01 MAJ 2017

Wrócili z dalekiej podróży

Dwie drużyny z grupy mistrzowskiej pozostają z kompletami zwycięstw. Są to zespoły: Diamond Cars i Redar Słupsk po trzech grach sezonu wiosna 2017. Z tego grona wypadła drużyna Klima Truck Team, która uległa mistrzom Słupska.

Powtórka z rozrywki
8 września 2016 drużyna Redar Słupsk po pierwszej części meczu przegrywała z Win-Pro 0:3. Mecz zakończył się zwycięstwem pomarańczowych w stosunku 5:4. Parę dni temu niemalże identyczna sytuacja zdarzyła się w konfrontacji obydwu drużyn w meczu rundy wiosennej. Zespół wicemistrzów Słupska – Win-Pro prowadził 2:0, ale  w końcowym rozrachunku to Redar cieszył się z wygranej w stosunku 4:3. Mówiąc po piłkarsku Redar wrócił z dalekiej podróży po raz drugi w meczu z Burzą.
Świetne spotkanie po raz kolejny w barwach pomarańczowych rozegrał Michał Zacharski, który rzutem na taśmę dał swojej drużynie zwycięstwo, zdobywając bramkę na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego. Michał w spółce z Marcelem Staniszewskim wypunktowali zespół Burzy.
Podopieczni Bartłomieja Fursewicza potrzebują wygranej jak tlenu. W rundzie wiosennej zespół Win-Pro przegrał swoje wszystkie mecze, kolejny mecz z Cosinus Team będzie arcyważny w kontekście powrotu na właściwą drogę, którą są wygrane, bo potencjał w drużynie Burzy jest od zawsze.
Groźny dla rywali Damian Kopciński, który wygląda na najmocniejszy punkt zespołu (Win-Pro) od początku rundy wiosna 2017 zdołał dwukrotnie pokonać bramkarza rywali, ale to jednak było za mało.
Redar wygrywa i umacnia się na pozycji wicelidera rozgrywek, zespół Dariusza Diakowskiego traci do lidera, zespołu Old Young zaledwie jedno oczko.

Cosinus na swoim poziomie
Do wygrywania powrócili zawodnicy mistrza jesieni. W 3 kolejce Cosinus Team pewnie pokonał Partners Sp. z o. o. 7:4.
To był udany rewanż za jesienną porażkę zespołu Daniela Geska, choć po pierwszej połowie widzieliśmy remis, do tego dwa gole w tym meczu skierowane do własnej bramki, były autorstwa zawodników Cosinus Team.
Zwycięstwo w dużej mierze to dobra robota pomocników zespołu Cosinus Team. Tomasz Ciemniewski, który z meczu na mecz prezentuje coraz lepszą formę w spotkaniu z Partners Sp. z o. o. popisał się czteroma bramkami. Swoje zadanie zaczyna również wykonywać Patryk Blank, który został sprowadzony w przerwie z zespołu Kwiaciarni w tym meczu dwa razy pokonał golkipera rywali. Królem asyst natomiast w tym spotkaniu został Bartłomiej Gesek, który czterokrotnie asystował przy bramkach kolegów.
Mimo dobrego meczu zespół Partners przegrywa, ale gra musi w końcu zaowocować zwycięstwem, bo bez wątpienia drużyna Karola Kublika przez te 3 mecze rundy wiosennej na to zasłużyła.
Wygrana zespołu Cosinus Team dała powrót do TOP 3 w ligowej tabeli. Zespół Partners nadal pozostaje bez punktów w rundzie wiosennej, podium bardzo mocno oddala się dla zespołu Karola Kublika.

Wyniki 3 kolejki: TUTAJ
Tabela: TUTAJ
Statystyki indywidualne: TUTAJ