28 MAR 2018

Win-Pro Burza utrzymuje lidera

Runda wiosenna 2018 Extraliga.pl rozpoczęła się na dobre. Za nami pierwszy weekend piłkarskich zmagań wszystkich drużyn. Hitem inauguracji rundy rewanżowej okazał się mecz Win-Pro Burza vs Baltic Fish Team w którym padło aż 11 bramek !

W hicie kolejki zmierzyły się zespoły Balticu, oraz Win-Pro Burza. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zespół Bartłomieja Fursewicza mimo że po 13 minutach przegrywał juz 0:2. Mecz zakończył się wynikiem 5:6 i warto odnotować że hat-trickiem popisał się Marcin Pluta. Spotkanie było bardzo wyrównane, tego można było się spodziewać.
W obydwu zespołach widzieliśmy czołowych zawodników, Burza mogła skorzystać ze swoich kluczowych zawodników, podobno jak zespół Arkadiusza Ryjewskiego, w składzie z Felisiakiem czy Kozłowskim. Zwycięstwo mistrza jesieni umocniło ich na prowadzeniu, Burza ma 26 punktów, po pietach depcze im zespół Pomarańczowych, Baltic po porażce traci już do lidera 7 punktów, do trzeciego miejsca jednak strata wynosi dwa oczka.

W pierwszym meczu rundy wiosennej zmierzyły się zespoły Kartpol Team oraz KS Bruskowo Wielkie. Pewnym faworytem w tym spotkaniu powinien okazać się zespół z 4 miejsca tabeli, którym jest Kartpol lecz to drużyna z dna tabeli zaczęła prowadzić w 9 minucie za sprawą Michała Syrnyka. Dopiero po 10 minutach zobaczyliśmy odpowiedź ze strony dryżyny Bartłomieja Jarominiaka, której autorem był Daniel Wardyn. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze 2 bramki dla drużyny Andrzeja Staszewskiego. Druga połowa przyniosła więcej emocji bowiem, czwarta drużyna z tabeli „przebudziła” się od 41 minuty przy stanie bramkowym 4:6, strzelając 3 gole co 2 minuty ! Bramki w końcówce dla Kartpolu zdobylwali : Karol Petrus (41'), Krzysztof Winiarski (44') oraz Kamil Klimas (46'). Najlepszym zawodnikiem na boisku został Michał Syrnyk reprezentujący drużynę z Bruskowa Wielkiego, który ustrzelił hat-tricka.