24 KWI 2017

Regres mistrza jesieni

Drugi swój mecz w rundzie wiosna 2017 przegrała drużyna Cosinus Team. W hicie 2 kolejki zespół mistrza jesieni uległ podopiecznym Dariusza Diakowskiego – Redar Słupsk. Po emocjonującym meczu swój mecz wygrała drużyna Artura Piekarka – Old Young.

Emocje do samego końca
Liczne i silne składy, determinacja oraz walka do samego końca. Tak można opisać w skrócie spotkanie, które kończyło sobotnie zmagania rozgrywek Extraliga.pl w Słupsku.
Lepiej mecz rozpoczęli zawodnicy Karola Kublika, którzy byli bardzo zdeterminowani aby w tym meczu zdobyć punkty. Podobnie jak w meczu z zespołem Redar, Partnersi zagrali bardzo dobrze, i po raz drugi zabrakło szczęścia. Zespół walczył do końca, ale punktów nie zdobył. Na pewno sama gra oraz postawa zespołu Partners może napawać optymizmem przed kolejnymi starciami.
Drużyna Diamond Cars z wyniku na pewno może być zadowolona, mecz i warunki jakie postawił rywal były ciężkie, a 3 punkty to najlepsze co w tym meczu mogli zawodnicy Old Young wywalczyć. Nie zawiedli kluczowi zawodnicy zespołu, zarówno Henryk Patyk i Dominik Kaczmarek wywiązali się ze swoich ról i mieli udziały przy bramkach swojego zespołu, które również sami zdobywali.
Fragmentem, który okazał się bardzo szczęśliwy i kluczowy dla zespołu mistrzów była 42 minuta meczu, w której padła trzecia bramka, po mocnym uderzeniu H.Patyka, piłkę z najbliższej odległości do bramki skierował Edward Marcol.
Dzięki wygranej Diamond Cars Old Young pozostaje liderem po dwóch grach wiosennych.

Mały kryzys
Startu sezonu wiosna 2017 do udanych nie może zaliczyć drużyna Cosinus Team. Mistrz jesieni po raz drugi nie zdobył żadnych punktów, tracąc tym samym coraz więcej punktów do zespołów, które są na czele.
Mecz zaczął się obiecująco dla drużyny Cosinus Team, bowiem w swoim stylu piłkę do siatki umieścił już w 7 minucie Tomasz Ciemniewski. Wydawało się, że zdobyta bramka to dobry prognostyk przed kolejnymi fragmentami ale nie tym razem.
Będący w coraz wyższej formie, zawodnik pomarańczowych – Michał Zacharski w 18 minucie doprowadził do wyrównania a chwilę po wznowieniu drugiej części gry zdobył bramkę na 2:1. Kolejne fragmenty były bardzo istotne bowiem Redar mocno zaatakował rywala, co zaowocowało kolejnymi bramkami.  Na niewiele zdało się uderzenia z woleja Partyka Blanka, bowiem Cosinus nie dogonił rywala, choć ambicji zwłaszcza  końcówce meczu odmówić drużynie Daniela Geska nie można.
Redar awansował po dwóch zwycięstwach na pozycję wicelidera rozgrywek grupy mistrzowskiej, Cosinus Team wypadł z TOP 3.
W trakcie meczu groźnie wyglądający wypadek miał defensor zespołu Redar Słupsk – Krzysztof Gargasz, który nie dokończył meczu. Po wstępnych badaniach wiemy, że z obrońcą pomarańczowych na całe szczęście wszystko jest w porządku.

Wyniki 2 kolejki: TUTAJ
Tabela: TUTAJ
Statystyki indywidualne: TUTAJ