Casablanka, kolejkę zakończyliśmy bardzo emocjonującym spotkaniem Partners vs Cosinus Team.
W pierwszej kolejce zobaczyliśmy jeden remis, nie wiedzieliśmy niespodzianek, swoje mecze wygrywali faworyci.

Klima Truck Team vs ZKS Komnino 4:4 (0:3)
Drużyna z Komnina do meczu przystąpiła w mocno okrojonym składzie, a  przede wszystkim w nielicznym gronie, gdzie na ławce rezerwowych nie widzieliśmy żadnego zmiennika. Naprzeciw silna Klima, która nie miała problemów ze zmiennikami. Faworyt spotkania rozpoczął bardzo udanie od bardzo ładnej bramki swojego kapitana Marcina Trukszyna. Po pierwszej połowie wydawało się, że mimo braku zmian to ZKS zdobędzie komplet punktów, bowiem prowadziło już 3:0. Druga część meczu należała jednak do drużyny Klima Truck Team, która wykorzystała słabość rywala w tym meczu, czyli brak zmian. Komnino mimo straty trzech bramek w drugiej połowie jeszcze zerwało się do ataku i na sekundy przed końcowym gwizdkiem jeszcze prowadziło 4:3, ale ostatnie słowo należało do rywala. Krzysztof Kozłowski w 50 minucie meczu doprowadził do remisu i Klima mogła cieszyć się z punktu.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY MECZU

Diamond Cars Old Young vs No Name Słupsk 5:1 (1:0)
W zespole Łukasza Lisika nowe twarze, które już w tym meczu widzieliśmy. Spotkanie wyglądało zupełnie inaczej aniżeli w sezonie poprzednim w którym to drużyna Old Young gromiła No Name, 11:1 i 8:1. W pierwszej części meczu widzieliśmy zaledwie jedną bramkę zdobytą przez Marcina Dyla (Old Young) w 11 minucie meczu. Drużyna Ł. Lisika pokazała się z dobrej strony zwłaszcza w pierwszej odsłonie meczu, kiedy to stwarzała sobie sytuacje bramkowe, ale brakowało skuteczności. W drugiej części meczu faworyt zagrał dobrze, prowadził grę i zdobywał kolejne bramki, które dały pierwszy komplet punktów w nowym ligowym sezonie. Niezawodny w szeregach Diamond Cars był Henryk Patyk, który już na otwarcie sezonu ligowego zdobył trzy bramki, dzięki czemu współprowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców z Krysztofem Brudeckim z drużyny Fortis Słupsk.

Cosinus Team vs Partners Sp. z o. o. 2:3 (1:1)
Bardzo dobre widowisko sprezentowały nam drużyny Cosinusa i Partners. Spotkanie od początku do końca było bardzo emocjonujące, i nie wiadomo było kto w tym meczu zdobędzie komplet punktów. Drużynę Partners Sp. z o. o. po raz pierwszy widzimy na boiskach Extraligi, już w pierwszym meczu zespół Karola Kublika zainkasował trzy punkty choć o nie było łatwo. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, bramki zdobywali dla Cosinusa: Robert Ludko, dla Partners – Łukasz Nejman. Naszym zdaniem to właśnie Łukasz zasłużył na miano MVP tego spotkania. Postawa pomocnika Partners, bardzo przyczyniła się do wygranej w tym meczu. Ł.Nejman dwukrotnie pokonał Wojtanowskiego oraz asystował przy trzeciej, zwycięskiej bramce. Cosinus miał swoje okazje aby wyrównać stan spotkania, ale piłka nie chciała po raz trzeci wpaść do bramki Daniela Łukaczyka. Obydwie drużyny jeżeli będą grały na takim poziomie powinny awansować do TOP 6 po rundzie jesiennej.