16 WRZ 2016

Klima Truck pewnie wygrywa z Baltic Fish Team!

W środowych meczach 3 kolejki Extraligi niespodzianek nie widzieliśmy, w czwartek niespodziewanie łatwo Klima ograła Baltic.

Auto Diesel Service Kobylnica vs Kwiaciarnia Casablanka 4:5 (1:5)
To było ważne zwycięstwo drużyny Kwiaciarni, która pokonała Auto Diesel różnicą jednej bramki, choć po pierwszej połowie wydawało się, że zwycięstwo może być bardziej okazałe, ale zawiodła skuteczność i kiepska defensywa, rywal z kolei w drugich dwudziestu pięciu minutach ruszał do coraz groźniejszych ataków. Zawodnikiem meczu został Szymon Gołaszewski, który już w pierwszej minucie meczu atomowym strzałem z dystansu pokonał golkipera rywali. „Goły” w tym meczu zdobył trzy bramki i raz asystował. Casablanka zdobywa swoje pierwsze trzy punkty, Diesel musi jeszcze na nie poczekać, najbliższa okazja w sobotę, w konfrontacji z Fortisem.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY MECZU

Cosinus Team vs Fortis Słupsk 11:4 (5:2)
Faworyt w tym meczu nie zawiódł, i pewnie pokonał niżej sklasyfikowaną drużynę Fortis Słupsk. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale zawodnicy Cosinusa nie wykorzystali paru swoich dogodnych sytuacji. Co prawda zadanie było ułatwione bowiem Fortis zjawił się w liczbie siedmiu zawodników a do tego bez swojego bramkarza, ale od początku meczu to Cosinus był stroną przeważająca, choć pierwsze 15 minut było wyrównane przy stanie 3:2. Druga odsłona meczu to prowadzenie gry przez drużynę w czarnych koszulkach i notoryczne tworzenie sobie sytuacji bramkowych, czasami jednak Cosinus chciał wejść z piłka do bramki, co  konsekwencji nie dawało zamierzonego rezultatu. Po porażce w pierwszej kolejce zespół Cosinus Team wygrał swoje dwa kolejne mecze i ma na sowim koncie sześć oczek.

Win-Pro Burza vs No Name Słupsk 3:1(1:1)
Bartłomiej Fursewicz nie ma ostatnio szczęścia do zawodników grających na pozycji defensorów. Podobnie było tego wieczoru, w którym widzieliśmy na boisku jednego nominalnego obrońcę i w większości zawodników  ofensywnych. Naprzeciw stanęła drużyna Łukasza Lisika, która od początku mimo najtrudniejszego terminarza ze wszystkich drużyn walczy w każdym meczu i przysparza rywalom z górnej półki sporo problemów. Nie inaczej było również w meczu z Win-Pro w którym po pierwszej części widzieliśmy bramkowy remis, a sytuacji bramkowych mieliśmy porównywalnie po obydwu stronach. Burza szalę zwycięstwa przechyliła na swoją korzyść po wznowieniu gry i potężnym strzale Damiana Kopcińskiego w długi róg bramki, golkiper No Name bez szans. Kwestia trzech punktów została rozstrzygnięta na pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, kiedy to błąd defensora No Name wykorzystał Michał Giersz, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Burza zdobywa ważne trzy punkty o które jednak było ciężko, zespół Łukasza Lisika potwierdza, że o punkty z tą drużyną będzie trzeba mocno walczyć.

Baltic Fish Team vs Klima Truck Team 1:5 (1:2)
Drużyna Balticu nie mogła w tym meczu skorzystać z usług: Karola Zduniaka i Tomasza Fabicha, Klima zebrała bardzo liczny i silny skład na konfrontację z czołowym zespołem Extraligi w Słupsku. Wynik mówi sam za siebie, trzeba przyznać, że było to dosyć łatwe zwycięstwo drużyny Macieja Klimczuka, która wyglądała dużo lepiej od swojego rywala już od pierwszych minut meczu. Tuż przed końcem pierwszej połowy i bardzo efektywnie rozegranym rzucie wolnym – Baltic zdobył bramkę kontaktową i wydawało się, że drużyna A.Ryjewskiego może tutaj walczyć o punkty, co sygnalizowały także pierwsze minuty drugiej odsłony. Rzeczywistość była jednak z goła inna, z kolejną minutą w dalszej części drugiej połowy, Klima zyskiwała przewagę a strzelając bramki nr 3 i 4 kwestia wygranej była już jasna. Z pewnością wiele osób zaskoczył wynik tego meczu, a przede wszystkim tak okazałe zwycięstwo bardzo dobrze grającej w czwartkowy wieczór drużyny Klima Truck Team.