19 WRZ 2016

Niespodzianka: Casablanka pokonuje Redar!

W sobotę odbyły się trzy spotkania w ramach 4 kolejki Extraligi w Słupsku. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Komnino uległo Cosinus Team 2:6, największą niespodzianką było jednak zwycięstwo Casablanki z Redarem.

Redar Słupsk vs Kwiaciarnia Casablanka 3:5 (1:3)
Chyba nikt nie spodziewał się takiego rozwiązania w meczu, w którym Redar był zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Od początku spotkania Casablanka grała odważnie i bardzo składnie, dzięki czemu po sześciu minutach prowadziła już 2:0. Kolejne minuty były równie zaskakujące bowiem padła bramka nr 3 dla Casablanki, chwilę później co prawda Redar odpowiedział bramką Marcela Staniszewskiego ale jeśli ofensywa Kwiaciarni wykorzystywałaby swoje 100% sytuacje po pierwszej połowie mielibyśmy wynik 5, 6 do 1 dla Casablanki. Należy odnotować, że Redar atakował bramkę Kwiaciarni, ale strzały lądowały gdzieś obok bramki rywala. Druga część meczu przyniosła nam jeszcze większe emocje bowiem pomarańczowi za sprawą Staniszewskiego zbliżyli się do rywala na jedną bramkę, ale końcówka należała do zawodników w granatowych koszulkach, którzy za sprawą niezawodnego Gołaszewskiego zdobyli bramkę nr 5, która dała komplet punktów. Potencjał ofensywny Casablanki jest duży i chyba każdy rywal o tym wiedział, obrona w tym meczu jednak zagrała naprawdę solidne spotkanie, co przyniosło efekty w postaci kompletu punktów.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY MECZU

Auto Diesel Service vs Fortis Słupsk 3:1 (0:0)
W tym meczu na punkty mogli liczyć zarówno zawodnicy Fortisu jak i Diesla. Lepiej do meczu zorganizowali się zawodnicy z Kobylnicy, którzy przybyli w ponad dwa razy liczniejszym składzie aniżeli rywal, który miał jednego zawodnika na zmianę, a do tego grał bez bramkarza, w słupkach widzieliśmy zawodnika z pola. Pierwsza odsłona meczu nie przyniosła nam wielu emocji, nie przyniosła także bramek. W drugiej części zobaczyliśmy cztery trafienia, z czego trzy były dziełem zespołu Auto Diesla, który komplet punktów zapewnił sobie w ostatnich minutach meczu, a dokładnie w 48 i 50 minucie padły zwycięskie bramki dla drużyny z Kobylnicy. Sam mecz był wyrównany, do końca nie było wiadomo czy któraś z drużyn zdobędzie zwycięską bramkę, choć sytuacje bramkowe widzieliśmy po obydwu stronach. Diesel dzięki wygranej zdobywa swoje pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

Cosinus Team vs ZKS Komnino 6:2 (1:2)
Mecz, który w sobotni wieczór zapowiadał się najciekawiej. Ciężko było wskazać tutaj zdecydowanego faworyta, choć większe szanse dawaliśmy tutaj trzeciej drużynie sezonie poprzedniego, ZKS Komnino. Tak naprawdę Marcin Trukszyn w obecnym sezonie z usług swoich kluczowych zawodników mógł skorzystać w meczu superpucharu z Old Young i w meczu z drugiej kolejki z Fortis Słupsk. Podobnie jak w spotkaniu z Klimą drużyna ZKS wystąpiła zaledwie w sześcioosobowym składzie bez zmian, co w konsekwencji w drugiej części spotkania z taką drużyną jaką jest zespół Cosinus Team nie ma szans powodzenia. Pierwsza połowa była wyrównana, a ZKS zdołało zdobyć dwie bramki, które dały prowadzenie. Jak się jednak później okazało były to jedyne bramki drużyny z Komnina w tym spotkaniu. Cosinus w drugiej odsłonie meczu wykorzystał swój potencjał, oraz problemy komunikacyjne, brak zmian w szeregach rywala. Bardzo udany powrót do zespołu zanotował Maciej Gregorek, autor trzech bramek dla zwycięzców tego spotkania.