23 KWI 2017

Kartpol i Castorama z punktami!

Pierwsze punkty wywalczyły w swoich drugich spotkaniach zespoły: Kartpol Team i Castorama Słupsk. W drugim meczu grupy nr 2 swój potencjał potwierdza Bar Pod Dzikiem, który nie dał szans drużynie No Name.

Pierwsze punkty
Kartpol Team, zespół Bartłomieja Jarominiaka w drugiej kolejce rozgrywek wiosna 2017 mierzył się z zespołem Castorama Słupsk. Siły były wyrównane, żadna ze stron nie przechyliła szali na swoją stronę, mecz zakończył się remisem 2:2. Zespół Dariusza Pietrzyckiego podobnie jak w meczu poprzednim, mocno swoje siły chciał wykorzystać na samym początku spotkania, kiedy miał swoje klarowne sytuacje na zdobycie bramki. Napór się opłacił, bowiem w 7 minucie Castorama prowadziła 1:0. W końcowych fragmentach pierwszej połowy zespół Karptol wyrównał, po składnej akcji. Druga połowa oscylowała w jeszcze większe emocje oraz sytuacje bramkowe. Castorama potrafiła ponownie wyjść na prowadzenie ale Kartpol nie chciał pozostać bez punktów w tym meczu, co w ostatecznym rozrachunku się udało, bramkę wyrównująca zdobył Wojciech Luzak w 43 minucie spotkania. Zdobyte punkty zarówno dla zespołu Castorama jak i Kartpol to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami, w których obydwa zespoły powalczą o pierwsze wygrane.

Mocny Bar
8:1 to najwyższa wygrana w drugiej kolejce rozgrywek Extraliga.pl w Słupsku. Dokonali tego zawodnicy Bar Pod Dzikiem, którzy potwierdzają swoje aspirację na wygranie grupy nr 2.
Po pierwszej połowie meczu widzieliśmy dwie bramki, obydwie zdobyte przez Bar, który z gry miał więcej od swojego rywala. Druga połowa to strzelanina, padło siedem goli, ale tylko jeden zdobyli zawodnicy Łukasza Lisika. No Name w tym meczu naturalnie miało swoje szanse, ale rywal był silny, co potwierdził efektywną wygraną. Porażka w takich rozmiarach może być jednak zaskoczeniem, zespół Ł.Lisika w tym sezonie przegrał w takim stosunku lub wyżej tylko jeden raz, z Redarem.
Bar, który grał w mniej licznym składzie grał dobrze, składnie, konsekwentnie i przede wszystkim skutecznie. Widoczna na boisku była obecność Łukasza Podlasiaka (1 bramka, 2 asysty), który był motorem napędowym swojej drużyny. Ponownie skuteczny był Patryk Adamiak, najlepszy strzelec zespołu (3 bramki w tym meczu).  Wynik mówi sam za siebie, Bar tylko potwierdza, że będzie ciężki do zatrzymania, zespół No Name zapewne będzie chciał odbić niepowodzenie w tym meczu w konfrontacji z Kartpol Team.

Wyniki 2 kolejki: TUTAJ
Tabela: TUTAJ
Statystyki indywidualne: TUTAJ