24 PAź 2017

El Clasico dla MM Logistics

W 9 kolejce doszło do starcia wielkich firm w słupskiej edycji Extraliga.pl. Ogłaszany w naszej społeczności mecz jako „El Clasico” to naturalnie spotkanie Old Young vs Burza. Emocji nie zabrakło również w tym meczu.

W hicie 9 kolejki widzieliśmy wszystko, piłkarski wynik, życiowe bramki, świetne interwencje bramkarzy a także ulewę – rzęsisty deszcz . Świetne widowisko towarzyszyło nam przez 50 minut w pojedynku gigantów. Mecz mógł się podobać, to drużyna MM Logistics Old Young zgarnęła komplet punktów, wygrywając jedną bramką. To według nas był najlepszy mecz w tym sezonie w wykonaniu podopiecznych Artura Piekarka. To dobra postawa dała komplet punktów, zespół nie zawiódł a zwłaszcza trzon drużyny. MVP meczu to niełatwy wybór my wybraliśmy jednak zawodnika kompletnego, który miał największy wpływ na wygraną Old Young, mowa o Adamie Pietrasie, który dwukrotnie pokonał kapitalnie spisującego się w ostatnim czasie Mariusza Małka (Win-Pro), bramka na 4:3 jednym słowem – Profesor. Istotną jakość w grze Old Young podnieśli również dzięki powrocie Dominika Kaczmarka, który znany jest z nietuzinkowych zagrań, a przede wszystkim z jakości w grze ofensywnej.
Burza zagrała dobre jeśli nie bardzo dobre zawody. Zabrakło w jednej sytuacji konsekwencji w defensywie, bowiem cały obraz spotkania to widok dwóch godnych siebie rywali. Ten mecz zapamięta Bartek Kozłowski, który kapitalnym strzałem otworzył wynik meczu, bramka stadiony świata (wideo wkrótce). Ponownie duży plus musimy postawić przy golkiperze Burzy – Mariuszu Małku. Bramkarz Win-Pro w ostatnim zassie wyrasta na najbardziej efektywnego jak i efektownego golkipera rozgrywek tego sezonu. Brawo dla obydwu drużyn to był mecz godny hitu, godny naszego „El Clasico”.

Adam Pietras biała koszulka to jeden z ojców sukcesu Old Young.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu doszło do niespodzianki. Drużyna Andrzeja Staszewskiego pokonała faworyzowane ZKS Komnino, było to drugie zwycięstwo zawodników z Bruskowa.
Tak jak wspominaliśmy w poprzednim artykule takie wyniki – niespodzianki już chyba nikogo nie dziwią, drużyna Marcina Trukszyna zagrała krótko mówią przeciętnie podobnie jak w pierwszym spotkaniu z Auto Diesel. Paradoksalnie ZKS pokonał m.in. : MM Logistics czy Redar Słupsk, a zespół przegrał z niżej notowanymi: KS Bruskowo czy Auto Diesel. W tym meczu zespół z Bruskowa zagrał mądrze i włożył więcej pracy, dzięki czemu mógł świętować zwycięstwo. Kolejne dwie bramki na swoje konto dołożył lider klasyfikacji strzelców Krzysztof Kozłowski, który ponownie pociągnął swój zespół do wygranej.

Marcin Trukszyn (ZKS Komnino) i koledzy zawiedli na całej linii

W meczu kończącym 9 kolejkę Auto Diesel mierzył się z drużyną Klima Truck Team. Spotkanie przez pełne 50 minut to bardzo wyrównany mecz, drużyna Sebastiana Hojczyka jak wiemy nie wygrała ani nawet nie zdobyła żadnego punktu do tej pory, to również nie zmieniło się po spotkaniu niedzielnym, choć było blisko. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do drużyny z Kobylnicy, wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich 3 minutach meczu bowiem do 48 minuty spotkania był remis 1:1, i trzeba przyznać był to wynik oddający to co działo się na boisku. Mistrzowsko ostatnie minuty meczu rozegrali zawodnicy zespołu Auto Diesel, na prowadzenie zespół z Kobylnicy wyszedł w 48 minucie meczu gdy mocnym strzałem po ziemi z bliskiej odległości po rzucie wolnym pośrednim w polu karnym popisał się Przemysław Milewicz. Dodamy, że chwilę wcześniej arbiter za karygodne zachowanie „wyrzucił” golkipera Klima Truck z boiska. Zielono biali musieli radzić sobie w ostatnich minutach o jednego zawodnika mniej. W ostatnich sekundach spotkania, najpierw Kamil Kędzior a chwilę później Domini Choiński zdobyli kolejne bramki i z remisu zrobiło się 4:1 dla drużyny Auto Diesel.  Klima będzie musiała szukać punktów w kolejnych meczach, Auto Diesel wygrał po raz drugi w tym sezonie.