09 CZE 2017

Cosinus goni lidera

Zaledwie jeden punkt straty mają zawodnicy drużyny Cosinus Team do aktualnego lidera rozgrywek – Old Young, po wygranej w zaległym meczu ligowym z Klima Truck. Drużyna Diamond Cars z kolei zapewniła sobie awans do półfinału Pucharu Ligi.

Grad bramek zobaczyliśmy w spotkaniu zaległym 6 kolejki grupy mistrzowskiej. Cosinus Team wygrał z Klima Truck 10:6! Po pierwszej odsłonie meczu Cosinus pewnie zmierzał po swoje i prowadził 4:1. Druga połowa potwierdziła dobrą dyspozycję faworyta meczu, który jednak w końcówce stracił parę bramek. Zawodnicy mistrza jesieni tym samym zrewanżowali się drużynie Sebastiana Hojczyka za dwie poprzednie porażki tego sezonu. Wygrana drużyny Cosinus Team jest bardzo ważna bowiem stawia zespół przed szansą na wyprzedzenie Old Young a tym samym na komfortowe położenie w bezpośrednim pojedynku o mistrzostwo bo bez wątpienia ostatnia kolejka i HIT Cosinus vs Diamond będzie meczem sezonu, który zadecyduje o mistrzostwie.

Zespół Artura Piekarka – Diamond Cars Old Young rozprawił się w drugiej rundzie pucharu Ligi z zespołem Castorama Słupsk. Wygrana 6:1 może potwierdzać, że faworyt nie zawiódł, jednak obraz przede wszystkim pierwszych piętnastu minut gry  był zaskakująco. Początek meczu był bardzo dobry w wykonaniu drużyny Dariusza Pietrzyckiego, bowiem gdyby nie świetne interwencje Mariusza Smutka, underdog tego spotkania prowadziłby z Old Young i to co najmniej dwoma bramami. Drużyna Diamond Cars zagrała w dalszej fazie meczu bardzo skutecznie odbierając rywalowi jakiekolwiek szanse na awans do następnej rundy. Druga połowa to już pełna kontrola gry mistrzów Słupska, w półfinale zespół Old Young zmierzy się z Baltic Fish Team.