10 KWI 2018

Faworyci nie zawiedli

Za nami 13 kolejka zmagań rozgrywek Extraliga.pl w Słupsku. W tej kolejce hitem okazała się konfrontacja MM Logistics Old Young vs Baltic Fish Team!

Do ciekawego spotkania doszło w niedzielny wieczór na orliku przy ulicy Krzywoustego w Słupsku. Na przeciw siebie stanęły zespoły Balticu oraz MM Logistics Old Young. Drużyna Arkadiusza Ryjewskiego podrażniona ostatnią porażką z zespołem Burzy chciała wyjść zwycięsko z tego spotkania. Pomimo że w zespole Artura Piekarka nie zobaczyliśmy Szymona Gołaszewskiego to na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Strzelanie w 2 minucie rozpoczął Krzysztof Garbowski który popisał się pięknym strzałem z dystansu, a bramkarz Balticu nie poradził sobie z tym uderzeniem. Na 2:0 podwyższył Patyk, ale minutę później kontaktową bramką odpowiedział Dorian Jarest. Swoje trafienia dołożyli również Łukasz Bogzdel, oraz Dominik Kaczmarek (Old Young) Przy drugim golu dla Balticu, niefortunnie interweniował Jakub Stec który strzelił bramkę samobójczą. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:3, a piłkę w siatce umieścił Krystian Klawikowski. O niesamowitym pechu mogą mówić piłkarze w niebieskich trykotach którzy drugi mecz z rzędu przegrywają różnicą tylko jednej bramki.

W drugim i ostatnim spotkaniu w ten weekend zmierzyły się drużyny Przyjaciele Team Słupsk oraz Klima Truck Team. Widzowie nie mogli narzekać na brak bramek bowiem wpadło ich aż 13, z czego 9 dla zespołu Przyjaciół. Festwial strzelecki zaczął się od 10 minuty spotkania za sprawą bramki Marcina Klimaszewskiego, przy której asystował Bartłomiej Gesek. Szybko, bo raptem 2 minuty później zobaczyliśmy drugą bramkę dla tej samej drużyny, której autorem został Przemysław Romowski. Zespół Sebastiana Hojczyka nie zagrał na miarę swoich możliwości.
Wyróżniającym zawodnikiem z tej drużyny był Sylwester Dzwonnik, który wpakował piłkę do siatki rywala dwukrotnie (25'; 43').
Zespół Daniela Geska zagrał bardzo konsekwentnie wykorzystując swoje szanse na strzelenie bramek, ale nikomu nie udało zdobyć się hat-tricka. Dwoma bramkami na koncie mogą pochwalić się : Jacek Gregorek (21'; 23') Patryk Blank (24'; 40') Przemysław Romowski (12'; 34') oraz Sylwester Dzwonnik.
W następnej kolejce "biało-zieloni" podejmą zespół Baltic Team. Drużyna Klimy musi szybko wziąć się w garść, ponieważ okupują ostatnie miejsce w tabeli z trzema punktami na koncie.